تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 10:24
  • / کد خبر: 89059

شوره ابرو چیست؟ علل و راههای درمان شوره ابرو

شوره ابرو چیست؟ علل و راههای درمان شوره ابرو شوره ابرو معمولا به دلیل خشکی پوست ، سختی آب و هوا و یا عدم شستشوی مناسب ایجاد می شود که به سادگی و با روش های خانگی قابل درمان است.

شوره ابرو چیست؟

شوره ابرو و شوره مژه از آن جا که بیشتر به چشم  می آید ، شاید ناراحت کننده تر از شوره سر باشد. شوره ابرو به صورت خود به خود رفع نمی شود و حتی ممکن است روی مژه ها هم تاثیر بگذارد. با این که وجود شوره در ابرو از نظر سلامتی مشکل زیادی ایجاد نمی کند ولی مسلما از نظر ظاهر و زیبایی بسیار ناراحت کننده است. قبل از اقدام برای مراجعه به پزشک می توانید از یک سری درمان های خانگی شوره ابرو استفاده کنید.
 

علت شوره ابرو و شوره مژه

شوره سر معمولا به دلیل خشکی یا چربی پوست با وجود باکتری استافیلوکوکوس یا قارچ مالاسزیا ایجاد می شود ولی شوره ابرو و مژه می تواند به دلایل دیگری هم ایجاد شود از جمله :
 

درماتیت سبوره یا سبورئیک 

این بیماری مزمن باعث ایجاد شوره چرب و پوسته پوسته  همراه با قرمزی پوست می شود که به دلیل واکنش نامنظم سیستم ایمنی به استرس یا هوای سرد و خشک است. همچنین ممکن است با خارش شدید همراه با ورقه های شوره زرد همراه باشد. استفاده از کرم ضد قارچ موضعی در چنین مواردی مفید است.
 

خشکی پوست 

خشکی پوست شدید میتواند باعث جدا شدن لایه رویی پوستهمراه با خارش و قرمزی شود.
 

بلفاریت 

بلفاریت یا آماس پلک چشم همراه با قرمزی در اثر مسدود شدن غده های چربی پوست ایجاد می شود که میتواند به دلیل عفونت باکتریایی ، خشکی چشم با عفونت قارچی ایجد شده باشد. این نوع شوره حالت زبر و آزار دهنده دارد. 
 

درمان خانگی شوره ابرو

در اغلب موارد درمان خانگی شوره ابرو بسیار موثر است به خصوص اگر در مراحل اولیه باشد یا به دلیل تولید سبوم بیش از حد یا خشکی بیش از حد پوست باشد به راحتی با روش های طبیعی قابل درمان است ولی در موارد حاد یا مواردی که با روش های خانگی قابل درمان نبود ممکن است دلیل باکتریایی یا ویروسی داشته باشد که قبل از انتشار بیشتر آن باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه شود. 
 
علت شوره ابرو, شوره ابرو و شوره مژه, درمان خانگی شوره ابروراههای درمان شوره ابرو
 

درمان شوره ابرو با روغن بادام

خاصیت مرطوب کنندگی روغن بادام برای درمان شوره ابرو به خصوص اگر به دلیل خشکی پوست باشد بسیار مفید است. خاصیت نرم کننده روغن بادام باعث می شود سلول های مرده و پوست زیر ابروها و اطراف پلک رطوبت رسانی و پاکسازی شود و شوره ها کاهش پیدا کند. 
شب قبل از خواب روغن بادام را روی حرارت غیر مستقیم گرم کنید و با انگشت به خورد ابروها بدهید و در صورتی که شوره به مژه ها رسیده است روی پلک و مژه ها هم بمالید و صبح با آب بشویید. 
 

