تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 07:24
  • / کد خبر: 88962

انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورت

انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورت روغن ماساژ صورت قرن هاست که به عنوان یکی از روش‌های مراقبت و جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
با رشد صنایع لوازم بهداشتی و مراقبتی پوست و تولید انواع کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده و لیفتینگ، استفاده از روغن‌های طبیعی برای ماساژ صورت نادیده گرفته شد، ولی دوباره با رویکرد مردم به استفاده از مواد ارگانیک، استفاده از روغن برای ماساژ صورت رونق گرفت.
فواید استفاده از روغن ماساژ صورت
 استفاده از روغن‌های طبیعی برای ماساژ صورت باعث تقویت عضلات صورت می‌شود.
 پیشگیری از چین و چروک
افزایش سلامت و شادابی چهره
بهبود خونرسانی به پوست
 بهبود رنگ پوست و درخشان شدن و روشن‌تر شدن پوست
انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورت
بهترین روغن ماساژ صورت
انتخاب بهترین روغن ماساژ صورت براساس نوع پوست
شرایط پوستی و جنس پوست افراد مختلف کاملا با هم متفاوت است بنابراین بهترین روغن ماساژ صورت را باید با توجه به شرایط پوستی، سلیقه و سن خودتان از بین روغن‌های مخصوص ماساژ صورت که کاملا ارگانیک و طبیعی هستند انتخاب کنید. تنها راه پیدا کردن بهترین روغن ماساژ صورت استفاده از روش آزمون و خطا است. با استفاده از انواع روغن‌های ماساژ صورت می‌توانید بهترین روغن ماساژ صورت که با پوستتان سازگار است را پیدا کنید.
قبل از استفاده از انواع روغن مخصوص ماساژ صورت باید تست حساسیت انجام دهید تا مطمئن شوید باعث ایجاد التهاب یا آکنه روی صورتتان نمی‌شود. در اولین مرحله مقداری از روغن را روی قسمت داخلی بازو بزنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا از حساسیت زا نبودن روغن روی پوستتان مطمئن شوید.
در مرحله بعدی روغن ماساژ صورت را فقط روی بخشی از صورتتان امتحان کنید تا از کمدون زا نبودن و عدم ایجاد جوش و آکنه مطمئن شوید. شب قبل از خواب کمی از روغن را روی بخشی از صورت خود بزنید و ۱ دقیقه به آرامی ماساژ دهید و بخوابید.
بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست چرب
روغن جوجوبا
روغن دانه انگور
روغن بادام
روغن رزماری
روغن کرچک
بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست خشک
روغن نارگیل
روغن بادام
روغن مارولا
روغن جوانه گندم
روغن کنجد
روغن آفتابگردان
روغن گل سرخ
بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست مستعد آکنه
روغن انار
روغن گل سرخ
بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست حساس
روغن مورینگا
روغن گل یاس
روغن بابونه
روغن آلوئه ورا
بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست معمولی
روغن آرگان
روغن هسته انگور
انواع روغن‌های طبیعی برای ماساژ صورت
روغن نارگیل برای ماساژ صورت
روغن نارگیل یکی از انواع روغن مخصوص ماساژ صورت است که به راحتی جذب پوست میشود و دارای ویتامین K و ویتامین E و خواص ضد قارچ و باکتری است.
روغن نارگیل برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه مناسب نیست، ولی برای سایر پوست‌ها یک گزینه فوق العاده است.
براساس مطالعه منتشر شده در مجله درماتیس، روغن نارگیل بهتر از روغن زیتون، پوست را مرطوب می‌کند.
اسید‌های چرب اشباع روغن نارگیل روی پوست را پوشانده و مانع از خروج رطوبت پوست می‌شود بنابراین میتوانید به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی از ان استفاده کنید.
روغن گل سرخ به عنوان روغن مخصوص ماساژ صورت شناخته می‌شود که خواص ضد پیری دارد و پوست را تغذیه می‌کند. این روغن معمولا با روش پرس سرد تولید می‌شود و سرشار از اسید‌های چرب ضروری برای پوست و ویتامین‌ای، ویتامین ث، ویتامین دی و بتاکاروتن است.
این روغن از آسیب رادیکال‌های ازاد به پوست جلوگیری کرده و پوست را هیدراته می‌کند. وجود ویتامین‌ها و انتی اکسیدان‌های متنوع در این روغن باعث جوان سازی و افزایش انعطاف پذیری پوست می‌شد.
