تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/21 10:36
  • / کد خبر: 88851

استفاده پزشکان از سر برگ فعلا منعی ندارد/ از اول مهر از بخش خصوصی نسخه دستی پذیرفته نمی‌شود

استفاده پزشکان از سر برگ فعلا منعی ندارد/ از اول مهر از بخش خصوصی نسخه دستی پذیرفته نمی‌شود تا پایان تیرماه با کاهش کاربردی دفترچه بیمه سلامت رو به رو بودیم که البته از اول مهر نیز دیگر از بخش خصوصی هیچگونه نسخه دستی پذیرفته نمی‌شود.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت کاهش کاربرد دفترچه بیمه و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی، گفت: از اول اردیبهشت ماه تا پایان تیرماه به تدریج کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت را داشتیم و کم کم بخش خصوصی هم وارد این فرآیند شد و از اول مهر دیگر از بخش خصوصی هم نسخه دستی نمی‌پذیریم.
سیده مریم حسینی سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران در نشست خبری درباره روند نسخ الکترونیکی اظهار کرد: پیشگیری و یا درمان کرونا فعلا اولویت اصلی هر سازمان بیمه گر است و سازمان بیمه سلامت به عنوان جزیی از نظام سلامت نیز در این راستا هم مسیر سیاست‌ها حرکت می‌کند.
او ادامه داد: کاهش تردد بیمه شدگان در شرایط کرونا یکی از اقدامات اصلی ما بوده است، تمدید داروی بیماران دیابتی موضوع مهمی است تا بار مراجعات حضوری کاهش یابد، بدین منظور سقف دارو‌های بیماران دیابتی نشان‌دار می‌شود تا آن‌ها به راحتی و بدون مراجعه به داروخانه‌های بزرگ داروی مخصوص خود را دریافت کنند.
حسینی تصریح کرد: همچنین پزشکان می‌توانند نسخه الکترونیک تاریخ آینده دار بنویسد تا همین تردد‌ها نیز به مراتب کاهش یابد تا هموطنان به راحتی از خدمات بهره‌مند شوند.
او بیان کرد: از اول اردیبهشت ماه تا پایان تیرماه با کاهش کاربردی دفترچه بیمه سلامت رو به رو بودیم که البته از اول مهر نیز دیگر از بخش خصوصی هیچگونه نسخه دستی پذیرفته نمی‌شود.
حسینی ادامه داد: امید است ۷۲ درصد بیمه شدگان استان تهران در صندوق روستایی و همگانی بتوانند در مراجعه به بخش دولتی دانشگاهی نسخه نویسی الکترونیک را داشته باشند.
او خبر داد: پس از حذف دفترچه، تمدید اعتبارنامه بیمه‌ها اهمیت بسیاری دارد و تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اعتبار دفترچه‌ها تمام می‌شود و بیمه شدگان علی الخصوص بیمه شدگان روستایی و صندوق همگانی با مراجعه به سامانه‌های شهروندی در سایت اداره کل می‌توانند اقدام به تمدید اعتبار کنند.
همچنین بیمه شدگان بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی می‌توانند اعتبار بیمه نامه‌ها را با شماره گیری کد ستاره ۱۶۶۶ مربع (# ۱۶۶۶*) استعلام بگیرند، همچنین سالمندانی که امکان اقدام از روش‌های فوق را نداشته باشد فعلا می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اعتبار بیمه نامه‌ها را انجام دهند.
سرپرست بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از ۹۰ درصد نسخه ها، کاملا الکترونیک نوشته می‌شود، اضافه کرد: تا زمانی که به پوشش بالای ۹۰ درصد یا ۱۰۰ درصد برسیم، پزشکان می‌توانند در سربرگ درمانگاه دارو‌ها را تجویز کرده و داروخانه نیز به مراتب از این طریق یعنی نسخه‌های نیمه الکترونیک کار خود را انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد