تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/07/03 09:29
  • / کد خبر: 90575

آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل نمودار هیستوگرام نوعی نمودار ستونی در نرم افزار اکسل است که قادر به ارائه ی اطلاعات در خصوص یک متغیر می باشد. این نمودار به ارائه ی توزیع داده های کمی پیوسته می پردازد. در ادامه ی مبحث نحوه ی ایجاد نمودار و نحوه ی اعمال تغییرات در نمودار هیستوگرام را شرح می دهیم. 

نرم افزار اکسل چیست؟

نرم افزار اکسل نوعی برنامه ی صفحه گسترده است که از قابلیت انجام محاسبات ریاضی، گرافیکی، متنی و ترسیم نمودار به وسیله ی ابزار های گرافیکی برخوردار است. 
نرم افزار اکسل توسط شرکت مایکروسافت توسعه یافته است. این شرکت قابلیت تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات را برای کاربران به وسیله ی رسم نمودار و توابع فراهم کرده است. 
 
بهتر است بدانید که در نسخه ی اکسل محصول سال 2016 میلادی نمودار های جدیدی به این نرم افزار افزوده شده است. یکی از این نمودار ها، نمودار هیستوگرام می باشد. 
نمودار هیستوگرام در یک تعریف کلی،  نمایشی ستونی و تقریبی از توزیع داده های عددی در نرم افزار اکسل است. 
 
KEYWORDSنمودار هیستوگرام در اکسل با عنوان های ستونی و بافت نگاشت نیز شناخته می شود
 

کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسل

نرم افزار اکسل برای ارائه ی اطلاعات از نمودار، بافت نگار و توابع پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است که نمودار هیستوگرام در اکسل با عناوین مختلفی اعم از ستونی و بافت نگاشت شناخته می شود. 
نمودار بافت نگاشت یکی از ابزار های کاربردی از هفت ابزار کنترل کیفیت است که توزیع داده های کمی پیوسته را به نمایش می گذارد. 
این نمودار که برای تحلیل فراوانی اطلاعات طراحی شده است از قابلیت مرتب سازی اطلاعات به صورت دسته های درون نمودار بصری برخوردار است. 
 
نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, نمودار هیستوگرامایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل برای تحلیل فراوانی اطلاعات انجام می شود
 

فاکتورهای مهم در نمودار هیستوگرام

• Outlier: نوعی داده ی پرت است که با فراوانی بسیار زیاد احتمال رویداد را به شدت کاهش می دهد. 
• Pick: نقطه ی اوج و بیشترین فراوانی داده را به نمایش می گذارد. 
• Concentration: به اندازه ی داده های مشابه اختصاص دارد که بیانگر تمرکز داده ها در رنج مشخص می باشد. 
• گپ یا فاصله ی خالی: گپ در معنی بازه های فاقد اطلاعات کاربرد دارد. 
 

نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

روش اول ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

مرحله ی اول
به منظور ایجاد نمودار هیستوگرام در نرم افزار اکسل ابتدا برنامه را باز کنید. سپس اطلاعات مورد نظر را در یک ستون ثبت نمایید. 
پس از ثبت اطلاعات، در جدول اطلاعاتی، یک محدوده را برای قرار دادن اطلاعات در نمودار هیستوگرام مشخص کنید. 
 
رسم نمودار هیستوگرام دو عامل در اکسل, نمودار هیستوگرام چیست, کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسلدر مرحله ی اول ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل ابتدا اطلاعات را در یک ستون ثبت کنید
 
مرحله ی دوم

در قسمت بالایی نرم افزار، تب "INSERT" را انتخاب کنید. در طی این فرایند صفحه ای مشمول نمودار های متعدد در خصوص بهره گیری کاربر نمایش داده می شود.
برای مشاهده ی نمودار های موجود در اکسل بر روی گزینه ی " insert statistic chart" کلیک کنید و نمودار زیر را انتخاب نمایید. 
 
رسم نمودار هیستوگرام در اکسل, تفسیر نمودار هیستوگرام, نمودار هیستوگرام در اکسلبعد از ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل اطلاعات به صورت نواری به نمایش در می آیند
 
مرحله ی سوم
زمانی که کاربران نمودار مورد نظر را انتخاب می کنند، نرم افزار اکسل به صورت خودکار تغییرات را اعمال می کند و اطلاعات را در قالب نمودار به نمایش می گذارد. 
توجه داشته باشید که نمودار هیستوگرام از قابلیت ویرایش و اعمال تغییرات برخوردار است.
 
نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, نمودار هیستوگرامطول دسته های نمودار هیستوگرام در اکسل به صورت خودکار اعمال می شود
 

روش دوم ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

در مواردی احتمال دارد فیکون هیستوگرام در قسمت "INSERT" اکسل نمایش داده نشود. بدین ترتیب برای افزودن داده ها در نمودار تجزیه و تحلیل، گزینه ی "ANALYSIS TOOLPAK" را انتخاب کنید. 
سپس در میان ابزار های نمایشی مختلف، بر روی گزینه ی "HISTOGRAM" کلیک نمایید و گزینه ی "OK" را انتخاب کنید. 
 
در صفحه ی نمایشی تغییراتی در خصوص نوار نمودار نمایش داده می شود. شما ملزم هستید در قسمت "INPUT RANG" محدوده ی  A:2 و A:19 را درج کنید.
در کادر "BIN RANG" نیز محدوده ی C:4 و C:8 را درج نمایید. سپس در قسمت "OUTPUT RANGE" بر روی عبارت F:3 کلیک کنید و تغییرات را ذخیره نمایید. 
پس از این مرحله نمودار هیستوگرام نمایش داده می شود و اطلاعات مشخص شده به صورت نواری در نمودار هیستوگرام اعمال می گردد. 

 
کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسل, نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسلبرای ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل از منوی insert نمودار مورد نظر را انتخاب کنید
 

ایجاد تغییرات در نمودار هیستوگرام در اکسل

شرکت مایکروسافت برای اعمال تغییرات دلخواه کاربر نوعی قابلیت های مختلف را در نرم افزار اکسل تعبیه کرده است. در نمودار هیستوگرام دو محور "x" و "y" وجود دارد.
کاربران می توانند برای اعمال ویرایش در نمودار، بر روی محور "x" کلیک راست کنند. سپس گزینه ی "format axis" را انتخاب نمایند. در ادامه ی مبحث قابلیت های مختلف نمودار هیستوگرام را به صورت جداگانه شرح می دهیم. 
 

تغییر طول دسته های نمودار هیستوگرام

طول دسته های نمودار هیستوگرام به وسیله ی نرم افزار اکسل به صورت خودکار اعمال می شود. 
در صفحه ی "format axis" یک قابلیت با عنوان "bin width" تعبیه شده است.   شما می توانید برای تغییر طول نمودار، بر روی یکی از اعداد bin دو مرتبه کلیک کنید. 
سپس اندازه ی طولی گروه ها را به صورت دستی در کادر وارد نمایید.  
 
لازم به ذکر است که اعداد bin اعدادی هستند که در قسمت پایینی هر نمودار در خصوص ویرایش درج شده است. 
علاوه بر این برای حذف فاصله های موجود در نوار های نمودار هیستوگرام، بر روی نوار ها راست کلیک نمایید. سپس گزینه ی " Format Data Series" را انتخاب کنید و عرض "gap" را به صفر تغییر دهید. 
 
رسم نمودار هیستوگرام در اکسل, تفسیر نمودار هیستوگرام, نمودار هیستوگرام در اکسلیکی از نمودارهای نرم افزار اکسل مختص هیستوگرام است
 

ویرایش تعداد "BIN" های موجود در نمودار هیستوگرام

در صورتی که قصد دارید تعداد bin های موجود در نمودار را تغییر دهید، در قسمت " format axis" وارد قسمت "number of bins" شوید. سپس تعداد bin  های نمودار را به دلخواه ویرایش کنید. 
 

دسته بندی اعداد مشخص 

در صفحه ی "" format axis گزینه ای با عنوان " Overflow Bin" تعبیه شده است که به کاربر قابلیت دسته بندی اعداد مشخص نوار را ارائه می دهد. 
برای استفاده از قابلیت " Overflow Bin" ابتدا تیک موجود در کنار گزینه را فعال نمایید. سپس یک عدد مشخص در خصوص دسته بندی نوار ها را وارد کنید. 
 
به طور مثال زمانی که عدد 140 را وارد می کنید، تمام اعداد بالای 140 در یک نوار دسته بندی می شوند. 
گزینه ی دیگری نیز با عنوان " Underflow Bin" در صفحه ی " format axis" وجود دارد که کاربری مشابهی همانند Overflow Bin دارد. این گزینه در خصوص دسته بندی نوار اول نمودار در پایین ترین حد است که به صورت دستی تعیین می شود. 
 
رسم نمودار هیستوگرام دو عامل در اکسل, نمودار هیستوگرام چیست, کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسلاز نمودار هیستوگرام به منظور نمایش داده های کمی پیوسته استفاده می شود
 

دسته بندی داده های متنی

دسته بندی داده های متنی از طریق "by category" امکان پذیر است. برا این منظور ابتدا بر روی محور "x" کلیک کنید. سپس وارد قسمت " format axis" شوید. 
در صفحه ی نمایشی گزینه ی " by category" درج شده است. شما می توانید با کلیک بر این گزینه نحوه ی دسته بندی داده ها را به دلخواه ویرایش کنید. 
 
جمع بندی
نرم افزار اکسل یکی از نرم افزار های توسعه یافته توسط شرکت مایکروسافت است که از قابلیت انجام محاسبات ریاضی و رسم نمودار های مختلف برخوردار است. 
یکی از نمودار های نرم افزار اکسل مختص نمودار هیستوگرام است. نمودار هیستوگرام نوعی نمودار ستونی است که توزیع داده های کمی پیوسته را نمایش می دهد. 
 
شما می توانید برای ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل ابتدا وارد نرم افزار اکسل شوید. سپس یک ستون مشمول اطلاعات مورد نظر را طراحی کنید. 
اطلاعات مورد نظر را در یک محدوده انتخاب نمایید. سپس وارد قسمت " INSERT" در نرم افزار شوید. 
 
نمودار هیستوگرام را انتخاب نمایید. در طی این فرایند نرم افزار اکسل به صورت خودکار اطلاعات را داخل نمودار هیستوگرام قرار می دهد. 
لازم به ذکر است که مایکروسافت، شرکت توسعه دهنده ی نرم افزار، قابلیت ویرایش طول، عرض، تعداد "bin" و دسته بندی داده های اطلاعاتی را برای کاربران فراهم کرده است. 

منبع: بیتوته
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۲۴مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
احداث محور دهق به سمت میمه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسدآمار کرونا قم ۲۴ مهر؛ ۶ فوتی و ۵۵ ابتلای جدیدآمار کرونا استان مرکزی ۲۴ مهر؛ ۱۰ فوتی و ۲۶۹ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۴ مهر؛ ۱۳ ابتلای جدیدیکه‌تازی کرونا در استان فارس؛ وضعیت کنونی شکننده و ناپایدار است"یزدانشهر" استان کرمان دوباره لرزیدقتل نوزاد ۱۸ماهه در سنندج/ قاتل دستگیر شدردیابی و بازگشت بیش از ۳۵ درصد کالاهای دیجیتال مفقودی و سرقتی به مال‌باختگانصدای پای پیک ششم کرونا در اردستان شنیده می‌شوداخراج مجرم خانه سالمندان بروجردثبت ۱۱ خانه تاریخی همدان در فهرست آثار ملی ایرانشهرهای قرمز کرونایی استان آذربایجان‌غربی افزایش یافتبروزرسانی پاسخ به استعلامات ادارات دولتی در منابع طبیعی شهرستان قوچانآمار کرونا اردبیل ۲۴ مهر؛ یک فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدنصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی اجرا شده است.ساخت 12 هزار و 300 واحد مسكوني براي مددجويان بهزيستي خراسان رضوي۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان قدس پاوه بستری هستندامضاء تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و نیروی انتظامی در شهرستان زبر خانکاهش ۱۵ درصدی بیماران کرونایی در استان کرمانسنگ اصفهان می‌تواند چندین برابر نفت درآمد داشته باشدراهیابی 34 نخبه قرآنی استان به مرحله کشوری چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریممنطقه حفاظت شده سالوک قرنطینه شد/ تامین علوفه مغذی جهت کنترل بیماری PPR از نیازهای منطقه"شفافیت برداشت‌ها" نخستین گام برای نجات زاینده‌رود است/ حق محیط‌زیست و کشاورزان نادیده گرفته نشود۱۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های خراسان شمالی بستری هستند