تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/15 11:39
  • / کد خبر: 87834

راه‌اندازی پایگاه واکسیناسیون در پنج فرهنگ‌سرای شهر تهران

راه‌اندازی پایگاه واکسیناسیون در پنج فرهنگ‌سرای شهر تهران پنج فرهنگ‌سرای ملل، اشراق، خاوران، بهاران و رسانه به عنوان پایگاه واکسیناسیون کرونا مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان هستند و تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار دُز واکسن در این مراکز تزریق شده است.
 سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ایران در اسفندماه ۱۳۹۸، بخش قابل توجهی از فعالیت‌های فرهنگی هنری خود را به فضای مجازی منتقل کرد و علاوه بر آن، با گسترش فعالیت‌های جهادی و مردمی، زمینه را برای کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت فراهم کرد. راه‌اندازی قرارگاه جهادی حضرت زینب(س) در فرهنگ‌سرای خاوران یکی از این اقدامات بود که نیروهای داوطلب در آن به تولید ماسک و گان پزشکی پرداختند. به مرور قرارگاه چهارده معصوم(ع) فرهنگ‌سرای رضوان، قرارگاه شهید عبادی فرهنگ‌سرای اشراق و پردیس سینمایی رازی نیز کارگاه‌هایی برای تولید ماسک و گان راه‌اندازی کردند.
آغاز از دارالشهدای تهران
پس از آغاز واکسیناسیون کادر درمان در بهمن ۱۳۹۹، واکسیناسیون عمومی مردم نیز از اوایل سال ۱۴۰۰ آغاز شد. با افزایش تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون، سازمان فرهنگی هنری نیز برای در اختیار قرار دادن مراکز فرهنگی شهر تهران اعلام آمادگی کرد. فرهنگ‌سرای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نخستین مرکز این سازمان بود که در روز ۲۷ اردیبهشت ماه با تزریق واکسن به پدران و مادران بالای ۷۵ سال شهدا فعالیتش را در  زمینه واکسیناسیون آغاز کرد.
این پایگاه واکسیناسیون در مرکز همایش‌های سینما بهاران در جنوب غربی پایتخت واقع شده و هر روز از ساعت ۸ تا ۱۴ آماده تزریق واکسن به شهروندانی است که شرایط سنی اعلام شده توسط وزارت بهداشت را دارا باشند. این مرکز ۱۲ ایستگاه تزریق واکسن دارد و واکسن‌های سینوفارم و آسترازنکا در آن موجود است. روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دُز واکسن در پایگاه واکسیناسیون بهاران تزریق می‌شود و با تأمین تعداد بیشتر واکسن، این مرکز تا ۲۰۰۰ دُز ظرفیت و آمادگی دارد.
تزریق بیش از ۸۰ هزار دُز واکسن در دو فرهنگ‌سرا
فرهنگ‌سرای ملل در منطقه یک تهران دومین مرکز سازمان فرهنگی هنری بود که فعالیت خود را به عنوان پایگاه واکسیناسیون کرونا آغاز کرد. این پایگاه در روز ۱۲ تیرماه آغاز به کار کرد و در حال حاضر از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳:۳۰ پذیرای شهروندان است. پایگاه واکسیناسیون فرهنگ‌سرای ملل روزانه حدود ۱۰۰۰ دُز واکسن تزریق می‌کند و هر سه واکسن سینوفارم، آسترازنکا و برکت در آن موجود است. تزریق واکسن در این مرکز هم بر اساس نوبت‌دهی سامانه وزارت بهداشت انجام می‌شود و تا کنون حدود ۶۰ هزار دُز واکسن کرونا در آن تزریق شده است. فرهنگ‌سرای اشراق در شرق تهران دیگر مرکزی بود که در ۱۶ مردادماه واکسیناسیون کرونا را آغاز کرد. این پایگاه واکسیناسیون شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ و جمعه‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ فعالیت می‌کند و دو واکسن سینوفارم و برکت در آن تزریق می‌شود. افرادی که در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کرده‌اند، شرایط سنی تزریق واکسن را دارند و یا دانشجوی علوم پزشکی یا بیمار خاص هستند، می‌توانند برای واکسیناسیون به این مرکز مراجعه کنند. همچنین پیش از این تعدادی از فرهنگیان و کارمندان بانک‌ها با هماهنگی منابع انسانی در این مرکز واکسن دریافت کرده‌اند. بیشترین رقم تزریق واکسن روزانه در فرهنگ‌سرای اشراق هزار و ۸۰۰ دُز بوده و تا ۱۲ شهریورماه در مجموع ۲۳ هزار و ۹۹۳ دُز واکسن در این مرکز تزریق شده است.
