تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 10:19
  • / کد خبر: 89157

مدیر عامل فولاد مبارکه:

فولاد مبارکه پیشران صنایع کشور است

فولاد مبارکه پیشران صنایع کشور است مدیر عامل فولاد مبارکه در گفتگوی زنده مجازی گفت: فولاد مبارکه در چند سال اخیر با سنگین‌ترین تحریم‌ها روبرو شد اما با موفقیت و سربلندی از شرایط سخت عبور کرده است، در حال حاضر بیش از 160 میلیون یورو از دارایی‌های فولاد مبارکه به دلیل تحریم‌ها بلوکه شده اما تلاش می‌کنیم این دارایی‌ها را از روش‌های مختلف و پیگیری در محاکم قضایی آزاد کنیم.
رویداد ایران |  مدیر عامل فولاد مبارکه در گفتگوی زنده مجازی گفت: فولاد مبارکه در چند سال اخیر با سنگین‌ترین تحریم‌ها روبرو شد اما با موفقیت و سربلندی از شرایط سخت عبور کرده است، در حال حاضر بیش از 160 میلیون یورو از دارایی‌های فولاد مبارکه به دلیل تحریم‌ها بلوکه شده اما تلاش می‌کنیم این دارایی‌ها را از روش‌های مختلف و پیگیری در محاکم قضایی آزاد کنیم.

حمیدرضا عظیمیان اضافه کرد: از موفقیت‌های فولاد مبارکه در زمان اوج تحریم‌ها می‌توان به افزایش ذخیره‌سازی الکترود گرافیتی اشاره کرد که این موضوع باعث شده در حال حاضر به میزان مصرف سه سال الکترود ذخیره‌سازی کنیم که موفقیتی خوب است.
وی افزود: تحریم‌ها نتوانست جلوی فعالیت فولاد مبارکه را بگیرد و فولاد مبارکه با قدرت به کار خود ادامه داده است. در حال حاضر طرح‌های توسعه‌ای متعددی در دستور کار و اجرا قرار دارد که یکی از آنها اجرای پروژه نورد گرم دو فولاد مبارکه است. این پروژه زمینه ایجاد اشتغال بیش از 10 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می‌آورد و کشور را از واردات ورق بی نیاز خواهد کرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه عنوان کرد: فولاد مبارکه به عنوان لوکوموتیو صنعت کشور شناخته می‌شود، فعالیت فولاد مبارکه تضمین کننده تولید و فعالیت در بیش از سه هزار واحد صنعتی است و فولاد مبارکه همواره خود را حامی و پشتیبان تولید و تولیدکنندگان می‌داند.
وی ادامه داد: گروه فولاد مبارکه در سال 99 موفق شد بیش از 10 میلیون تن محصول تولید کند در حالی که 25 روز قطعی همزمان برق و گاز داشتیم و اگر این مشکل وجود نداشت به طور قطع رکوردهای بیشتری به ثبت می‌رسید.
عظیمیان گفت: فولاد مبارکه روزانه بیش از 23 هزار تن تولید دارد و خوشبختانه روند تولید با قدرت و جدیت در حال انجام است.
وی تصریح کرد: طرح‌های توسعه‌ای مناسبی در گروه فولاد مبارکه در حال پیگیری و اجرا است، ابرپروژه نورد گرم دو فولاد مبارکه با ظرفیت تولید 4/2 میلیون تن و ایجاد اشتغال برای بیش از 10 هزار نفر در حال اجرا است، دو طرح تولید الکترود گرافیتی نیز در حال احداث است تا در این محصول مهم به خودکفایی برسیم. 
مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: افزایش 3/7 میلیون تنی ظرفیت تولید در گروه فولاد مبارکه خواهیم داشت بدین گونه که ظرفیت فولاد هرمزگان به دو میلیون تن، فولاد صبا به دو میلیون تن و فولاد سفید دشت به یک میلیون تن می‌رسد و با نصب ماشین ریخته گری در فولاد مبارکه 1/7 میلیون تن افزایش ظرفیت در این بخش داریم. 25 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این افزایش ظرفیت در گروه فولاد مبارکه در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: همچنین فولاد مبارکه احداث سه پروژه نیروگاهی با ظرفیت 1500 مگاوات در دستور کار دارد. تکمیل زیرساخت‌های جانبی فولاد سنگان و ایجاد دو خط نورد در کاشان و شهرکرد نیز در حال پیگیری است. همچنین فولاد مبارکه در تکمیل کارخانه فولادسازی اندیمشک نیز مشارکت دارد. طرح‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه زمینه ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای بیش از 60 هزار نفر ایجاد خواهد کرد.
عظیمیان گفت: طرح تحول دیجیتال از سال گذشته در فولاد مبارکه آغاز به کار کرد که با اجرای کامل این طرح، فولاد مبارکه به صورت هوشمند فعالیت می‌کند و سبب افزایش شش تا هشت درصدی بهره‌وری در مجموعه خواهد بود.
وی در خصوص شرایط بازار فولاد نیز گفت: فولاد مبارکه به عنوان یک تولیدکننده به تمامی وظایف خود به خوبی عمل کرده و با توجه به رسالت‌های خود با توان از ایجاد آشفتگی در بازار جلوگیری می‌کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرد: در تابستان جاری به دلیل قطعی برق حدود  418 هزار تن از میزان تولید فولاد مبارکه کاسته شد که در حال حاضر و با بهبود شرایط، روند تولید در حال بازگشت به روند عادی است.
وی بیان کرد: سهام فولاد مبارکه در بازار بسیار ارزشمند است و پیش‌بینی می‌کنیم میزان سود خالص فولاد مبارکه در سال جاری به 50 هزار میلیارد تومان برسد.
عظیمیان ادامه داد: فولاد مبارکه در زمینه انجام مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای شکل داده است، در راستای مبارزه با کرونا بیش از 20 هزار تن اکسیژن رایگان در اختیار بیمارستان‌های سراسر کشور قرار گرفت، سال گذشته بیش از 130 میلیارد تومان تجهیزات بیمارستانی خریداری و به مراکر درمانی تحویل داده شد، در سال جاری نیز بیش از 100 میلیارد تومان برای مبارزه با کرونا اختصاص دادیم، همچنین فولاد مبارکه در بروز بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله در کنار مردم بوده و به آنها خدمت‌رسانی کرده است.
وی تاکید کرد: فولاد مبارکه در سال 99 رکوردهای متعددی را جابجا کرد، تعداد ذوب‌های در 24 ساعت از 136 ذوب به 141 ذوب رسید که نتیجه یک کار تیمی دقیق و منسجم بود، در میزان تولید محصولات مختلف هم شاهد ثبت رکوردهای بسیار خوبی بودیم.
مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: گفت: دولت جدید برای ساخت مسکن برنامه دارد و فولاد مبارکه نیز آمادگی خود را برای همراهی و همکاری با دولت برای ساخت مسکن و مشارکت در این طرح ملی اعلام می‌کند.
وی گفت: مجموع برداشت سالیانه آب توسط فولاد مبارکه از رودخانه زاینده رود کمتر از یک درصد است که تلاش می‌کنیم با اجرایی طرح‌هایی این میزان برداشت را نیز کاهش دهیم، در همین زمینه فولاد مبارکه اقدام به خرید پساب نه شهر اطراف خود کرده و با تصفیه این پساب از آن در چرخه تولید بهره می‌برد که برای اجرای این طرح بیش از 800 میلیارد تومان هزینه شده است.
عظیمیان ادامه داد: همچنین بیش از 400 میلیارد تومان برای بازچرخانی آب در فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری شد که نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته است، علاوه بر این اقدامات ایجاد تغییرات تکنولوژیکی در فولاد مبارکه در حال انجام است تا مصرف آب به کمترین میزان ممکن برسد. همچنین فولاد مبارکه در کمک به تکمیل سه طرح انتقال آب مشارکت دارد.
مدیرعامل فولاد مبارکه در پایان عنوان کرد: این نوید را به مردم عزیز می‌دهیم که فولاد مبارکه در راستای خدمت به مردم با تمام قدرت و توان فعالیت خواهد کرد و خبرهای خوبی از فولاد مبارکه به گوش مردم خواهد رسید.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد