• زمان انتشار: 1400/10/22 08:40
  • / کد خبر: 109301

رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی اصفهان:

از اول بهمن‌ماه مالکان خودروهای لوکس مشخص می‌شوند

از اول بهمن‌ماه مالکان خودروهای لوکس مشخص می‌شوند

رئیس اتحادیه فروشندگان خودروی اصفهان با بیان اینکه هر خودروی بالای یک میلیارد تومان لوکس محسوب نمی‌شود گفت: قرار بر آن است از اول بهمن‌ماه پیامک دریافت مالیات برای مالکان خودروهای بالای یک میلیارد تومان ارسال شود.

حمیدرضا قندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: فعلاً بسیاری از خودروها قیمت بالایی دارد اما این قیمت، دلیلی بر لوکس بودن نیست. بنابراین به نظر می‌آید تصویب قانون دریافت مالیات از صاحبان همه این خودروها کارشناسانه نباشد.

وی اضافه کرد: قبل از هرچه لازم است مشخص شود دقیقاً چه خودروهایی با چه شرایطی شامل این مالیات می‌شود. زیرا ممکن است دو خودرو با یک مدل و یک قیمت خریداری شده باشند اما بعد از مدتی یکی سالم و دیگری تصادفی شود. حال مشخص نیست که تکلیف مالکان این دو خودرو برای پرداخت مالیات چه می‌شود؟

این مسئول تأکید کرد: بنابراین باید قانون‌گذار به این موارد توجه داشته باشد که معیار مالیات ستانی از خودروی لوکس چیست و آیا اگر این خودرو پس از مدت‌زمانی، به دلایلی کاهش نرخ پیدا کرد همچنان شامل مالیات می‌شود؟

قندی تصریح کرد: اجرای چنین قوانینی در کشورهایی جوابگو است که اغلب مردم، دارای خودروهای گران‌قیمت و صفرکیلومتر هستند. اما اجرای آن در ایران که بیشتر خودروها به حالت مستهلک درآمده‌اند چندان منطقی و کارشناسانه نیست.


ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۷ دی۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
هدف کشورهای غربی از جنگ نرم ازبین بردن سنت های کشورهای ضعیف می باشدآمار کرونا استان مرکزی۲۷ دی؛ بدون فوتی و ۱۰۰ ابتلای جدیدآمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۷ دی ماه؛ یک فوتی و ۳۳ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تزریق واکسن کرونا در شیراز دوشنبه ۲۷ دی‌ماه۱۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت یک نفرابتلای ۱۷۲ اصفهانی به اُمیکرونتعطیلی مدارس کردستان فردا سه شنبه 28 دی 1400آمار کرونا کاشان ۲۷ دی؛ ۶۴ ابتلای جدید بدون فوتیگزارش از پرورش شتر‌ در خراسان جنوبی/‌ سودی که به جیب دلالان می‌رودمعاینه فنی رایگان تاکسی‌ها و آژانس‌های اصفهان به مدت یک هفتهمشکلات حقوقی زمین تامین اجتماعی شهرستان بردسکن حل شدواکسن «آسترازنکا» در حال توزیع در استان‌ها است/آغاز فعالیت مرکز واکسیناسیون گلستان شهداهشدار ابتلای فزاینده به اُمیکرون در خوزستان / مردم برای تزریق دوز سوم اقدام کنندتولید پودر تزریقی سفکوئینوم سولفات با نام تجاری سفاکتان برای اولین بار در کشورتعطیلی مدارس شیفت عصر امروز استان کردستان دوشنبه 27 دی 1400قیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۷ دی ۱۴۰۰پلنگ مجروح ایلام تلف شدبرنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در اصفهان دوشنبه ۲۷ دی‌ماهتمام راه‌های اصلی و فرعی استان اصفهان باز است/ بارش بیش از ۲ متر برف در گردنه کلوسهبرنامه واکسیناسیون بابل امروز دوشنبه 27 دی 1400