• زمان انتشار: 1400/09/11 07:26
  • / کد خبر: 100391

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:

ترک تحصیل ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان اصفهان

ترک تحصیل ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: برابر آمار اسمی وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان به دلیل ویروس کرونا ترک تحصیل کردند.

محمد اعتدادی، شامگاه (چهارشنبه_ ۱۰ آذر) در دیدار با مسئولان شهرستان اردستان، اظهار کرد: با توجه به اهمیت حوزه آموزش و پرورش تعامل بسیاری باید بین این دستگاه و دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان انجام شود که امروز در سفر به شهرستان اردستان بر این موضوع مهم بیشتر تاکید شد.

وی با بیان اینکه مجموعه مدیران شهرستان اردستان تعامل بسیاری با مجموعه آموزش و پرورش دارند، افزود: با پیگیری های مسئولان اردستان تجهیزات هنرستان های این شهرستان به روز و کسری های واحدهای آموزشی جبران خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به بازگشایی مدارس، تصریح کرد: همانطور که ستاد ملی کرونا ابلاغ کرد تمام مدارس استان اصفهان از اول آذرماه بازگشایی شد و هیچ مدرسه ای در استان آموزش صرفا مجازی را دنبال نمی کند.

۸۵ درصد از دانش آموزان، واکسن کرونا را دریافت کردند

اعتدادی گفت: مدارس استان با هماهنگی مدیر مدرسه و شورای آموزش و پرورش حضور دانش آموزان را هماهنگی می کنند.

وی با بیان اینکه دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت و درمان به تمام مدارس استان ابلاغ شده است، افزود: اگر اعضای شورای مدرسه این دستورالعمل ها را به دقت اجرا کنند در موضوع خطرات ویروس کرونا جای هیچ گونه نگرانی برای خانواده ها و داشن آموزان نخواهد بود. اولویت اول آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان است و به همه مدیران شهرستان ها تاکید شده که این اولویت باید در هر مدرسه ای در نظر گرفته شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان حدود ۸۵ درصد از دانش آموزان واجد شرایط، واکسن کرونا را دریافت کردند و درصد باقیمانده آنها به دلایل مختلف هنوز موفق به دریافت واکسن نشدند. توصیه می شود خانواده ها در اولین فرصت فرزندان خود را به تزریق واکسن تشویق کنند.

فضای مجازی تاثیر مثبتی روی دانش آموزان نداشت

اعتدادی با اشاره به تاثیر کلاس های مجازی بر آموزش دانش آموزان، خاطرنشان کرد: فضای مجازی تاثیر مثبتی  بر عملکرد تحصیل دانش آموزان استان اصفهان نداشته و از نظر افت تحصیلی و آموزش قطعا نسبت به سال های گذشته دچار نارسایی شدند.

وی با بیان اینکه تعدادی از دانش آموزان استان به دلیل استفاده بیش از حد کلاس های مجازی دچار مشکل سلامت روان شدند، گفت: متاسفانه ویروس کرونا تاثیر منفی خود را در آموزش و پرورش گذاشته و برابر آمار اسمی وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۷۰۰ نفر از دانش آموزان استان ترک تحصیل کردند. این تعداد دانش آموز توسط همکاران در حال شناسایی هستند و امیدواریم با تلاش خانواده ها به تحصیل برگردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به امتحانات پایانی دانش آموزان گفت: برنامه ریزی امتحانات پایانی ابلاغ شده و امتحانات پایه دوازدهم نیز به صورت حضوری است و شرایط برای امتحانات حضوری دانش آموزان در سایر دوره ها با توجه به شرایط کرونا هر منطقه ابلاغ می شود.

اعتدادی گفت: شهرستان هایی که در شرایط قرمز ویروس کرونا قرار گیرند شرایط تحصیلی مدارس آنها نیز تغییر می کند.

 ۱۲ هزار نفر کمبود نیرو داریم

وی در خصوص آخرین وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امسال آموزش و پرورش با توجه به اینکه در شروع سال تحصیلی بیش از ۶۲۰۰ نفر بازنشسته داشته، برای شروع سال تحصیلی در ماه مهر بیش از ۱۲ هزار نفر کسری نیرو داشتیم اما با پیگیری های به عمل آمده موفق شدیم ۱۸۰۰ نفر از بازنشسته ها را به استمرار خدمت دعوت کنیم و کسری نیرو تا حدودی جبران شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با شروع سال تحصیلی در کلاس های مجازی و حضوری کمبود معلم وجود نداشته و کسری فرهنگیان از روش های قانونی جبران شده و فعلا حوزه آموزش و پرورش در حال تعلیم و تربیت دانش آموزان است.


ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی، ۱۰۴ ابتلای جدیددستگاه‌های متولی در صیانت از باغستان سنتی قزوین موفق نبودند‌آخرین وضعیت پرونده محیط‌بان کرمانشاهی/ جلسه صلح و سازش ‌برگزار می‌شودقیمت آپارتمان در تهران؛ ۳۰ دی ۱۴۰۰برنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در بابل پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه۲۰.۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردندبرنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در اصفهان پنجشنبه ۳۰ دی‌ماهتوسط مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی برنامه‌های گرامیداشت هفته زن تشریح شدموافقت مقام معظم رهبری با اطلاق شهادت برای آتش‌نشانان حادثه پلاسکوهشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان/ سرما و بارش برف از امشبتزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آیندهتعطیلی ادارات کردستان پنجشنبه 30 دی 1400/ تمام محورهای اصلی استان مسدود شدروستای هیر قزوین منطقه ای چشم نواز با طبیعتی زیباکف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهرانوقوع زلزله ۴.۹ریشتری درآران و بیدگل/تیم‌های ارزیاب خسارت اعزام شدگزارش از یک کارآفرینی خاص؛ تجلی زیبایی طبیعت زاگرس ‌با دوخت لباس محلیچالش فرآوری یاقوت کویر در قطب تولید/ فروش فله‌ای و سودهایی که به جیب دلالان می‌رودبا وجود شبکه "شاد" ،در حوزه های آموزشی و پرورشی از پیام رسان های خارجی استفاده نشودبرای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استبقاع متبرکه سنگر و خط مقدم مبارزه فرهنگی با دشمنان است