رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایرانرویدادفرهنگیخبر تازه هانیه توسلی از بیانیه‌های جنجالی ۸۰۰زن
بستن

خبر تازه هانیه توسلی از بیانیه‌های جنجالی ۸۰۰زن

خبر تازه هانیه توسلی از بیانیه‌های جنجالی ۸۰۰زن
هانیه توسلی، خبر داد جوانب مختلف حقوقی تشکیل کمیته مستقل منع خشونت علیه زنان، بررسی شده و اساسنامه آن در حال اصلاح و تدوین است.

خبرآنلاین: هانیه توسلی، از اعضای هیات پنج نفری که مسوول تشکیل کمیته مستقل منع خشونت علیه زنان در محیط کار- سینما و تئاتر هستند، در نوشتاری اینستاگرامی، خبر از اصلاح اساسنامه این کمیته داد.

این بازیگر نوشت:

«امضا کنندگان عزیز بیانیه و همراهان محترم ۸۰۰ زن؛ جلسه هماهنگی با گروه حقوقی، در روز جاری ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ برگزار شد. اهم موارد مربوط به اساسنامه کمیته مستقل به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

با در نظر گرفتن جوانب مختلف حفظ استقلال ساختار کمیته مستقل و چگونگی حفظ و تداوم آن، در کنار جلب مشارکت حداکثری اعضای کمپین و در نظر گرفتن دغدغه زنان فعال در صنف، متن اساسنامه اصلاح شد.

تیم حقوقی، متن کامل، شامل آیین‌نامه‌ «کمیته مستقل منع خشونت علیه زنان در محیط کار-سینما و تئاتر» و اساسنامه آن را متعاقباً به هیأت پیگیری ارائه خواهد داد.»

پس از آن‌که نزدیک به ۸۰۰ زنِ سینماگر، بیانیه‌ای را در اعتراض به خشونت علیه زنان در این عرصه امضا و منتشر کردند، ترانه علیدوستی، سمیه میرشمسی، غزاله معتمد، هانیه توسلی و مارال جیرانی انتخاب شدند تا تشکیل یک کمیته مستقل را جهت بررسی سوءرفتارهای جنسی پیگیری کنند.

نظر شما