روغن دانه کل رز لکه‌های تیره به خصوص لکه‌های ناشی از زخم را کمرنگ می‌کند و برای افزایش میل جنسی به عنوان یک روغن آفرودیت یا تحریک کننده برای زوجین عالی است.
این روغن پوست را به صورت عمقی مرطوب می‌کند بدون این که باعث باز شدن منافذ پوستی شود. اسید‌های چرب موجود در آن آکنه‌ها را از بین برده و قرمزی پوست را کاهش می‌دهد.
روغن گل رز برای پوست چرب عالی است و می‌تواند در ترکیب با سایر روغن‌ها و لوسیون‌ها به عنوان یک مرطوب کننده قوی ضد پیری استفاده شود.
انواع روغن مخصوص ماساژ پوست صورت
روغن جوجوبا برای ماساژ صورت
روغن جوجوبا هم یک روغن مخصوص ماساژ صورت است. روغن جوجوبا زمانی که روی پوست قرار می‌گیرد به منافذ پوستی اجازه تنفس می‌دهد و سبوم یا چربی طبیعی پوست را در خود حل می‌کند و به درخشندگی پوستتان کمک می‌کند.
این روغن که در شمال آمریکا تولید می‌شود برای همه مشکلات پوستی از جمله آکنه و پسوریازیش و آفتاب سوختگی، استفاده می‌شود.
ترکیبات روغن جوجوبا شباهت زیادی با چربی بدن انسان دارد بنابراین راحت‌تر جذب پوست شده و باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می‌شود.
روغن جوجوبا به تعادل تولید چربی پوست کمک کرده و باعث از بین رفتن آکنه‌ها می‌شود.
مواد معدنی و مواد مغذی روغن جوجوبا باعث می‌شود یک نرم کننده قوی برای پوست بوده و تمام روز پوستتان را محافظت کند.
براساس تحقیق منتشر شده در مجله انجمن بیماری‌های پوستی ایتالیا در سال ۲۰۱۳ روغن جوجوبا خواص ضد التهاب داشته و باعث ترمیم سریعتر زخم‌ها م یشود.
روغن جوجوبا میتواند جایگزین عالی برای لوسیون بدن باشد.
روغن آرگان برای ماساژ صورت
روغن آرگان یکی از روغن‌های ماساژ صورت که در مراکش تولید می‌شود و خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی مناسبی برای انواع پوست دارد.
روغن آرگان حاوی ویتامین‌ای، ویتامین دی، آنتی اکسیدان و اسید‌های چرب ضروری است و به قدری سبک است که میتوانید به عنوان مرطوب کننده روزانه از آن استفاده کنید.
از روغن آرگان برای درمان مشکلات پوستی از جمله اگزما، آکنه یا روزاسه استفاده می‌شود.
خواص آنتی اکسیدانی روغن آرگان باعث بهبود انعطاف پذیری پوست می‌شود و با آسیب رادیکال‌های آزاد در پوست مقابله کرده و باعث درخشندگی پوست می‌شود و لک‌های پوستی را کمرنگ می‌کند.
از روغن آرگان میتوان برای تغذیه و ترمیم پوست خشک و تعادل چربی پوست چرب استفاده کرد.
روغن زیتون برای ماساژ صورت
روغن زیتون حاوی وتامین A، E، D و K است. تحقیقات علمی انجام شده روی روغن زیتون نشان داده است که پتانسیل مرطوب کنندگی قوی دارد.
از روغن زیتون می‌توانید به عنوان لوسیون بدن استفاده کنید به علاه روغن زیتون برای ماساژ صورت یک گزینه بسیار مناسب است.
طریقه ماساژ پوست صورت
طریقه ماساژ پوست صورت
روغن دانه آفتابگردان برای ماساژ صورت
روغن دانه آفتابگردان یکی از انواع مناسب روغن‌های ماساژ صورت است که حاوی ویتامین‌ای است و به خوبی چذب پوست می‌شود بنابراین یک مرطوب کننده طبیعی عالی است. مطالعه‌ای که سال ۲۰۱۳ منتشر شد نشان داد که از روغن آفتابگردن و روغن زیتون نباید روی پوست نوزاد استفاده کنید.
شی باتر یا کره شی برای ماساژ صورت
شی باتر یک از روغن‌های ماساژ صورت است که پوست را نرم و لطیف میکند، شی باتر، روغن گرفته شده از درخت قلم است که حالت جامد دارد که قبل از استفاده باید روی حرارت غیر مستقیم ذوب شود، از شی باتر میتواند در ترکیب با روغن زیتون یا روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ صورت استفاده کنید تا پوستتان بافتی نرم‌تر و لطیف‌تر داشته باشد.
