• زمان انتشار: 17 بهمن 1397, 15:04
  • / کد خبر: 8479

پرسپولیس در نیم فصل دوم با بازیکنان آماده خود چه خواهد کرد؟

ارتشی با دو جین بازیکن

ارتشی با دو جین بازیکن محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی باعث شد تا پرسپولیس و خصوصا برانکو ایوانکوویچ شرایط سختی را دنبال کنند و در برخی دیدارها برای شکل دادن ترکیب مناسب با چالش بزرگی مواجه باشند. این مساله خصوصا در بازی بزرگ مرحله نیمه نهایی و برابر السد قطر به وضوح قابل مشاهده بود و شاهد حضور نفرات بی‌تجربه‌ای همچون آدام همتی، حمید طاهرخانی، سعید حسین پور و احسان علوان زاده در ترکیب این تیم بودیم. 
                       

محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی باعث شد تا پرسپولیس و خصوصا برانکو ایوانکوویچ شرایط سختی را دنبال کنند و در برخی دیدارها برای شکل دادن ترکیب مناسب با چالش بزرگی مواجه باشند. این مساله خصوصا در بازی بزرگ مرحله نیمه نهایی و برابر السد قطر به وضوح قابل مشاهده بود و شاهد حضور نفرات بی‌تجربه‌ای همچون آدام همتی، حمید طاهرخانی، سعید حسین پور و احسان علوان زاده در ترکیب این تیم بودیم. اما اکنون با پایان دوران محرومیت و جذب نفرات جدید، برانکو ایوانکوویچ قادر است شرایط مناسبی برای تیمش و تغییرات احتمالی ترکیب در نظر داشته باشد.

خط دروازه؛ دو گلر آماده

در خط دروازه پرسپولیس هیچ تغییری نداشته و با اعلام ادامه همکاری توسط علیرضا بیرانوند، اکنون آن‌ها یکی از برترین دروازه‌بانان فوتبال ایران را همچنان در کنار خود خواهند دید. بوژیدار رادوشوویچ نیز به عنوان دروازه‌بان ذخیره در تلاش برای رقابت با شماره یک ملی‌پوش همچون چند وقت اخیر خواهد بود و در این میان ابوالفضل درویش‌وند کمترین شانس را خواهد داشت. شانس اول حضور در ترکیب در این بخش به علیرضا بیرانوند خواهد رسید و بوژیدار همانند چند فصل اخیر باید در انتظار فرصت‌های کمی باشد که به او خواهد رسید.

تقویت خط دفاعی با جذب دو بازیکن

مصدومیت محمد انصاری و حسین ماهینی باعث شده بود تا این تیم در خط دفاعی با مشکل بزرگی مواجه شود و از بازیکنان دیگر خطوط برای پوشش این مساله سود ببرد. اکنون اما با اضافه شدن مهدی شیری به عنوان یکی از مدافعان راست برتر فوتبال ایران به همراه محمد نادری باانگیزه شرایط در این خط نیز به سود سرخپوشان شده است. پرسپولیس سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده و شایان مصلح را نیز در اختیار دارد و دست برانکو کاملا برای تغییرات احتمالی باز است. خصوصا اینکه محسن ربیع خواه نیز قادر است در صورت نیاز، برای این پست به تیم کمک کند. شانس‌های اول ترکیب چهار نفره خط دفاعی پرسپولیس در شرایط فعلی به این ترتیب خواهد بود: شایان مصلح، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده و مهدی شیری. در این میان محمد نادری به عنوان آلترناتیو دو پست دفاع میانی و دفاع چپ باید در انتظار فرصت باشد.

