رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایرانخبرهاآستانه اشرفیه شرایط خوبی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دارد
بستن

آستانه اشرفیه شرایط خوبی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دارد

آستانه اشرفیه شرایط خوبی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دارد
ایسنا/گیلان دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، با بیان اینکه طرح تبدیل آستانه اشرفیه به منطقه ویژه اقتصادی در حال بررسی است، گفت: نزدیکی اسکله کیاشهر به منطقه آزاد انزلی شرایط خوبی به وجود آورده تا این شهرستان به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شود.

سعید محمد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور که به نمایندگی از هیئت دولت به شهرستان آستانه اشرفیه رفته بود گفت: نزدیکی اسکله کیاشهر به منطقه آزاد انزلی و مجاورت با منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان شرایط خوبی به وجود آورده تا این شهرستان به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شود.

وی اظهار کرد: طرح توسعه حرم سید جلال الدین اشرف(ع)، شبکه فاضلاب شهر آستانه اشرفیه، مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر و اسکله بندرکیاشهر از مهم‌ترین مواردی بود که در این بازدید از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: اسکله صیادی کیاشهر یک ظرفیت بسیار خوب در این منطقه است که متاسفانه در چند سال گذشته، از صیادی و گردشگری به صیادی تقلیل کاربری داده شد و حتما در شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور تشکیل می‌شود موضوع ارتقای دوباره این اسکله به صیادی و گردشگری مطرح می‌شود.

محمد همچنین به طرح توسعه حرم اشاره کرد و گفت: کندی اجرای این طرح مشکلات زیادی برای کسبه و مردم آستانه اشرفیه ایجاد کرده است که با پیگیری از سازمان بازآفرینی شهری امکان تخصیص اعتبار و تکمیل این طرح وجود دارد که در هیئت دولت پیگیری خواهد شد.

به گزارش رویداد ایران به نقل از ایسنا، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در آستانه اشرفیه از طرح توسعه حرم سید جلال‌الدین اشرف، بازگشایی خیابان ۳۵ متری، مجموعه تاریخی شیلات کیاشهر و اسکله صیادی کیاشهر بازدید کرد.

وی همچنین در این سفر به زیارت حرم سید جلال‌الدین اشرف(ع) رفت و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

سعید محمد با حضور در منزل شهید جمال رضی با خانواده این شهید مدافع حرم دیدار و گفتگو کرد.

منبع: isna-1400110805864

نظر شما