پیوستن بزرگ‌ترین فرهنگ‌سرای پایتخت به واکسیناسیون کرونا
بر اساس گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، فرهنگ‌سرای خاوران در جنوب شرقی تهران یکی از مراکزی است که تزریق واکسن در آن به تازگی و در دوم شهریورماه آغاز شده است. شهروندانی که در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کرده‌اند، هر روز از ساعت ۸ تا ۱۴ می‌توانند با مراجعه به این مرکز واکسن سینوفارم یا آسترازنکا را دریافت کنند. میزان تزریق روزانه در این مرکز حدود ۴۰۰ دُز است و تا کنون حدود ۵۰۰۰ دُز واکسن در آن تزریق شده است. فرهنگ‌سرای رسانه در منطقه ۳ تهران هم چند روزی است که به پایگاه‌های واکسیناسیون اضافه شده است. این مرکز شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ فعالیت می‌کند و در آن تا کنون روزانه ۲۰۰ دُز واکسن به کارکنان آموزش و پرورش تزریق شده است.
پایگاه واکسیناسیون فرهنگ‌سرای رسانه هم که در سالن ورزشی چندمنظوره واقع شده، ۱۰ باجه برای تزریق واکسن در اختیار دارد و در صورت تأمین واکسن، ظرفیت تزریق بیش از ۱۰۰۰ دُز واکسن در روز را داراست. واکسیناسیون فرهنگیان منطقه ۳ در روز سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه به پایان می‌رسد و پس از آن واکسیناسیون عمومی شهروندان بر اساس نوبت‌دهی سامانه وزارت بهداشت آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۲۸شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
اورژانس اصفهان امکان واکسیناسیون سیار کرونا را نداردآمار کرونا کرمان ۲۸ شهریور؛ ۱۴ فوتی و ۹۰ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۸ شهریور؛ ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا همدان ۲۸ شهریور؛ ۱۳ فوتی و ۸۲ ابتلای جدیدآمار کرونا یزد ۲۸ شهریور؛ ۲ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدیدقاچاق آرد در کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی قوت لایموت مردم سر از گاوداری‌ها در می‌آوردهمه افراد بالای ۱۸سال اصفهانی تا هفته آینده واکسینه می‌شوندشناسایی ۴۴۴ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ بیمار دیگر فوت شدبستری ۹۶ بیمار مشکوک کرونایی در یزد طی شبانه‌روز گذشتهتحویل ۳۰۰هزار دُز واکسن کرونا به علوم پزشکی مشهدمقدس / آمار مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش یافتتزریق ۲ دوز واکسن به ۲۰ درصد از جمعیت اصفهان/۴۰ هزار تبعه خارجی واکسینه شدندفولاد مباركه توان تأمین دو برابر نیاز فعلی خودروسازان را داردپروژه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی واحد بریكت‌سازی آهكپیشرفت فیزیكی واحد فولادسازی شركت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰ درصد رسیدمشکلی در تامین کاغذ شناسنامه مکانیزه نداریمشکستن قیمت مسکن با عرضه انبوهحدود ۴۰ درصد مشاورین املاک کرمانشاه مازادنددومین مرکز شبانه‌روزی واکسن استان فارس به همت ارتش راه‌اندازی شدمحدودیت سنی برای تزریق واکسن کرونا در ایلام برداشته شدثبت 18 مورد فوت کرونایی در شبانه روز گذشته در کرمانشاهآیا معلم نیشابوری خودکشی کرده‌ است؟افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرینی نسبت به مدت مشابه سال گذشتهوارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان استاعلام مراکز واکسیناسیون شهرستان رشتثبت ۱۸ فوتی و ۹۴ بستری جدید کرونا در البرز