hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > سبک زندگی > سرگرمی > تاریخ ولنتاین در تقویم سال 1403 با تاریخچه نامگذاری روز عشاق

تاریخ ولنتاین در تقویم سال 1403 با تاریخچه نامگذاری روز عشاق

1402/12/21 , 10:25
ولنتاین در تقویم شمسی سال 1403 و میلادی 2025 همراه با تاریخچه شروع، ریشه نمادها و علت نامگذاری روز عشاق را در این مطلب مطالعه می کنید:

روز ولنتاین، روز عشاق و یا روز عشق ورزی؛ روز ابراز عشق در جهان است. هر سال در روز ۱۴ فوریه مطابق با ۲۵ بهمن ماه و بعضی سال ها ۲۶ بهمن ماه این مناسبت برگزار می‌شود. در این مطلب تاریخ دقیق این روز در تقویم شمسی و میلادی سال جاری همراه با تاریخچه نامگذاری و ریشه نمادهای آن را برای شما عزیزان آورده ایم:

روز ولنتاین در تقویم سال 1403 چه تاریخی است؟

تاریخ روز ولنتاین در تقویم سال 1403 روز پنجشنبه 25 بهمن برابر با 14 فوریه 2024 است.

تاریخ دقیق روز ولنتاین در تقویم شمسی برابر است با : روز پنجشنبه 25 بهمن سال 1403

تاریخ دقیق روز ولنتاین در تقویم قمری برابر است با :  روز پنجشنبه 14 شعبان سال 1456

تاریخ دقیق روز ولنتاین در تقویم میلادی برابر است با : روز پنجشنبه ۱۴ فوریه سال 2024

۲۵ بهمن ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ فوریه ۲۰۲۴ میلادی و ۴ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری

روز ولنتاین 1403 چند شنبه و چه روزی است؟

 روز ولنتاین 1403  روز پنجشنبه 25 بهمن است.

عکس نوشته روز عشق مبارک

ولنتاین از چه زمانی و چگونه ایجاد شد؟

هرساله روز چهاردهم فوریه (25 / بهمن / 1401) روز ولنتاین یا جشن ولنتاین به عنوان جشن مسیحیان غربی برگزار می‌گردد.در سراسر ایالات متحده و بسیاری از نقاط دیگر جهان ولنتاین یک روز با مناسبت عاشقانه برای دادن هدیه و گل و آبنبات به یکدیگر است.

تاریخچه روز ولنتاین

درباره تاریخچه ولنتاین افسانه ها و داستان های مختلفی بیان شده است و البته مدت هاست فوریه به عنوان ماه عاشقانه شناخته می‌شود.

ولنتاین از کجا آغاز شد؟

کلیسای کاتولیک سه مقدس را به نام های والنتین یا والنتینوس به رسمیت می‌شناخت که همه آنها شهید شده اند.بر اساس افسانه ای، ولنتینو کشیشی بود که در قرن سوم در رم خدمت می‌کرد.زمانی که امپراتور کلادیوس دوم تصمیم گرفت که از مردان مجرد سربازان بهتری بسازد، فکر کرد که بهترین کار عدم ازدواج آنها و تعهد نداشتن نسبت به همسر و خانواده است.بنابراین قانونی تصویب کرد که ازدواج مردان جوان غیرقانونی باشد.ولنتینو مخالف بی عدالتی این قانون بود و از این فرمان سرپیچی کرد و پنهانی به انجام ازدواج برای جوانان عاشق ادامه داد.وقتی اقدامات این کشیش برملا شد، کلادیوس دستور قتل او را صادر کرد.

داستان های دیگری نیز درباره سنت ولنتاین وجود دارد که بر اساس یکی از آنها شخص ولنتاین به دلیل کمک به فرار مسیحیان از زندان های سخت روم کشته شده است.بر طبق یکی از افسانه ها نیز ولنتینو زندانی، عاشق دختر نابینای زندانبان می‌شود و قبل از اعدامش برای او نامه ای می‌نویسد و با نام “ولنتاین شما” امضا می‌کند.درباره حقیقت این داستان ها و افسانه ها کسی اطلاعی ندارد اما همه این ها ولنتینو را فردی دلسوز، عاشق و قهرمان معرفی می‌کند.همین امر باعث شد در قرون وسطی ولنتینو یکی از محبوب ترین افراد مقدس در انگلیس و فرانسه شناخته شود.

روز ولنتیاین

تلاش برای نابودی بت پرستی

جشن ولنتاین در سال ۴۹۶ میلادی توسط پاپ ژلاسیوس اول تاسیس شد که با عشق رمانتیک همراه بود و باعث غیرقانونی اعلام شدن لوپرکالیا شد.

با وجود همه این داستان ها بسیاری دیگر معتقدند جشن ولنتاین در اواسط فوریه برای تلاش مسیحی کردن جشن بت پرستانه لوپرکالیا انجام می‌گردد.

روز ولنتاین مقدس اگر چه یک روز رسمی جشن در کلیسای انجلیکان و لوتری است اما در هیچ کجای دنیا بطور رسمی تعطیل نیست.

ریشه های عاشقانه ولنتاین

در قرون وسطی، انگلیسی ها و فرانسوی ها معتقد بودند ۱۴ فوریه شروع فصل جفت گیری پرندگان است و به همین دلیل دید آنها نسبت به ولنتاین یک روز عاشقانه بود.

همچنین شاعر انگلیسی جفری چاوزر اولین شخصی بود که این روز را به عنوان یک روز جشن عاشقانه در شعر “پارلمان فاول” ثبت کرده و در این شعر مجلسی رویایی را برای پرندگان و انتخاب همسرانشان به تصویر کشیده است.

پرسش های متداول

ولنتاین 1403 چه روزی است؟
ولنتاین 1403 روز پنجشنبه 25 بهمن برابر با 14 فوریه 2024 است.


امتیاز: 5 (از 1 رأی )
نویسنده
گروه تحریریه
گروه تحریریه
گروه تحریریه پایگاه خبری رویداد ایران

نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد