تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/23 08:15
  • / کد خبر: 89181

معاون علوم پزشکی گلستان:

۲۰ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در گلستان بستری هستند

۲۰ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در گلستان بستری هستند معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان از بستری ۲۰ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان خبرداد و گفت: این بیماری در زمان شیوع کرونا به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن تشدید شده است.
محمدمهدی زرگران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون تعداد بیماران کرونایی در گلستان رو به کاهش بوده و از دو هزار بیمار بستری در قله پیک به کمتر از ۶۰۰ نفر رسیده ایم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: میانگین بستری های روزانه کاهش یافته و با توجه به نسبت ورودی به خروجی، روزانه تعداد بیماران حدود ۴۰ نفر کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ فوتی کرونایی در گلستان اتفاق افتاده است، ادامه داد: شرایط بیمارستان ها نسبت به اوج پیک بهتر شده و بستری بیماران غیرکرونایی که پذیرش آنها متوقف شده بود، آغاز شده است.
زرگران اضافه کرد: متاسفانه احتمال وقوع مجدد در اواخر مهر و آبان وجود داشته و ممکن است حتی زودتر از آن اتفاق بیفتد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: واکسیناسیون عامل محافظتی بوده که در گلستان هم تشدید شده و مردم هم می توانند کمک خوبی برای کاهش نفرات درگیر در پیک بعدی باشند.
وی همچنین از بستری ۲۰ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان خبرداد و گفت: این بیماری قبل از آن هم وجود داشت ولی در زمان کرونا به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن تشدید شده است.
زرگران با بیان اینکه در هندوستان قارچ سیاه ۸۰ برابر افزایش یافته است، افزود: درمان این بیماری مشکل است و معمولاً با جراحی و داروهای ضد قارچ انجام می‌شود و در گلستان هم تیم درمانی و کمیته علمی آن تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد