تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 12:33
  • / کد خبر: 89106

بیش از ۱۷۰ هزار دُز واکسن در مراکز تجمیعی سپاه لرستان تزریق شد

بیش از ۱۷۰ هزار دُز واکسن در مراکز تجمیعی سپاه لرستان تزریق شد معاون بهداشت و درمان سپاه لرستان با اشاره به فعالیت ۱۱مرکز تجمیعی واکسیناسیون سپاه استان گفت: تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار دُز واکسن در مراکز تجمیعی سپاه با همکاری علوم پزشکی تزریق شده است.
سرهنگ پاسدار مصطفی امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کلیه  کادر درمان و وظیفه سپاه واکسینه شده‌اند اظهار داشت: واکسینه کردن سربازان وظیفه از اولویت‌های برنامه واکسیناسیون سپاه استان بود ولی اگر تعداد محدودی از این جامعه هدف که تاکنون واکسینه نشده‌اند به دلیل ابتلا به کرونا در حال گذراندن دوران نقاهت بودند.
وی افزود: هم اکنون در استان لرستان  11 مرکز تجمیعی مستقل و مشترک با دانشگاه علوم پزشکی توسط سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در حال  فعالیت است.
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در صورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی در راستای تامین واکسن، کلیه مراکز تجمیعی سپاه بنا به دستور فرمانده سپاه استان در راستای تسریع و تسهیل امر واکسیناسیون این آمادگی را دارند که به صورت سه شیفت  فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 170 هزار دُز واکسن در مراکز تجمیعی سپاه با همکاری علوم پزشکی تزریق شده است گفت: در مرکز درمانی شهید امیری سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برای افراد بالای 18سال نیز روزانه  واکسن تزریق می‌شود  مگر اینکه افرادی که مشکل بیماری کرونا و درگیری با این بیماری داشته باشند.  
امیری با اشاره به مرکز مشاوره تلفنی سپاه حضرت ابوالفضل (ع)  استان لرستان بیان کرد: از ابتدای راه‌اندازی این مرکز تاکنون بیش از  230 نفر با مرکز مشاوره تلفنی سپاه استان تماس گرفته و خدمات مشاوره ای دریافت کردند.
وی خاطر نشان کرد: حدود 20 درصد از افرادی که با مرکز تلفن مشاوره‌ای سپاه تماس گرفته‌اند عمدتا  افرادی بودند که به  بیماری کرونا مبتلا و یا دارای بیماری زمینه‌ای بودند که تیم پزشکی مرکز مشاوره‌ای با مراجعه به منزل این افراد با  رعایت پروتکل‌های لازم بعد از انجام ویزیت واکسن تزریق کرده‌اند.
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: برخی از افرادی که با مرکز مشاوره تماس گرفتند به دلیل  مشکل بیماری و ناتوانی در تامین مواد غذایی نیروی‌های بسیجی با حفظ آبروی فرد اقلام مورد نیاز آنها را تامین و در اختیارشان قرار داده‌اند.
وی افزود:کادر درمان سپاه استان لرستان  تا آخرین نفس در خدمت مردم است حتی اگر  به قیمت جانمان باشد  به دنبال نجات جان یک انسان هستیم  و بدون چشم داشتی در جهت نجات جان مردم قدم بر می‌داریم.
امیری با بیان  اینکه مردم برای واکسیناسیون مراجعه کنند عنوان کرد:  با واکسیناسیون سراسری  حداقل80 درصد مردم  ایمن می‌شوند ولی مردم علاوه بر واکسیناسیون همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد