رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > خبرها > در سال جاری ۵۰۰۰ کیلومتر راه روستایی ساخته خواهد شد

در سال جاری ۵۰۰۰ کیلومتر راه روستایی ساخته خواهد شد

انتشار
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر رئیس جمهور گفت: با انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه در سال جاری پنج هزار کیلومتر راه روستایی ساخته خواهد شد.

امیرحسین مدنی پیش از ظهر چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه و در حاشیه سفر محمد مخبر ، معاون اول رئیس جمهور به پیشوا ضمن ارائه گزارشاتی از اقدامات انجام شده در دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: طرح‌هایی با ۴۷۲ میلیارد تومان اعتبار ، امروز به طور متمرکز در کشور و با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت راه نیز در سال جاری ۵۰۰۰ کیلومتر راه روستایی ساخته خواهد شد.

معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر رئیس جمهور همچنین گفت: ۶۴ طرح در خصوص اماکن ورزشی روستایی نیز امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد که مجموعاً ۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه بوده است.

وی افزود: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بحث اینترنت و خطوط تلفن همراه نیز ۷۰ پروژه اجرا می‌شود که در این زمینه ۷۲۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است ، در حوزه طرح‌های تولیدی و اشتغال زایی روستایی نیز ۱۷۵ طرح متوسط و بزرگ داریم که ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این زمینه شده است.

مدنی با بیان اینکه در حوزه گاز نیز ۲۵۴ پروژه با یک هزار و ۹۱۳ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد، گفت: در بخش مدارس روستایی نیز امروز ۱۳۱ مدرسه با اعتبار ۷۲ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.


منبع: isna-1400112015762

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود