تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/23 12:06
  • / کد خبر: 89297

در مراجعات اولیه کدام علائم کرونا برای پزشکان مهم است؟

در مراجعات اولیه کدام علائم کرونا برای پزشکان مهم است؟ ویروس کرونا از آغاز ظهورش، هر بار با علائم مختلفی بروز کرده است که برخی از آنان می‌تواند در صورت مشاهده تهدید کننده جدی جان مبتلایان باشد.
اکسپرس، استرس، انزوا و اختلال در کار‌های روزمره ما در طول همه گیری ویروس کرونا، بسیاری از ما را تحت تاثیر قرار داده و منجر به افزایش مشکلات مربوط به سلامتی از جمله افزایش وزن تا کمردرد شده است. هنگام مراجعه به درمانگاه با علائم ویروس کرونا، پزشکان به سه علامت مهم توجه می‌کنند؛ 
۱. چاقی
حتی قبل از همه گیری، نائومی پارلا، پزشک خانواده و متخصص طب چاقی، متوجه افزایش بیمارانی شد که در زمینه مسائل مربوط به وزن به دنبال کمک بودند. همه گیری کووید-۱۹ همچنین شیوه زندگی، کار، ورزش و غذا خوردن افراد زیادی را تغییر داده است. پارلا می‌گوید بیمارانش طیف وسیعی از تغییرات را در طول همه گیری تجربه کرده‌اند.
او می‌گوید: برخی از بیماران من گفته‌اند همه گیری به آن‌ها کمک کرد تا متعهد شوند و آن‌ها را برای موفقیت آماده کرده است، زیرا آن‌ها زمان بیشتری برای خواب و ورزش داشتند. سایر بیماران می‌گویند که کار در خانه تلاش‌های قبلی آن‌ها را بهم ریخته است، زیرا آن‌ها دسترسی راحت‌تری به غذا داشته و ممکن است به عنوان راهی برای آرامش به غذا روی آورده باشند.
به گفته پارلا، این همه گیری باعث شد بسیاری از افراد مراجعه به پزشک مراقبت‌های اولیه را به تاخیر بیندازند.
او می‌گوید: اغلب، تغییرات فشار خون، وزن، قند خون و سایر آزمایشگاه‌های خون ممکن است تا زمانی که به پزشک خود مراجعه نکنید، مورد توجه قرار نگیرد. این تغییرات ممکن است مسیر‌های سلامتی بهتر یا بدتری را نشان دهند و مهم است که از آن‌ها آگاه باشیم. بدون آگاهی، افراد می‌توانند از سلامت خود عقب بمانند.
مدیریت وزن طولانی مدت می‌تواند پیچیده باشد. افرادی که کاهش وزن آن‌ها به دلیل عاداتی که در طول همه گیری ایجاد شده بود از بین رفت، ممکن است احساس بی انگیزگی کنند و مطمئن نباشند چگونه دوباره شروع کنند.
اما پارلا می‌گوید هنوز برای ایجاد تغییرات دیر نیست. از هر کجا که می‌خواهید شروع کنید، می‌توانید در مسیر بهتری حرکت کنید. با تیم مراقبت‌های بهداشتی خود مجددا ارتباط برقرار کنید. در هر نقطه، می‌توانید اقداماتی را انجام دهید تا خطرات سلامتی خود را کاهش داده و سلامت بدن خود را ارتقا دهید.
۲. شرایط قلبی
دانیل لوگر، متخصص قلب و عروق،  همچنین متوجه افزایش رفتار‌های بی‌تحرکی و افزایش وزن در بیماران خود شده است.
اکنون که افراد بیشتری واکسینه می‌شوند و به خوبی درک شده است که خطر انتقال در خارج از خانه کم است، بسیاری از بیماران ممکن است شروع به بازگشت به حالت عادی کنند، اما ترک عادت‌هایی که در دوران همه گیری شروع شده است ممکن است آسان نباشد و مشکلات روانی مانند افسردگی و اضطراب که در دوران همه گیری شروع شده است به ویژه با افزایش موارد اخیر ادامه داشته باشد.
لوگر می‌گوید: استرس همچنین یک عامل خطرزای اصلی قلبی عروقی است که به آن توجه کافی نمی‌شود. استرس پیامد‌های فیزیولوژیکی مستقیم برای سیستم قلبی عروقی دارد، به ویژه با شیوع همه گیری که تعاملات اجتماعی ما را محدود کرده، استرس همراه با رفتار‌های کم تحرک و تغذیه ناسالم، می‌تواند خطرات مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد. از دیدگاه او علائم قلبی این تغییرات رفتاری تا ۱۰ تا ۱۵ سال دیده نمی‌شود.
لوگر می‌خواهد بیماران بدانند که اگر کم تحرک بوده‌اند، اکنون زمان مناسبی برای ورزش مجدد است. او می‌گوید: مشهور است که بیماران مبتلا به دیابت و چاقی پیامد‌های بدتری را هنگام ابتلا به کووید-۱۹ دارند.
به گفته او، اگر شما در معرض خطر مشکلات قلبی عروقی هستید یا نگران آن هستید، می‌توانید هم اکنون به متخصص قلب مراجعه کرده و مراقبت‌های پیشگیرانه از سلامت خود را آغاز کنید.
۳. درد پشت و گردن
بعد از اینکه افراد زیادی به کار در خانه روی آوردند، درد کمر و گردن نیز در حال افزایش است. هونگ وو، پزشک طب فیزیکی و توانبخشی گفت او هرگز ندیده بود که اینقدر بیماران جوان‌تر به دنبال درمان کمر درد باشند. تغییرات در شیوه زندگی باعث شد بسیاری از افراد کم تحرک بوده و در خانه بنشینند و محیط‌های کار از خانه اغلب به اندازه محیط‌های معمولی کار ایده آل نیستند.
وو می‌گوید: وقتی با بیماران درباره درد کمر و گردن صحبت می‌کنم، توصیه می‌کنم اگر در خانه کار می‌کنند، ارگونومی محیط کارتان را بهبود بخشید. من به آن‌ها نکاتی درباره وضعیت بدن می‌دهم و به آن‌ها آموزش می‌دهم که چگونه بهتر بنشینند و گردن و بدن خود را در موقعیت ایده‌آل نگه دارند.
وو می‌گوید استراتژی‌های او برای درمان بیماران نیز تغییر کرده است. به دلیل همه گیری، او مشاوره‌های زیادی از طریق تلفن و پزشکی از راه دور انجام داده است. در ابتدای همه گیری، اکثر مدیریت درد مداخله‌ای (به معنی مدیریت فعال درد از طریق تزریق و سایر درمان‌های پزشکی) متوقف شد، بنابراین وو خود را در حال تجویز روش جایگزین تشخیص داد.
وو همچنین توصیه‌هایی را ارائه می‌دهد که به افراد کمک می‌کند محیط خانه خود را ارگونومیک‌تر و  بهتر کند: در خانه تمرینات کششی را انجام دهید. این حرکات را در مورد ستون فقرات بیشتر انجام دهید.  ماهیچه‌های اصلی خود را تقویت کنید. اطمینان از عضلات قوی شکم، لگن و کمر می‌تواند به جلوگیری از کمردرد و سایر مشکلات کمک کند.
مراقب وضعیت خود باشید و وقتی می‌نشینید، چیزی روی صندلی خود داشته باشید که از کمر شما حمایت کند. همیشه سعی کنید زانو‌ها را در سطح باسن خود قرار دهید. یکی از راه‌های این کار این است که یک جعبه یا کوسن را در زیر میز کار خود قرار دهید تا بتوانید پا‌های خود را روی آن قرار دهید. هنگام استفاده از رایانه، چیزی برای مچ دست خود داشته باشید و آن‌ها را در حالت خنثی نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که چشمان شما در سطح کامپیوتر شما قرار دارد و به بالا یا پایین نگاه نمی‌کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۲۸شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
اورژانس اصفهان امکان واکسیناسیون سیار کرونا را نداردآمار کرونا کرمان ۲۸ شهریور؛ ۱۴ فوتی و ۹۰ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۸ شهریور؛ ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا همدان ۲۸ شهریور؛ ۱۳ فوتی و ۸۲ ابتلای جدیدآمار کرونا یزد ۲۸ شهریور؛ ۲ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدیدقاچاق آرد در کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی قوت لایموت مردم سر از گاوداری‌ها در می‌آوردهمه افراد بالای ۱۸سال اصفهانی تا هفته آینده واکسینه می‌شوندشناسایی ۴۴۴ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ بیمار دیگر فوت شدبستری ۹۶ بیمار مشکوک کرونایی در یزد طی شبانه‌روز گذشتهتحویل ۳۰۰هزار دُز واکسن کرونا به علوم پزشکی مشهدمقدس / آمار مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش یافتتزریق ۲ دوز واکسن به ۲۰ درصد از جمعیت اصفهان/۴۰ هزار تبعه خارجی واکسینه شدندفولاد مباركه توان تأمین دو برابر نیاز فعلی خودروسازان را داردپروژه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی واحد بریكت‌سازی آهكپیشرفت فیزیكی واحد فولادسازی شركت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰ درصد رسیدمشکلی در تامین کاغذ شناسنامه مکانیزه نداریمشکستن قیمت مسکن با عرضه انبوهحدود ۴۰ درصد مشاورین املاک کرمانشاه مازادنددومین مرکز شبانه‌روزی واکسن استان فارس به همت ارتش راه‌اندازی شدمحدودیت سنی برای تزریق واکسن کرونا در ایلام برداشته شدثبت 18 مورد فوت کرونایی در شبانه روز گذشته در کرمانشاهآیا معلم نیشابوری خودکشی کرده‌ است؟افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرینی نسبت به مدت مشابه سال گذشتهوارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان استاعلام مراکز واکسیناسیون شهرستان رشتثبت ۱۸ فوتی و ۹۴ بستری جدید کرونا در البرز