تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/23 12:04
  • / کد خبر: 89296

رئیس علوم پزشکی گیلان:

محدودیت سنی واکسیناسیون در گیلان برداشته می شود

محدودیت سنی واکسیناسیون در گیلان برداشته می شود رئیس علوم پزشکی گیلان، از برداشته شدن محدودیت سنی تزریق واکسن در گیلان از ۱۵ مهر خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۰۰ پایگاه واکسیناسیون را در سطح استان تجهیز کردیم و ۵۰۰ تیم واکسیناسیون انجام وظیفه می کنند.
دکتر ارسلان سالاری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به راه‌اندازی تعداد قابل توجه پایگاه های واکسیناسیون کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه روند واکسیناسیون در استان شتابی مضاعف گرفته است و لذا تامین و تحویل محموله‌های بیشتری از واکسن به استان گیلان در دستور کار قرار دارد.
وی با ارایه آمار واکسیناسیون کرونا در استان، تصریح کرد: مجموعا یک میلیون و ۴۴۷ هزار و ۹۸۲ دوز واکسن در استان تزریق شده است که این رقم، نسبت به متوسط کشوری در حد مطلوبی قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ۷۵ درصد افراد بالای ۷۵ سال و ۶۰ درصد افراد بالای ۵۰ سال و ۳۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال تاکنون واکسینه شدند، خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته در هفته جاری ۳۰۰ هزار دوز واکسن وارد استان و در همه شهرستان ها توزیع شده است.
سالاری، از برداشته شدن محدودیت سنی تزریق واکسن در گیلان از ۱۵ مهر خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۰۰ پایگاه واکسیناسیون را در سطح استان تجهیز کردیم و ۵۰۰ تیم واکسیناسیون انجام وظیفه می کنند.
سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس استان گیلان نیز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سپاه بالغ بر ۱۰۰ پایگاه واکسیناسیون در استان را فعال کرده است، ادامه داد: آمادگی داریم ۱۰۰ پایگاه دیگر را اضافه کنیم.
وی از ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا به گیلان تا نیمه مهر خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر مشکل کمبود واکسن داریم، اما طی نشست با وزیر بهداشت، این یک میلیون دوز واکسن به استان تعلق می گیرد.
فرمانده سپاه قدس گیلان، با بیان اینکه قبل از آبان همه گیلانی ها دوز نخست را دریافت خواهند کرد، گفت: با کمک دانشگاه علوم پزشکی، اقدام به تزریق دوز دوم نیز کریدم و تا آبان بخشی از مردم دوز دوم را نیز دریافت می کنند.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد