تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 12:31
  • / کد خبر: 89104

آیا کودکان کمتر از ۱۲ سال باید واکسن کرونا را دریافت کنند؟

آیا کودکان کمتر از ۱۲ سال باید واکسن کرونا را دریافت کنند؟ سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده است که در حال حاضر کودکان زیر ۱۲ سال نباید واکسن کرونا را دریافت کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) طی بیانیه‌ای اعلام کرده است تا زمانی که سازمان‌های بهداشتی مربوطه واکسن‌های مربوط به کودکان کمتر از ۱۲ سال را تأیید نکرده است، این گروه از افراد نباید واکسن را دریافت کنند. انتظار می‌رود که واکسن برای کودکان در ماه‌های آینده مورد تأیید قرار بگیرد، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

به گفته محققان، گروه‌های سنی مختلف به دوزهای متفاوت واکسن کرونا نیاز دارند. به نظر می‌رسد که آزمایشات بالینی مربوط به واکسن‌های کودکان زیر ۱۲ سال همانند آزمایشات انجام شده برای واکسن‌های بزرگسالان نیست. پژوهشگران در حال بررسی این موضوع هستند که آیا کودکان به دوزهای متفاوت واکسن کرونا نیاز دارند یا خیر؟

با توجه به شیوع گسترده گونه دلتا ویروس کرونا لازم است سرعت واکسیناسیون افراد افزایش پیدا کند، بنابراین لازم است فرآیند واکسیناسیون کودکان کمتر از ۱۲ سال هر چه سریع‌تر آغاز شود. با وجود این که پیش از این اعلام شده بود که کودکان معمولاً کرونای بدون علامت یا خفیف را تجربه می‌کنند، شیوع گونه دلتا ویروس کرونا باعث شد تعداد زیادی از کودکان به دلیل مبتلا شدن به بیماری کووید -۱۹ در بیمارستان بستری شوند.

مجوز تزریق واکسن فایزر برای کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال در ماه مه تأیید شد، واکسن‌های مدرنا و جانسون اند جانسون نیز به افراد ۱۸ سال به بالا تزریق می‌شود. محققان در حال بررسی تأثیر این واکسن‌ها بر کودکان کم سن‌تر هستند.


منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۲۸شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
اورژانس اصفهان امکان واکسیناسیون سیار کرونا را نداردآمار کرونا کرمان ۲۸ شهریور؛ ۱۴ فوتی و ۹۰ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۸ شهریور؛ ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا همدان ۲۸ شهریور؛ ۱۳ فوتی و ۸۲ ابتلای جدیدآمار کرونا یزد ۲۸ شهریور؛ ۲ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدیدقاچاق آرد در کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی قوت لایموت مردم سر از گاوداری‌ها در می‌آوردهمه افراد بالای ۱۸سال اصفهانی تا هفته آینده واکسینه می‌شوندشناسایی ۴۴۴ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ بیمار دیگر فوت شدبستری ۹۶ بیمار مشکوک کرونایی در یزد طی شبانه‌روز گذشتهتحویل ۳۰۰هزار دُز واکسن کرونا به علوم پزشکی مشهدمقدس / آمار مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش یافتتزریق ۲ دوز واکسن به ۲۰ درصد از جمعیت اصفهان/۴۰ هزار تبعه خارجی واکسینه شدندفولاد مباركه توان تأمین دو برابر نیاز فعلی خودروسازان را داردپروژه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی واحد بریكت‌سازی آهكپیشرفت فیزیكی واحد فولادسازی شركت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰ درصد رسیدمشکلی در تامین کاغذ شناسنامه مکانیزه نداریمشکستن قیمت مسکن با عرضه انبوهحدود ۴۰ درصد مشاورین املاک کرمانشاه مازادنددومین مرکز شبانه‌روزی واکسن استان فارس به همت ارتش راه‌اندازی شدمحدودیت سنی برای تزریق واکسن کرونا در ایلام برداشته شدثبت 18 مورد فوت کرونایی در شبانه روز گذشته در کرمانشاهآیا معلم نیشابوری خودکشی کرده‌ است؟افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرینی نسبت به مدت مشابه سال گذشتهوارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان استاعلام مراکز واکسیناسیون شهرستان رشتثبت ۱۸ فوتی و ۹۴ بستری جدید کرونا در البرز