رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > ۶یوز ماده در زیستکره توران شاهرود زندگی می‌کنند/ امید زادآوری

۶یوز ماده در زیستکره توران شاهرود زندگی می‌کنند/ امید زادآوری

انتشار
سمنان- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان سمنان، گفت: شش ماده یوز در زیستکره توران شاهرود زندگی می‌کنند و این امر، امید را در دل دوست‌داران محیط زیست برای زادآوری این گونه افزایش داده است.

بهرامعلی ظاهری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مأموران حفاظت از محیط زیست به خصوص در توران شاهرود که زیستگاه اصلی زادآوری یوز ایرانی (آسیایی) در دنیا محسوب می‌شود، پایش‌های مستمری را صورت می‌دهند، تاکید کرد: روئیت یوزها و توله‌هایشان در روزهای اخیر خبرهای امید آفرینی بوده است.

وی با بیان اینکه پایش‌ها نشان می‌دهد شش قلاده یوزپلنگ ایرانی ماده زایا در طبیعت پارک ملی توران شاهرود زندگی می‌کنند، افزود: یوزپلنگ ماده زایا نشان از پویایی نسل این نوع گونه کمیاب دارد و امید را برای زادآوری در دل دوست‌داران محیط زیست زنده کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه گونه‌های گربه سانان دیگری نیز در استان وجود دارد که می‌بایست مورد توجه باشد، تاکید کرد: امروز دوربین یکی از محیط‌بانان فعال در شاهرود، تصویر یک قلاده گربه وحشی (بابکت) حمایت‌شده در این شهرستان پهناور را به ثبت رساند.

ظاهری افزود: این گربه یکی از هشت گونه مهم از گربه‌سانان در مناطق حفاظت‌شده حیات‌وحش و پارک‌های ملی استان سمنان به شمار می‌رود.

به گزارش مهر، استان سمنان یکی از زیستگاه‌های بسیار مهم و غنی حیات‌وحش به ویژه گربه سانان محسوب می‌شود.

منبع: mehrnews-5690768

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود