خانه / تهران| ساخت واگن‌ها با 30 درصد تولید داخلی انجام می‌شود

تهران| ساخت واگن‌ها با 30 درصد تولید داخلی انجام می‌شود

 او با تأکید بر این‌که هرکدام از شهرداران محترم سابق به نسبت دوره مدیریتشان تجربیات ارزنده‌ای در اختیار بنده گذاشتند که تلاش می‌کنم حداکثر بهره‌برداری را از آن‌ها داشته باشم، دلیل غیبت چند تن از شهرداران سابق را بیان کرد: آقای قالیباف درگیر ازدواج پسرشان بودند که به ایشان تبریک می‌گویم؛ آقای کرباسچی جلسه مهمی داشتند که امکان لغو آن وجود نداشت؛ از آقای ملک‌مدنی نیز به خاطر بستری بودن مادر عزیزشان در یزد اصلا توقع نداشتیم که حضورداشته باشند و اطلاع‌رسانی‌های لازم با دفتر آقای احمدی‌نژاد نیز انجام‌شده بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که در حال حاضر حدود 5/2 میلیون سفر با مترو داریم که ایده آل آن ۷ میلیون سفر است، تصریح کرد: رسیدن به این هدف راهی ندارد جز بهره‌برداری حداکثری از خطوط موجود که برای این هدف به ۲ هزار واگن دیگر نیاز داریم. پیش‌ازاین وزارت کشور با انعقاد قرارداد ۶۳۰ واگن کمک بسیاری کرد و امیدواریم به تلاش‌هایمان هر چه زودتر به موقعیت مطلوب برسیم.

حناچی افزود: در شرایط اقتصادی فعلی که منابع داخلی کم است، این موارد عمدتا از طریق فاینانس انجام می‌شود تا بتوانیم از منابع ذخیره‌شده خارجی استفاده کنیم. ساخت این واگن‌ها در حال حاضر با ۳۰ درصد تولید داخل و هدف ۵۰ درصد تولید داخل در واگن پارس خواهد بود. ایده آل این است که بتوانیم این حوزه را با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسعه بدهیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: از قدیم بزرگ‌ترین کمک دولت اختصاص فاینانس بوده است که برای خرید واگن‌ها استفاده می‌شد. اگر بتوانیم از حداکثر ظرفیت در این حوزه استفاده کنیم اتفاق بسیار خوبی است.
19 دی 1397, 16:06
بازگشت