رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > آمارهای رئیسی از اشتغال و تورم در مجلس غیرواقعی و نادرست بود

آمارهای رئیسی از اشتغال و تورم در مجلس غیرواقعی و نادرست بود

انتشار
آمارهایی که توسط رئیس دولت طی دو جلسه در صحن مجلس ارائه شد، خطا و غیرواقعی بود.

مجتبی محفوظی، نماینده آبادان در مجلس در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: علامت‌های سوال بسیار بزرگی در لایحه بودجه وجود دارد که برای آنها پاسخی دیده نشده است.

مجتبی محفوظی افزود: آمارهایی که توسط رییس دولت طی دو جلسه در صحن مجلس ارائه شد، بعضاً خطا و غیر واقعی بوده است؛ ما شخص آقای رییسی را انسانی صادق و وارسته می‌دانیم، بنابراین این آمارهای غیر واقعی ناشی از آماری است که اطرافیان و دولتمردان به رئیس جمهوری ارائه می‌دهند درحالیکه واقعیت‌های جامعه چیز دیگری است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه «آمار گرانی‌ها، بیکاری‌ها و اشتغال که در صحن مجلس ارائه شد، غیر واقعی بود»، افزود: ربیس‌جمهوری امروز گفتند که در آینده‌ای بسیار نزدیک اتفاقات خوبی برای معیشت مردم رخ خواهد داد؛ این خیلی عالی است اما لایحه بودجه‌ای که در اختیار مجلس قرار گرفته است، چیز دیگری را نشان می‌دهد.

نماینده آبادان ادامه داد: منابع و مصارف بودجه با هم همخوانی ندارد و بسیاری از اعداد و ارقام بسیاری غیر واقعی است و قابل تحقق نیست. قیمت نفت به ازای بشکه‌ای ۸۵ دلار خیلی بالاست و به نظر می‌رسد که در دسترس نباشد. قیمت ارز نیز غیر واقعی تعیین شده که بنظر می‌رسد در سال آینده با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.
۲۱۲۲۰

منبع: khabaronline-1722256

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود