رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایرانرویداداقتصادیآناناس در اصفهان ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر است

آناناس در اصفهان ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر است

آناناس در اصفهان ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر است

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان گفت: در حالیکه قیمت هر کارتن آناناس در تهران، مشهد و اهواز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما در اصفهان همین محصول ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر فروخته می‌شود.

نوروزعلی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره قیمت آناناس در آستانه شب یلدا، اظهار کرد: قیمت عمده فروشی یک کارتن آناناس در شهرهای تهران، مشهد و اهواز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما همین محصول در میدان تره بار اصفهان با ۵۰۰ هزار تومان تفاوت قیمت، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه هر کارتن آناناس معمولی ۸ و یا ۱۰ تایی است، بیان کرد: اگرچه همیشه در دنیا و حتی سراسر کشور این محصول کارتنی فروخته می‌شود، اما به دلیل ضعف کارشناسی در بازار عمده فروشی اصفهان، امسال و در آستانه شب یلدا، آناناس کیلویی عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان افزود: قیمت عمده فروشی هر کیلو آناناس حدود ۱۳۰ هزار تومان است که بهای خرده فروشی آن درب مغازه‌ها بسته به کارتن و تعداد آن، کیلویی ۱۵۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه آناناس همه جا کارتنی فروخته می‌شود، از فروش کیلویی آن در اصفهان انتقاد کرد و گفت: واردات آناناس در کشور در انحصار سه نفر است و درست نیست عرصه آن در اصفهان متفاوت با بقیه مناطق و شهرها باشد.

اسماعیلی افزود: در این شرایط با وجودی که هر دانه آناناس در تهران ۱۷۰ هزار تومان ارزش دارد، بهای آن در اصفهان ۲۴۰ هزار تومان است.