درمان شوره ابرو با کمپرس گرم

اگر شوره ابرو ناشی از بلفاریت باشد کمپرس آب گرم می تواند به شما کمک کند. کمپرس آب گرم اعصاب را تکین داده و التهاب را کاهش میدد و آلودگی ها و روغن جمع شده روی ابروها و مژه را جذب میکند. 
درون کاسه آب گرم بریزید و پارچه ای نرم را داخل آب فرو  کرده و بفشارید تا آب آضافه اش گرفته شود و روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. حدود 3 – 5 دقیقه این کار را تکرار کنید تا خارش و ورم رفع شود.
 


درمان شوره ابرو با روغن درخت چای

روغن درخت چای خاصیت آنتی باکتریال و ضد قارچ دارد و برای درمان شوره ابرو و شوره مژه فوق العاده است.
روغن درخت چای را چند ثانیه گرم کنید و با تکه ای پنبه روی ابروها و مژه ها بکشید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس بشویید.
می توانید 2 – 3 بار در روز از این درمان استفاده کنید.
 
درمان خانگی شوره ابرو, شوره ابرو, درمان شوره ابرودرمان خانگی شوره ابرو
 

درمان شوره ابرو با ژل آلوئه ورا

استفاده از آلوئه ورا یک درمان موثر برای شوره است که باعث تسکین التهاب و پاکسازی پوست می شود و همزمان به تقویت رشد ابروها کمک می کند. 
با پنبه یا انگشتان  ،ژل آلوئه ورا را روی شوره ها یکشید و بعد از 5 دقیقه بشویید. تا درمان شوره ابرو ، هر شب این کار را تکرار کنید.  
 

درمان شوره ابرو با روغن زیتون

یکی از بهترین روغن ها برای آبرسانی به پوست روغن زیتون است که به کاهش پوسته پوسته شدن اطراف ابرو و پلک کمک میکند. 
روغن زیتون را به آرامی روی ابروها و پلک و مژه ها ماساژ دهید سپس لیف حمام را در آب گرم فرو ببرید و فشار دهید آب اضافه اش گرفته شود و به مدت 10 – 15دقیقه روی ابروها و چشم قرار دهید و سپس بشویید.
 

درمان شوره ابرو با آب نمک

نمک خاصیت خشک کنندگی و از بین برنده چربی دارد و حفرات اطراف ریشه موهای ابرو و مژه ها را پاکسازی میکند و از بروز عفونت قارچی و ایجاد شوره در آینده پیشگیری می کند. 
1 قاشق سوپخوری نمک را در یک چهارم فنجان آب حل کنید و با پنبه آب نمک را روی ابروها و مژه ها بکشید  بعد از چند دقیقه آبکشی کنید.
 
درمان شوره ابرو, شوره ابرو و مژه, درمان گیاهی شوره ابرودرمان گیاهی شوره ابرو
 

درمان شوره ابرو با آبلیمو

اسید سیتریک موجود در ابلیمو طبیعی خاصیت آنتی باکتریال و ضد قارچی و لایه بردار دارد که می تواند برای درمان شوره موثر واقع شود.
1 قاشق سوپخوری آب لیمو را در یک چهارم فنجان آب حل کنید و با پنبه روی ابروها و مژه ها و ناحیه ای که درگیر شوره شده ، بکشید و بعد از 5 دقیق بشویید. 
 

درمان شوره ابرو با روغن نارگیل و کافور

اگر شوره مژه ها و ابرو خیلی شدید است می توانید از ترکیب روغن نارگیل و کافور استفاده کنید که یک دستورالعمل قدیمی در طب آیرودا است که علاوه بر هیدراته کردنپوست باعث خنک شدن پوست ملتهب شده و شوره را کاهش میدهد. 

2 – 3 عدد قرص کافور را با 1 قاشق سوپخوری روغن نارگیل گرم شده مخلوطکنید تا کافور کاملا دانه دانه شو سپس روی ابرو و مژه بکشید و بگذارید شب بماند و صبح روز بعد با آب سرد بشویید. 2 – 3 شب این درمان را ادامه دهید. 
 