روغن بادام برای ماساژ صورت
روغن بادام یکی از مواد شناخته شده روغن برای ماساژ صورت است که با فرایند پرس سرد تهیه می‌شود و سرشار از ویتامین‌ای، روی، پروتئین و پتاسیم است. روغن بادام سبک‌تر از روغن زیتون و شی باتر است و به راحتی جذب پوست شده و پوست را تغذیه می‌کند.
روغن بادام خاصیت آبرسان دارد و برای مشکلاتی از جمله اگزما و آماس یا خشکی بیش از حد پوست مناسب است و با وجود ملایم بودن خاصیت نرم کنندگی زیادی دارد.
روغن هسته انگور برای ماساژ صورت
روغن هسته انگور حاوی ویتامین و اسید‌های چرب ضروری است و نسبت به سایر روغن‌ها سبک‌تر است و انتخاب خوبی روغن برای ماساژ صورت است. خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب و ضد میکروبی دارد.
روغن هسته انگور یک ضد عفونی کننده طبیعی است و کمی خشک‌تر از روغن جوجوبا عمل می‌کند و باعث مات شدن چربی پوست می‌شود.
این روغن منافد بسته شده پوست را باز کرده و جوش‌ها را تمیز می‌کند.
روغن رزماری برای ماساژ صورت
روغن رزماری یکی از بهترین روغن‌های ماساژ برای پوست چرب است که خواص ضد باکتری ان به درمان جوش و کورک کمک می‌کند.
روغن کرچک برای ماساژ صورت
روغن کرچک یکز از روغن‌های ماساژ صورت مناسب پوست چرب است که به یکدست شدن پوست کمک کرده و حفرات پوستی را کوچک می‌کند و چین و چروک زیر چسم را از بین می‌برد.
برای نرم شدن لب‌ها هم میتوانید از روغن کرچک استفاده کنید.
روغن جوانه گندم برای ماساژ صورت
یکی از بهترین انتخاب‌ها برای روغن ماساژ صورت برای پوست‌های خشک، روغن جوانه گندم است که آبرسانی خوبی دارد و می‌توانید صبح‌ها بعد از حمام یا شب قبل از خواب از آن استفاده کنید.
روغن کنجد برای ماساژ صورت
استفاده از روغن کنجد برای ماساژ صورت باعث می‌شود گردش خون پوست صورت بهبود پیدا کرده و سلول‌های آسیب دیده درمان شوند.
روغن انار برای ماساژ صورت
روغن انار خاصیت ضد التهاب و آنتی باکتریال طبیعی دارد و باکتری‌های گیرافتاده در منافذ پوست را از بین برده و التهاب پوست را کاهش می‌دهد. این روغن ماساژ صورت بسیار سبک است و باعث چرب شدن ظاهر پوستتان نمی‌شود.
روغن مورینگا برای ماساژ صورت
روغن مورینگا هیچ نوع ماده حساسیت زایی ندارد و از پوست در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند، اسید‌های چرب موجود ر این روغن خشکی و آسیب دیدگی پوست را بهبود می‌دهد و خاصیت ضد التهاب آن حساسیت‌های پوستی را کم می‌کند. روغن مورینگا با وجود سبکی به خوبی پوست خشک را مرطوب می‌کند و هیچگونه ظاهر چربی به پوستتان نمی‌دهد.
روغن گل یاس برای ماساژ صورت
روغن گل یاس به عنوان پادشاه روغن‌های معطر شناخته می‌شود و برای پیشگیری و درمان ترک‌های پوستی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست مناسب است.
روغن بابونه برای ماساژ صورت
روغن بابونه به درمان آکنه و ترمیم پوست و افزایش گردش خون کمک میکند. استفاده از روغن بابونه برای ماساژ صورت باعث تسکین تحریک‌های پوستی، آبرسانی، افزایش درخشندگی و کاهش چین و چروک و خطووط تیره زیر چشم می‌شود.
روغن آلوئه ورا برای ماساژ صورت
روغن آلوئه ورا خواص آنتی اکسیدان ضد التهاب، ضد عفونی و ضد باکتری طبیعی دارد که برای ماساژ پوست‌های حساس یا پوست‌های چرب مستعد آکنه بسیار مناسب است.

منبع: بیتوته
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد