تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 11:23
  • / کد خبر: 89084

هیچ وقت مودم رو این قسمت خونه نذارید

هیچ وقت مودم رو این قسمت خونه نذارید آیا میدانستید هر گوشه و اتاق خانه ی شما، بهترین جا برای قرار دادن چیزی است. بهترین جا برای قرار دادن تلویزیون، آینه، مودم یا اسپلیت که دانستن آنها لازم است.
​معمولا بهترین مکان در خانه برای به کار انداختن قوه ابتکار و خلاقیت ، ورزش کردن یا بالا بردن بازدهی وای فای آن جایی نیست که انتظارش را دارید. هر کدام از این کار ها را می توان در اتاق مناسب خودش انجام داد. برای این که بفهمید هر اتاق یا مکانی از خانه به چه دردی می خورد، این قسمت از نمناک را از دست ندهید.

بهترین و بدترین جای خانه برای نگهداری مودم

یکی از بهترین جاهایی که می شود مودم را در آن جا قرار داد، روی قفسه کتاب، روی یک میز یا قفسه بلند در مرکز خانه است. مودم وقتی در ارتفاع قرار بگیرد بهتر کار می کند زیرا می تواند سیگنال ها را در همه جهات ارسال کند.
و اما بدترین مکان برای قرار دادن مودم، آشپزخانه است زیرا وسایل فلزی و برقی موجود در این بخش از منزل می توانند مانع از انتشار درست سیگنال شوند.
جای مناسب مودم

بهترین جای تلویزیون در خانه

محل قرارگیری تلویزیون باید طوری باشد که امکان استفاده از آن در ساعت های متفاوت برای همه اعضای خانواده فراهم باشد. اولین و بهترین پیشنهاد برای محل قرارگیری تلویزیون اتاق نشیمن است زیرا معمولا بزرگ ترین فضای قابل استفاده در خانه است و می توانید در این اتاق مشترک خانوادگی تلویزیون ببینید.
اگر تلویزیون را روی دیوار نصب کنید فضای زیادی را در اتاق نشیمن صرفه جویی خواهید کرد. هنگام انتخاب محل مناسب قرارگیری تلویزیون عواملی چون نور مناسب، امکان چیدن نشیمن مناسب برای تماشای تلویزیون و حتی ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون و …را مدنظر قرار دهید.

بهترین مکان برای حل مشکل درون ذهن

بهترین مکان برای این منظور حمام است. انجام کار های ساده و تکراری مثل مالیدن شامپو روی سر یا لیف کردن می تواند تمرکز ذهن را بیشتر کرده و قوه ابتکار را به کار بیندازد.
بر اساس یک تحقیق روانشناسی، شرکت کنندگانی که برای حل یک مشکل یک کار ساده انجام می دادند، نسبت به کسانی که کار های سخت انجام می دادند یا اصلا هیچ کاری نمی کردند، بهتر با مشکلشان مواجه می شدند پس این بار که درگیر مشکل ذهنی خاصی شدید، سعی کنید حل آن در حمام را امتحان کنید.
حمام کردن

بهترین جای آینه در خانه

از دیدگاه فنگ شویی،مناسب ترین محل، برای نصب آینه، اتاق غذاخوری است اما نسبت به قرار دادن آینه، رو به روی پنجره دقت کنید زیرا آینه ها می توانند هر آن چه که خارج از خانه قرار دارد را به داخل منتقل کنند.
از دیدگاه فنگ شویی، آشپزخانه دارای انرژی منفی بسیار زیادی است و نصب آینه در آن، باعث دو برابر شدن انرژی منفی و تقویت آن می شود. همچنین نصب آینه رو به روی تخت خواب، باعث ایجاد اختلال و مشکل در خواب خواهد شد.

بهترین مکان برای رشد گیاه آپارتمانی

شاید عجیب باشد اما حمام بهترین جا برای گیاهان آپارتمانی است پس اگر رشد گیاهان آپارتمانی شما ضعیف شده آنها را برای مدت کوتاهی داخل حمام بگذارید البته مواقعی که کسی در حمام نیست.
از آن جا که گیاهان می توانند هوای داخل خانه را فیلتر کنند، برای فضا های کوچکی مثل حمام هم می توانند مفید باشند. سرخس ها یک گزینه ارزان قیمت هستند، برای حمام های تاریک توصیه می کنیم از سرخس استفاده کنید و در حمام های آفتاب گیر، سرخس کیمبرلی کوئین بگذارید.
یکی از تحقیقات ناسا (که منجر به شناسایی گیاهان تصفیه کننده هوا شد) نشان داد که هر دو نوع سرخس هوا را از مواد شیمیایی مثل فرمالدئید (که در دوغاب کاشی و حوله های کاغذی یافت می شود و می تواند باعث تحریک بینی و گلو شود) و زایلن (که در پاک کننده ها و عطرهای خانگی یافت و باعث سرگیجه و سر درد می شوند) تصفیه می کنند.
گیاهان در حمام

بهترین جای اسپیلت در خانه

برای تعبیه کولر گازی در ساختمان های جدید از قبل پیش بینی ها می شود و لوله کشی کولر گازی انجام می شود. کولر گازی باید محیط متناسب با خود را خنک کند و در مکان های بزرگ باید از دو کولر گازی استفاده نمود.
باید تا جای ممکن پنل داخلی کولر گازی را پایین تر از سقف نصب کرد زیرا هوای گرم همیشه در زیر سقف تجمع می کند. پنل داخلی کولر گازی نباید در مجاورت بخاری و شوفاژ و ... و یا سیستم های سرمایش و گرمایشی و در آشپرخانه رو ی اجاق گاز و یا سایر رطوبت ساز ها نصب شود.

بهترین مکان برای نگهداری پول نقد (پس انداز)

اتاق بچه از این نظر که خیلی مورد توجه سارقین نیست، می تواند بهترین جا برای مخفی کردن پول نقد یا اشیا گرانبهای تان باشد. پول نقد را داخل شکم حیوانات عروسکی که خیلی در دسترس (مخصوصا کودکان) نیستند قرار داده و در یک جای امن مثل بالای کمد بگذارید.
نگهداری پول نقد

بهترین جای رادیاتور در خانه

شما می توانید رادیاتور خود را در هر مکانی از ساختمان نصب کنید. در گذشته به دلیل گردش هوای سرد رادیاتورهای شوفاژ را در زیر پنجره و یا بر روی دیوار خارجی ساختمان نصب می کردند اما اکنون به علت وجود پنجره های دوجداره عملا گردش هوای سرد در زیر پنجره ها وجود ندارد.
اگر در ساختمان شما رادیاتورها در محل مناسبی نصب نشده اند، می توان برای یافتن محل مناسب نصب رادیاتور، نقشه لوله کشی رادیاتور را در ساختمان تغییر داد.
بهتر است رادیاتور شوفاژ را در نزدیک ترین فاصله به پکیج نصب کنید، رادیاتور را در زیر یا پشت پرده های بلند نصب نکنید و محل نصب رادیاتور پکیج دور از وسایل منزل باشد.

بهترین مکان برای انجام ورزش صبحگاهی

حیاط یا بالکن بهترین مکان برای ورزش کردن است. تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید صبح با شاخص توده بدنی پایین (BMI) ارتباط دارد. محققان می گویند فقط 20 تا 30 دقیقه نور و روشنایی صبحگاهی تاثیر خودش را روی BMI می گذارد. علت آن هم اینست که که قرار گرفتن در معرض نور خورشید به تنظیم متابولیسم کمک می کند.

بهترین مکان برای پناه گرفتن هنگام زلزله

زیر میز تحریر یا میز آشپزخانه (در صورت شیشه ای نبودن) امن ترین جا برای پناه گرفتن هنگام زلزله است. اگر منطقه زندگی تان مستعد زلزله است، خیلی روی چارچوب در ها حساب نکنید.
اگر چه همیشه توصیه شده موقع زلزله زیر چارچوب در بایستید اما در بسیاری از خانه های مدرن، این مکان ها استحکام کافی را ندارد و احتمال این که از شما محافظت نکنند بسیار زیاد است.​

منبع: نمناک
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۲۸شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
اورژانس اصفهان امکان واکسیناسیون سیار کرونا را نداردآمار کرونا کرمان ۲۸ شهریور؛ ۱۴ فوتی و ۹۰ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۸ شهریور؛ ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا همدان ۲۸ شهریور؛ ۱۳ فوتی و ۸۲ ابتلای جدیدآمار کرونا یزد ۲۸ شهریور؛ ۲ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدیدقاچاق آرد در کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی قوت لایموت مردم سر از گاوداری‌ها در می‌آوردهمه افراد بالای ۱۸سال اصفهانی تا هفته آینده واکسینه می‌شوندشناسایی ۴۴۴ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ بیمار دیگر فوت شدبستری ۹۶ بیمار مشکوک کرونایی در یزد طی شبانه‌روز گذشتهتحویل ۳۰۰هزار دُز واکسن کرونا به علوم پزشکی مشهدمقدس / آمار مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش یافتتزریق ۲ دوز واکسن به ۲۰ درصد از جمعیت اصفهان/۴۰ هزار تبعه خارجی واکسینه شدندفولاد مباركه توان تأمین دو برابر نیاز فعلی خودروسازان را داردپروژه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی واحد بریكت‌سازی آهكپیشرفت فیزیكی واحد فولادسازی شركت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰ درصد رسیدمشکلی در تامین کاغذ شناسنامه مکانیزه نداریمشکستن قیمت مسکن با عرضه انبوهحدود ۴۰ درصد مشاورین املاک کرمانشاه مازادنددومین مرکز شبانه‌روزی واکسن استان فارس به همت ارتش راه‌اندازی شدمحدودیت سنی برای تزریق واکسن کرونا در ایلام برداشته شدثبت 18 مورد فوت کرونایی در شبانه روز گذشته در کرمانشاهآیا معلم نیشابوری خودکشی کرده‌ است؟افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرینی نسبت به مدت مشابه سال گذشتهوارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان استاعلام مراکز واکسیناسیون شهرستان رشتثبت ۱۸ فوتی و ۹۴ بستری جدید کرونا در البرز