درمان گیاهی سیر شوره ابرو, علت شوره ابرو, شوره ابرو و شوره مژه روغن های گیاهی برا ی شوره ابرو و مژه
 

درمان شوره ابرو با برگ چریش

روغن برگ چریش خاصیت ضد میکروب قوی  دارد و از قدیم برای بیماری های پوستی استفاده می شده است. این روغن میتواند سلولهای مرده پوست را جدا کرده و از بروز مجدد شوره پیشگیری کند. 
10 – 20 عدد برگ چریش را با 1 قاشق سوپخوری آب گرم در هاون بکوبید و خمیر بدست امده را روی شوره ها بکشید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید می توانید هر شب تا درمان شدن شوره ها از این روش استفاده کنید.
 

درمان شوره ابرو با تخم شنبلیله

آمینواسیدهای موجود در تخم شنبلیله خاصیت لایه برداری دراند و سلولهای مرده پوست را پاکسازی می کنند. 
1 قاشق سوپخوری تخم شنبلیله را در یک چهارم فنجان آب به مدت چند ساعت بخیسانید و با هاون بکوبید و خمیر حاصل را به مدت 20 دقیقه روی شوره ها بکشید و سپس با آب سرد بشوید. میتوانید حداقل تا یک هفته هر روز از این درمان استفاده کنید.
 
درمان خانگی شوره ابرو, درمان خانگی شوره ابرو, شوره ابرودرمان خانگی شوره ابرو  
 

سایر روش های درمان شوره ابرو

استفاده از زرده تخم مرغ محلی 
سرکه سیب رقیق شده 
شستشو با صابون خرچنگ 
استفاده از تونیک مو 
شستشوی ابرو با شامپوضد شوره 
استفاده از کرم هیدروکورتیزون یا کورت اید 
استفاده شامپو ضد قارچ مانند کتوکنازول یا نیزورال
شامپوهای حاوی پیریتیون زینک یا سلنیوم سولفات
شامپوهای تار
شامپوهای سالیسیک اسید

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۲۸شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
اورژانس اصفهان امکان واکسیناسیون سیار کرونا را نداردآمار کرونا کرمان ۲۸ شهریور؛ ۱۴ فوتی و ۹۰ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۸ شهریور؛ ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا همدان ۲۸ شهریور؛ ۱۳ فوتی و ۸۲ ابتلای جدیدآمار کرونا یزد ۲۸ شهریور؛ ۲ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدیدقاچاق آرد در کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی قوت لایموت مردم سر از گاوداری‌ها در می‌آوردهمه افراد بالای ۱۸سال اصفهانی تا هفته آینده واکسینه می‌شوندشناسایی ۴۴۴ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ بیمار دیگر فوت شدبستری ۹۶ بیمار مشکوک کرونایی در یزد طی شبانه‌روز گذشتهتحویل ۳۰۰هزار دُز واکسن کرونا به علوم پزشکی مشهدمقدس / آمار مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش یافتتزریق ۲ دوز واکسن به ۲۰ درصد از جمعیت اصفهان/۴۰ هزار تبعه خارجی واکسینه شدندفولاد مباركه توان تأمین دو برابر نیاز فعلی خودروسازان را داردپروژه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی واحد بریكت‌سازی آهكپیشرفت فیزیكی واحد فولادسازی شركت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰ درصد رسیدمشکلی در تامین کاغذ شناسنامه مکانیزه نداریمشکستن قیمت مسکن با عرضه انبوهحدود ۴۰ درصد مشاورین املاک کرمانشاه مازادنددومین مرکز شبانه‌روزی واکسن استان فارس به همت ارتش راه‌اندازی شدمحدودیت سنی برای تزریق واکسن کرونا در ایلام برداشته شدثبت 18 مورد فوت کرونایی در شبانه روز گذشته در کرمانشاهآیا معلم نیشابوری خودکشی کرده‌ است؟افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرینی نسبت به مدت مشابه سال گذشتهوارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان استاعلام مراکز واکسیناسیون شهرستان رشتثبت ۱۸ فوتی و ۹۴ بستری جدید کرونا در البرز