ترافیک بزرگ در خط میانی

پرسپولیس بار دیگر به پشتوانه بزرگی در خط میانی خود دست یافته است. چنین شرایط ایده‌آلی را پیش از این آن‌ها در فصل پانزدهم و شانزدهم تجربه کرده بودند که با اتکا به آن نیز موفق شده بودند حریفان را مقابل خود تسلیم کنند. اکنون کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، محسن ربیع خواه، سروش رفیعی، بشار رسن، سیامک نعمتی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، آدام همتی و سعید حسین پور جزو نفرات این تیم در خط میانی هستند که انتخاب چهار بازیکن از این تعداد کار دشواری برای برانکو به نظر می‌رسد و نیازمند بالاترین حد آمادگی از سوی بازیکنان و استراتژی او مقابل حریفان است. در شرایط فعلی هیچ کدام از این بازیکنان نمی‌توانند خود را مدعی حضور در ترکیب اصلی بدانند و ترکیب چهار نفره متفاوتی می‌تواند در ذهن کادرفنی تیم شکل گیرد. شانس‌های اول حضور در ترکیب بستگی کاملی به نوع بازی حریف و سیستم در نظر گرفته شده توسط برانکو ایوانکوویچ خواهد داشت. با این حال بعید است جایگاه احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا دستخوش تغییری شود و دیگر بازیکنان باید در این میان به دنبال دستیابی به دو جایگاه باقی‌مانده باشند. می‌توان از ترکیب‌های چهارنفره کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی و امید عالیشاه همچون نیم فصل اول به عنوان یکی از ترکیب‌ها نام برد. ترکیب احمد نوراللهی در کنار سروش رفیعی، بشار رسن و مهدی ترابی دیگر ترکیبی است که می‌تواند در ادامه فصل در انتظار سود بردن از آن ماند و کاملا تهاجمی خواهد بود که البته بعید است مدنظر برانکو ایوانکوویچ باشد. احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، سروش رفیعی و مهدی ترابی نیز چهار گزینه دیگر ترکیب خط میانی پرسپولیس هستند. کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، سروش رفیعی و مهدی ترابی نیز در خط مياني دیگر گزینه احتمالی برای برانکو خواهد بود.

خط حمله؛ خوشبختی محض خط حمله

با نگاهی به اسامی خط میانی می‌توان مهاجمان کنونی پرسپولیس را خوشبخت‌ترین بازیکنان لیگ ایران دانست. بازیکنانی که می‌توانند روی بازی‌سازی نفراتی مثل سروش رفیعی، مهدی ترابی، بشار رسن، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی و امید عالیشاه به طریق مختلف حساب ویژه‌ای باز کنند و اگر کمی هوشیاری، ظرافت ،تکنیک گلزنی و عدم فرصت سوزی داشته باشند، می‌توانند اجرا کننده جشن‌های گل بسیاری در ادامه فصل لقب گیرند. علی علیپور، ماریو بودیمیر، محمد امین اسدی و سعید کریمی و احتمالا مهدی ترابی، بازیکنان مدنظر برانکو ایوانکوویچ در خط حمله سرخپوشان در ادامه فصل هستند که هر کدام با قابلیت‌های خاص خود، توانایی گلزنی منحصربفردی را دارا هستند. شانس اول زوج خط حمله پرسپولیس علی علیپور در کنار ماریو بودیمیر هستند. دو بازیکنی که البته از جهات زیادی با ویژگی‌های مشابه همراه هستند و تنها چیزی که می‌تواند آن‌ها را خاص کند استفاده بهتر از موقعیت‌هایی است که پاسورهای بی‌شمار تیم نصیب آن‌ها خواهند کرد. علی علیپور در کنار مهدی ترابی یا ماریو بودیمیر در کنار مهدی ترابی نیز دیگر گزینه‌های احتمالی این پست محسوب می‌شوند و دو بازیکن جوان این خط باید به دنبال فرصت‌هایی باشند که در جریان بازی احتمالا نصیب‌شان خواهد شد.

جنگ بزرگ در پرسپولیس آغاز شد

شاید روحیه خاص مربیان کروات و به ویژه برانکو ایوانکوویچ به این شکل باشد که با انتخاب 11 مرد اصلی و سه بازیکن تعویضی نسبت به دیگر نفرات بی توجه باشند، اما نگاهی به اسامی حال حاضر این تیم که آن‌ها را هم در زمین و هم روی نیمکت بعد از پایان محرومیت به تیمی قدرتمند تبدیل کرده، مثال نقضی را شکل خواهد داد. مطمئنا این اسامی هیچ کدام طاقت نیمکت نشینی را نخواهند داشت و روحیه برانکو نیز به این شکل نخواهد بود که با اعتراض یا حاشیه سازی به بازیکنی حق حضور در ترکیب را دهد و تنها به واسطه تمرین، تمرین و تمرین آخر هفته بازیکنان با حضور در ترکیب شیرین خواهد شد. اتفاقی که یک جنگ بزرگ را از ابتدای دو هفته آتی که هارمونی تیم برای ادامه فصل شکل خواهد گرفت را به وجود خواهد آورد.

چه کسی اول کم خواهد آورد؟

در پرسپولیسِ برانکو بازیکنانی بودند که بدون ادعا به تمرین پرداختند و به ترکیب اصلی رسیدند و مثال برعکس آن هم وجود دارد. محمد انصاری، صادق محرمی، علی علیپور و محسن مسلمان بازیکنانی بودند که با تمرینات و نمایش موفق در نهایت به ترکیب اصلی دست یافتند و حضور در تیم ملی و لژیونر شدن را هم تجربه کردند یا همانند ساسان انصاری، رضا خالقی فر و... بعد از اینکه در رقابت برای حضور در ترکیب اصلی شانه خالی کردند، مسیر خروجی را خیلی زود پیمودند. در شرایط فعلی و با توجه به ترافیک شکل گرفته و قدرت کیفی و فنی نسبتا برابر بازیکنان کنونی در برخی پست‌ها باید دید آیا بازیکنی از رقابت خسته خواهد شد و به دنبال جدایی زودهنگام خواهد رفت یا در تلاش برای موفقیت و حضور در ذهن برانکو و دستیابی به موفقیت‌های بیشتر خواهد بود.
                                   

منبع: قانون

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
قیمت بلیت پروازهای داخلی در نوروز ۹۸ماجرای مرموز تماس های مشکوک به خانواده‌های قربانیان کشتی سانچیاستعفای معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد پذیرفته شدپاسخ محیط زیست به احتمال تعطیل شدن مدارس در روز سه شنبهاستخدام بانک ملت 97فرد مسلح در بیستون رشت دستگیر شدتیراندازی سارق مسلح در رشتمدارس برخی مناطق کشور به خاطر سرما و بارش برف تعطیل شدمحرمانه‌های فیلترینگروایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکاننشست خبری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوانهاکوپیان: دولت‌مردان به بخش خصوصی اعتماد کنندهمایش خودروهای 206اتحاد فولادی فولادسازان در یک جشنواره ملیمنشا بوی نامطبوع تهران بوی بد تهران از آتشفشان دماوند نیستاعمال محدودیت ترافیکی پایان‌ هفته در محورهای تهران-شمال‌+هواشناسی راه‌هادخترعموهایی با ۵۰۰ فرزنددست‌های جان بخشنسبت به وضعیت مطبوعات، دچار توهم هستیمخرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال ۹۸ حذف شده استشیوه حمایت فولاد مبارکه از صاحبان ایده و سازندگان داخلیآیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص و عضو فقهای شورای نگهبان شدانتقال جنسی ایدز بین زنان 10 برابر شده استموافقت رئیس جمهور برای پرداخت ۲ نوبت «سبد کالا» به مددجویان تاپایان سالخودکشی مدیرعامل یک شرکت حمل و نقل عمومی به خاطر سرقت ۷ میلیاردیلو رفتن عملیات «کربلای۴» از نگاه یک پژوهشگر جنگخبر فوری : تعطیلی مدارس اردبیل شنبه 8 دیدرگذشت بابک فرزاد، مدال آور اصفهانی المپیاد کامپیوتراسم راننده تصادف واژگونی اتوبوس دانشگاه اعلام شدآخرین اسامی کشته شدگان تصادف واژگونی اتوبوسسکته راننده دلیل واژگونی اتوبوس دانشجویان اعلام شداولین نشست شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد برگزار شدحکایت آقای حکایتیآغازحمایت ویژه ازتحقیقات ژن درمانی در کشوراستارمیکر ایرانی
تهران|| پیکر پوران شریعت رضوی به خانه ابدی بدرقه شدتهران| هشتمین جشنواره مد و لباس فجرمدارس فیروزکوه، دماوند، رودهن و پردیس تعطیل شدندوجودآنفلوآنزای خوکی در ایران شایعه استپژوهشگاه رویان قطب درمان ناباروری در غرب آسیامدارس تهران در 21 بهمن تعطیل نیستتهران| نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع چوبتهران میزبان 5 نمایشگاه بهارهتهران| مصائب سرما در پشتکوهسگ گردانی با مجوز قضایی در تهران ممنوع شدتهران| کشف محوطه باستانی در شهر ریتهران| ویلا نشینی بلای جان دماوندپاسخ محیط زیست به احتمال تعطیل شدن مدارس در روز سه شنبهسه شنبه 2 بهمن 97 | شاخص آلودگی هوا به شرایط ناسالم وارد می‌شودتهران|قاچاق دام بیخ گوش پایتختتهران| ‌پرونده بوی نامطبوع تهران مختومه ‌شددانش‌آموزان فیروزکوه، دماوند و رودهن فردا یک ساعت دیرتر به مدرسه می‌روندتهران| کمبود بیش از 12 هزار کلاس درس در استانتهران| از سینما تا تالار تشریفاتتوسعه متوازن سبب کاهش مهاجرپذیری شهرهای بزرگ می‌شودتهران| برپایی نمایشگاه مصنوعات پلاستیکی در شوشتهران| ساخت واگن‌ها با 30 درصد تولید داخلی انجام می‌شودتهران | نیمی از درآمدهای مالیاتی کشور از استان تهران تأمین می‌شودتهران| انباشت عظیم "کود انسانی" در جنوب تهرانتهران| نمایشگاه جهیزیه ایرانیمحمدرضا جوادی یگانه،معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران شدتصادف امروز سرویس دانش آموزان در خزانه بخاراییفهرست هفته نامه های تهرانتعطیلی مدارس دماوند، رودهن، فیروزکوه و پردیس در مقطع دبستانتعطیلی مدارس پردیس اعلام شدپژوهش علمی در زمینه رنگین کمان بلورهاآخرین اخبار » در تهران دیگر بوی نامطبوع به مشام نمی‌رسد/ بوی بد رفتمنشا بوی نامطبوع تهران بوی بد تهران از آتشفشان دماوند نیستتهران میزبان بارش برف می‌شودآیا فوران آتشفشان دماوند نزدیک است؟
آذربایجان غربی| سهم گسترده کشاورزی از بحران دریاچه ارومیهفارس| دستگیری عوامل فروش گوشت گوسفند مرده در شیرازبوشهر| توجه ویژه به قرآن از نیازهای جامعه استبوشهر| سامانه هوشمند ترافیک شهری، در بوشهر عملیاتی شدبوشهر| واردات 100 قلم کالا توسط مرزنشینان مجاز استبوشهر| اماو اگرهای احیای عمارت ملک بوشهرطرح توریسم بوشهر ۲۰۲۲ عملیاتی شده استبوشهر| حفاری‌های شهر بوشهر هرچه زودتر ساماندهی شوداردبیل| برگزاری جشنواره آدم برفی در شورابیلقم| ادامه روند قاچاق مرموز دامبوشهر| بهره برداری از چهار مدرسه خیرساز در سه روستای استانقزوین| بلاتکلیفی 40 سالهتهران|| پیکر پوران شریعت رضوی به خانه ابدی بدرقه شدکرمانشاه| انتقاد یک جامعه‌شناس از برگزاری جشن‌های نامعقول "طلاق"ایلام| علاج درد بیکاری ایلام با معادنایلام| ۴ هزار ایلامی از اکران فیلم‌های جشنواره فجر استقبال کردندایلام| انتقال زندانیان به زندان جدید ایلام ضروری استایلام| توسعه ملکشاهی الگوی محرومیت‌زدایی کشور می‌شودایلام| راه‌اندازی آزمایشی کارخانه استیل کردگلستان| تولید خمیرکاغذ با کاه و کلشکردستان| تخریب درختان بلوط توسط افراد سودجو در سنندجایلام| آبشار زیبای ماهوتهخراسان رضوی| کلینیکهای آموزش جنسی برای زوجین راه اندازی می شودخوزستان| روزهای سیلابی کرخهالبرز| باغشهر سبز دیروز، شهر خاکستری امروزالبرز| گردشگری با ضعف تبلیغات مواجه استالبرز| طرح مطالعاتی آبیاری هوشمند فضای سبز در کرج کلید خوردالبرز| صد در صد اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به البرز تخصیص می‌یابدالبرز| نایب‌قهرمانی تیم کاراته موسسه رازیتهران| هشتمین جشنواره مد و لباس فجرقزوین| پرورش ماهی سردابیالبرز|چ هوای پاک و آسمان آبی البرز پس از بارش بارانالبرز| آبگرفتگی معابر در نقاط مختلف استان البرزاصفهان| جایگاه نخست اصفهان در گردشگری فرهنگی و تاریخیاصفهان| کلنگ زنی و افتتاح 13 طرح در سفر استاندار به خمینی‌شهر

