تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/07 09:18
  • / کد خبر: 86363

ارزان‌ترین خانه در تهران، حداقل ۴۵۰ میلیون تومان

ارزان‌ترین خانه در تهران، حداقل ۴۵۰ میلیون تومان اجاره یک خانه کوچک در محلات ارزان‌قیمت شهر تهران به‌طور میانگین نیازمند بیش از ۴۰ میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه حداقل یک‌ میلیون تومانی است.
همشهری- لیلا شریف: ایستادن در میان گرانی و یافتن ارزان‌ترین‌ها کار دشواری است و این خواسته زمانی دشوارتر می‌شود که طالب گزینه ارزان در حوزه مسکن باشید. جست‌وجو در میان آگهی‌های اجاره و فروش مسکن این واقعیت را نمایان می‌کند که ارزان‌ترین خانه‌های تهران مربوط به مناطق حومه تهران است و اگر بخواهیم از حداقل قیمت خرید و اجاره صحبت کنیم باید نگاهمان را به سمت محله‌هایی در ورامین، پرند، پردیس، شهریار و... بسپاریم. با توجه به افزایش قیمت مسکن و مهاجرت بسیاری از ساکنان تهران به اطراف شهر، به‌طور کامل عیان است که حداقل قیمت در شهر تهران متفاوت با حومه است و بنابراین باید معیار و سنجش ارزان‌ترین خانه برای خرید و اجاره را از دو منظر شهر تهران و اطراف آن مورد بررسی قرار داد. برای داشتن نمایی کلی از ارزان‌ترین‌های مسکن به سراغ سایت‌های فروش و اجاره مسکن رفتیم، آگهی‌های درج شده در بازه زمانی ۲ هفته گذشته را بررسی کردیم و برخی از گزینه‌ها را با اشاره به جزئیات بنا در این گزارش موردتوجه قراردادیم.
 
  اطراف تهران؛ ارزان‌ترین‌ گزینه خرید خانه  ارزان‌ترین‌ها برای خرید خانه از قیمت ۲۰۰تا ۳۰۰ میلیون تومان در مناطق پرند، پاکدشت و اندیشه قرار دارند و به‌عنوان مثال آپارتمان ۳۹ متری در فاز یک اندیشه، ساخت سال ۹۳ با قیمت ۲۹۰ میلیون خرید و فروش می‌شود، در پردیس نیز خانه ۱۰۰ متری نوساز با قیمت هر متر ۳ میلیون تومان با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. چنین گزینه‌هایی در بومهن، پاکدشت و رباط‌کریم نیز وجود دارد؛ خانه ۶۵ متری و ساخت سال ۹۳ در رباط‌کریم، خانه‌ای ۶۰ متری و ساخت سال ۱۳۸۶ در پاکدشت و همچنین خانه‌ای ۵۸ متری که ۱۰ سال از زمان ساخت آن می‌گذرد در بومهن، هر کدام به‌ترتیب ۲۶۰، ۲۸۰ و ۳۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بودند.
 جست‌وجو در میان آگهی‌های فروش خانه نشان داد که شهر پرند نیز گزینه‌های زیادی برای خرید خانه ارزان دارد و برای یک خانه ۶۰متری نوساز با قیمت هر متر نزدیک به ۴ میلیون تومان، قیمت کل ۲۴۵ میلیون تومان ثبت شده بود.
 
  ارزان‌ترین محله‌های تهران  با افزایش سقف قیمت خرید خانه به رقم ۳۰۰ تا ۴۵۰‌ میلیون تومان به سختی نوبت به خانه‌های مسکونی شهر تهران رسید و همچنان محله‌های اطراف تهران بیشترین آگهی فروش خانه با چنین قیمتی را دارند؛ به‌عبارت دیگر همچنان بومهن، شهریار، پرند و پردیس در این میانگین قیمت بیشترین گزینه‌ها را دارا هستند. خانه‌ای ۵۳ متری در شهر قدس شهریار با سن بنا ۱۰ سال، ۳۹۰ میلیون تومان آگهی شده بود و در همین منطقه نیز خانه‌ای ۷۰ متری و ساخته شده در سال ۹۴ نیز ۴۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد. عباس‌آباد شهرری، فلاح و یافت‌آباد محله‌هایی در تهران هستند که در ۲ هفته گذشته آگهی مبنی بر فروش خانه با قیمت ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان را به نام خود ثبت کرده‌اند و ارزان‌ترین خانه‌های شهر تهران برای خرید را در خود جای داده‌اند؛ به‌عنوان مثال خانه‌ای ۵۶ متری و سال ساخت ۹۳ در منطقه عباس‌آباد شهرری به قیمت ۳۳۶‌ میلیون تومان و در یافت‌آباد نیز خانه‌ای با متراژ ۶۰ متر که ۲۰ سال از عمر بنا می‌گذشت، به قیمت ۳۵۰ میلیون تومان یعنی هر متر ۵‌ میلیون‌ و ۸۳۳ هزار تومان آگهی شده بود. محله عبدل‌آباد در منطقه ۱۹ نیز یکی از محله‌های ارزان تهران است و جست‌وجو در آگهی‌های فروش خانه نشان داد که خانه‌ای با عمر ۴ سال و متراژ ۷۰ متر با قیمت ۴۲۰ میلیون آگهی شده است. البته چنین گزینه‌ای در منطقه محله فلاح در منطقه ۱۷ و میدان امام حسین نیز وجود دارد و خانه‌ای ۴۰ متری که در سال ۸۵ ساخته شده است در هر دو منطقه به قیمت ۴۰۰ میلیون یعنی متری ۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. البته اکثر این خانه‌ها بدون احتساب وام مسکن برای زوج‌های جوان موردبررسی قرارگرفته‌اند و اگر زوجی بخواهد از وام ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن استفاده کند، می‌تواند در این محلات خانه‌ای با متراژ بزرگ‌تر و سال ساخت کمتر خریداری کند.
 
  اجاره‌خانه با حداقل هزینه  اگر ودیعه ۳۰ میلیون تومانی و اجاره ۵۰۰ هزار تومانی را به‌عنوان حداکثر هزینه برای اجاره یک خانه در استان تهران درنظر بگیریم، باز هم بیشترین گزینه‌ها مربوط به مناطق اطراف تهران است و پرند، رباط‌کریم، ورامین و پردیس در رأس محله‌های ارزان برای اجاره خانه جای می‌گیرند؛ به‌عنوان مثال خانه‌ای با متراژ ۵۵ متر در ورامین با ودیعه ۳۰ میلیون تومانی اجاره داده می‌شود و در یکی از آگهی‌های اجاره خانه نیز ثبت شده بود که خانه ۶۸ متری در شهر پرند با ۳۰ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۵۰۰ هزار تومانی اجاره داده می‌شود.
 به‌منظور پیدا کردن گزینه‌های ارزان اجاره خانه در شهر تهران سقف ودیعه را به حداکثر ۵۰ میلیون و اجاره ماهانه خانه را به ۲ میلیون تومان افزایش دادیم. به این ترتیب به گزینه‌هایی در شوش، افسریه، مسعودیه، مشیریه، شهرری، میدان امام حسین، مولوی، فلاح و... رسیدیم؛ به‌عنوان مثال خانه‌ای با متراژ ۴۳ متر در شوش با ودیعه ۴۵ میلیون تومان و ماهانه ۸۰۰ هزار تومان و همچنین خانه‌ای ۵۵ متری در مسعودیه با ۵۰ میلیون ودیعه و ۱ میلیون‌ و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه آگهی شده بودند.
 

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۲۸شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
اورژانس اصفهان امکان واکسیناسیون سیار کرونا را نداردآمار کرونا کرمان ۲۸ شهریور؛ ۱۴ فوتی و ۹۰ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۸ شهریور؛ ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا همدان ۲۸ شهریور؛ ۱۳ فوتی و ۸۲ ابتلای جدیدآمار کرونا یزد ۲۸ شهریور؛ ۲ فوتی و ۲۲۰ ابتلای جدیدقاچاق آرد در کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی قوت لایموت مردم سر از گاوداری‌ها در می‌آوردهمه افراد بالای ۱۸سال اصفهانی تا هفته آینده واکسینه می‌شوندشناسایی ۴۴۴ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ بیمار دیگر فوت شدبستری ۹۶ بیمار مشکوک کرونایی در یزد طی شبانه‌روز گذشتهتحویل ۳۰۰هزار دُز واکسن کرونا به علوم پزشکی مشهدمقدس / آمار مراجعه مردم به مراکز درمانی کاهش یافتتزریق ۲ دوز واکسن به ۲۰ درصد از جمعیت اصفهان/۴۰ هزار تبعه خارجی واکسینه شدندفولاد مباركه توان تأمین دو برابر نیاز فعلی خودروسازان را داردپروژه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی واحد بریكت‌سازی آهكپیشرفت فیزیكی واحد فولادسازی شركت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰ درصد رسیدمشکلی در تامین کاغذ شناسنامه مکانیزه نداریمشکستن قیمت مسکن با عرضه انبوهحدود ۴۰ درصد مشاورین املاک کرمانشاه مازادنددومین مرکز شبانه‌روزی واکسن استان فارس به همت ارتش راه‌اندازی شدمحدودیت سنی برای تزریق واکسن کرونا در ایلام برداشته شدثبت 18 مورد فوت کرونایی در شبانه روز گذشته در کرمانشاهآیا معلم نیشابوری خودکشی کرده‌ است؟افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرینی نسبت به مدت مشابه سال گذشتهوارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان استاعلام مراکز واکسیناسیون شهرستان رشتثبت ۱۸ فوتی و ۹۴ بستری جدید کرونا در البرز