رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایرانرویداداقتصادیاز اول بهمن‌ماه مالکان خودروهای لوکس مشخص می‌شوند

از اول بهمن‌ماه مالکان خودروهای لوکس مشخص می‌شوند

از اول بهمن‌ماه مالکان خودروهای لوکس مشخص می‌شوند

رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی اصفهان با بیان اینکه هر خودروی بالای یک میلیارد تومان لوکس محسوب نمی‌شود گفت: قرار بر آن است از اول بهمن‌ماه پیامک دریافت مالیات برای مالکان خودروهای بالای یک میلیارد تومان ارسال شود.

حمیدرضا قندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: فعلاً بسیاری از خودروها قیمت بالایی دارد اما این قیمت، دلیلی بر لوکس بودن نیست. بنابراین به نظر می‌آید تصویب قانون دریافت مالیات از صاحبان همه این خودروها کارشناسانه نباشد.

وی اضافه کرد: قبل از هرچه لازم است مشخص شود دقیقاً چه خودروهایی با چه شرایطی شامل این مالیات می‌شود. زیرا ممکن است دو خودرو با یک مدل و یک قیمت خریداری شده باشند اما بعد از مدتی یکی سالم و دیگری تصادفی شود. حال مشخص نیست که تکلیف مالکان این دو خودرو برای پرداخت مالیات چه می‌شود؟

این مسئول تأکید کرد: بنابراین باید قانون‌گذار به این موارد توجه داشته باشد که معیار مالیات ستانی از خودروی لوکس چیست و آیا اگر این خودرو پس از مدت‌زمانی، به دلایلی کاهش نرخ پیدا کرد همچنان شامل مالیات می‌شود؟

قندی تصریح کرد: اجرای چنین قوانینی در کشورهایی جوابگو است که اغلب مردم، دارای خودروهای گران‌قیمت و صفرکیلومتر هستند. اما اجرای آن در ایران که بیشتر خودروها به حالت مستهلک درآمده‌اند چندان منطقی و کارشناسانه نیست.