روزنامه رویداد امروز سه شنبه 30 بهمن 97 پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ویژه استان ها
آذربایجان غربی| سهم گسترده کشاورزی از بحران دریاچه ارومیهفارس| دستگیری عوامل فروش گوشت گوسفند مرده در شیرازبوشهر| توجه ویژه به قرآن از نیازهای جامعه استبوشهر| سامانه هوشمند ترافیک شهری، در بوشهر عملیاتی شدبوشهر| واردات 100 قلم کالا توسط مرزنشینان مجاز استبوشهر| اماو اگرهای احیای عمارت ملک بوشهرطرح توریسم بوشهر ۲۰۲۲ عملیاتی شده استبوشهر| حفاری‌های شهر بوشهر هرچه زودتر ساماندهی شوداردبیل| برگزاری جشنواره آدم برفی در شورابیلقم| ادامه روند قاچاق مرموز دامبوشهر| بهره برداری از چهار مدرسه خیرساز در سه روستای استانقزوین| بلاتکلیفی 40 سالهتهران|| پیکر پوران شریعت رضوی به خانه ابدی بدرقه شدکرمانشاه| انتقاد یک جامعه‌شناس از برگزاری جشن‌های نامعقول "طلاق"ایلام| علاج درد بیکاری ایلام با معادنایلام| ۴ هزار ایلامی از اکران فیلم‌های جشنواره فجر استقبال کردندایلام| انتقال زندانیان به زندان جدید ایلام ضروری استایلام| توسعه ملکشاهی الگوی محرومیت‌زدایی کشور می‌شودایلام| راه‌اندازی آزمایشی کارخانه استیل کردگلستان| تولید خمیرکاغذ با کاه و کلشکردستان| تخریب درختان بلوط توسط افراد سودجو در سنندجایلام| آبشار زیبای ماهوتهخراسان رضوی| کلینیکهای آموزش جنسی برای زوجین راه اندازی می شودخوزستان| روزهای سیلابی کرخهالبرز| باغشهر سبز دیروز، شهر خاکستری امروز