تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/23 11:15
  • / کد خبر: 89279

روش مراقبت از گیاه آپارتمانی ستاره سرخ

روش مراقبت از گیاه آپارتمانی ستاره سرخ گیاه ستاره سرخ یا گوزمانیا لینگولاتا از گیاهان پرطرفداری است که می توانید هم داخل خانه و هم بیرون آن را نگهداری کنید.

با گیاه آپارتمانی زیبای ستاره سرخ یا گوزمانیا لینگولاتا آشنا شوید

ستاره سرخ یکی از مشهور ترین انواع گیاهان است که می توان در محیط بیرون و داخل خانه آن را پرورش داد ، به شرطی که از خاک مناسب برای آن استفاده کرد . این گیاهان به یک محیط با رطوبت بالا و تکنیک های آب دادن مناسب نیاز دارند تا بتوانند سالم بمانند .

گیاه ستاره سرخ را می توان در گلدان کاشت و آن را پرورش داد ، بدون این که آسیبی به آن وارد شود . این گیاه مربوط به آمریکای جنوبی و میانه می باشد . تقریبا سه الی چهار سال طول می کشد تا گیاه گل سرخ جوانه بزند و بتواند برگ های سالم و بالغی داشته باشد . ریشه های این گیاه کوچک هستند و معمولا در بالای خاک تشکیل می شوند .
گل های گیاه گل سرخ تقریبا پهن می باشد و چند شاخ و برگ از آن ها بیرون زده است . رنگ شکوفه های آنان نیز سبز پررنگ است که کم کم به سمت زرد محو می شوند . زمانی که فصل پاییز فرا می رسد ، رنگ گل ها و برگ های این گیاه کم کم به قرمز پررنگ پیش می رود تا بیافتد . برگ های گل سرخ بلند هستند و حالتی چتری دارند و بسیار نرم می باشند و همچنین حالتی چرمی دارند .
گل گیاه ستاره سرخ گاهی اوقات شبیه به ستاره است و به همین دلیل این نام گذاری برای آن انجام شده است . زمانی که این گیاه برای اولین بار شکوفه می زند ، شکوفه های آن بسیار محکم و مقاوم هستند و می توانند تا پنج ماه حالت خود را حفظ کنند . مرکز این گل ها در قسمت کوچکی به رنگ سفید است . زمانی که گل های این گیاه خشک می شوند، می توان گیاه را هرس کرد .
قد این گیاه در بالاترین میزان به 45 سانتی متر می رسد .
همچنین برای حیوانات و کودکان سمی نیست .
گیاه زینتی 

نکات مهم مراقبت و پرورش گیاه آپارتمانی ستاره سرخ 

⦁ دمای مناسب
دمای مناسب گیاه ستاره سرخ در حالت میانگین و معمولی بین 18 تا 27 درجه سانتیگراد می باشد . زمانی که بین این طیف دمایی نگه داشته شود ، می تواند رشد مناسب را در طول سال داشته باشد . 
⦁ نور
این گیاه باید در محیط روشن و در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار بگیرد که نور بیش از حد زیاد و مستقیم باعث سوزش برگ ها و آسیب دیدن گل ها می شود . 
⦁ آب دادن
این گیاه به دلیل ویژگی مناسب آب خوردن مورد علاقه مشتریان می باشد. ریشه های آن را باید در طول روز مرطوب نگه داشت و خاک آن نیز باید کمی تر باشد، نه اینکه از خیسی گل بشود . زمانی که به این گیاه آب می دهیم باید اجازه دهیم تا خاک ان به طور کامل خشک شود و دوباره به آن آب بدهیم . همیشه باید 3 الی 4 سانت سطحی خاک تر باشد و هر چهار روز یک بار آب جمع شده در زیر گلدانی را بیرون بریزید و هیچ آب دیگری به غیر از آب تصفیه شده و یا آب باران برای این گیاه استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن گیاه می شود . 
⦁ خاک
گیاه ستاره سرخ را باید از دو طریق و دو نوع خاک در طبیعت پرورش داد . این گیاه در داخل منزل نیاز به این دارد که بخشی از خاک آن یکدست و یک دوم دیگر آن کاملا خاک ترکیبی داشته باشد . زهکشی خاک این گیاه نیز باید کاملا مناسب باشد تا بتواند زنده بماند .
 ⦁ کود گیاهی
چنانچه در این بخش از رازهای باغبانی و مراقبت از گیاهان آپارتمانی در نمناک عنوان شده است کود استفاده شده برای این گیاه باید کاملا متناسب و متعادل و باید به گونه ای باشد که گیاه بتواند میزان گل دهی خود را افزایش دهد و قدرت بیشتری داشته باشد . بهتر است که یک بار در ماه به این گیاه کود دهید و هرگز کود را سمت ریشه نریزید . میزان آب دادن مناسب را بعد از کود دادن تغییر دهید تا گیاه نسوزد.
کود گیاهی
⦁ عوض کردن گلدان
گلدان ستاره سرخ را باید در هر فصل بهار عوض کنید و همچنین گلدان جدید باید یک سایز از گلدان قبلی بزرگ تر باشد . این کار را زمانی انجام دهید که گیاه شما حدود 10 سانت افزایش سانت داشته است که اگر گلدان بیش از حد برای گیاه بزرگ باشد، میزان گل دادن و شکوفه دادن آن کاهش پیدا می کند. اگر گیاه بالغ بود ، هیچ نیازی نیست که گلدان آن را عوض کنید . 
⦁ رطوبت
ستاره سرخ در محیط های مرطوب بیش از بقیه جاها رشد می کند و حالت بهتری دارد . باید رطوبت داخل خانه را در حالت متعادل نگه دارید و گاهی اوقات از اسپری آب برای گل و برگ ها استفاده کنید . 
⦁ قلمه زدن
برش های کوچک گیاه ستاره سرخ باید نزدیک بیس و پایه گیاه زده شود . گاهی اوقات ممکن است که انقدر این برش به ته گیاه نزدیک باشد که ریشه آن بشکند . در چنین حالتی ریشه را از قسمت شکسته شده جدا کنید و در گلدان جدید قرار دهید و بهتر است که این کار را بعد از شکوفه زدن گیاه انجام دهید . 

مشکلات رایج

⦁ قهوه ای شدن نوک برگ ها :
خشکی اولین مشکل ایجاد شده برا ستاره سرخ است که در این شرایط باید رطوبت را افزایش داد وگرنه کم کم با قهوه ای شدن نوک برگ این گیاهان مواجه خواهید شد .
⦁ لکه های قهوه ای روی برگ :
این مشکل به دلیل نور بیش از حد مستقیم به گیاه است و بهتر است که گیاه را در جایی قرار دهید تا از نور غیر مستقیم و ملایم تری برخوردار باش د.
⦁ مردن گیاه :
همانطور که می دانید بعضی از گیاهان بعد از گل دادن می میرند که این موضوع کاملا طبیعی است . ستاره سرخ نیز جزء این دسته از گیاهان می باشد اما اگر گیاه شما قبل از شکوفه دادن مرد ، یعنی اینکه بیش از حد به آن آب داده اید .
گل ستاره سرخ
⦁ حشرات :
زنبور و عنکبوت ها می توانند اطراف این گیاه جمع شوند و برای آن مشکل ایجاد کنند .

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
عده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شدکرونا ۸ خانواده کرمانی را داغ دار کرد/ سیر ابتلا نزولی شد۱۶۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند۱۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سمنان بستری شدندپارادوکس دردناک تشنگان لب آب در چهارمحال و بختیاری / آیا عطش مردم "شهر کاج" برطرف می‌شود؟