• زمان انتشار: 29 دی 1397, 10:46
  • / کد خبر: 8135

مدارس برخی مناطق کشور به خاطر سرما و بارش برف تعطیل شد

مدارس برخی مناطق کشور به خاطر سرما و بارش برف تعطیل شد

 مدارس برخی مناطق کشور به دلیل بارش سنگین برف ، سرما و لغزندگی معابر تعطیل یا با تاخیر آغاز می شود.

بنا به اطلاعیه آموزش و پرورش استانها مدارس برخی شهرستانها به دلیل بارش برف و سرما تعطیل شده اند.
مدارس در استانهای چهارمحال بختیاری ، قزوین ، لرستان ، آذربایجان شرقی ، اردبیل و شهرستانهای استان تهران ، همدان ، کرمانشاه ، خراسان شمالی یا تعطیل شده اند یا با تاخیر آغاز به کار می کنند.
در این راستا روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین اعلام کرد با توجه به بارش برف و برودت هوا، مدارس برخی مناطق این استان روز شنبه 29 دی ماه تعطیل و یا فعالیت آن‌ها با تاخیر آغاز خواهد شد.
در این اطلاعیه آمده است:به دلیل لغزندگی معابر و برودت هوا تمامی پیش دبستانی های استان روز شنبه در نوبت صبح تعطیل هستند.
مدارس نوبت صبح بخش الموت شرقی نیز امروز شنبه تعطیل هستند.
در بخش دیگری از این اطلاعیه آورده شده است: فعالیت مدارس در شهرستان های آبیک، آوج، تاکستان و طارم سفلی و الموت غربی شهرستان قزوین نیز با یک ساعت تاخیر و از ساعت 9 صبح آغاز شد.
پیش دبستانی ها و دبستان های استثنایی استان قزوین نیز امروز در نوبت صبح تعطیل هستند.

**چهارمحال و بختیاری
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز در این خصوص گفت: فعالیت آموزشی مدارس مناطق مختلف استان با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر برودت هوا و مه گرفتگی با یکساعت تاخیر آغاز می شود.
بر این اساس، فعالیت آموزشی مقاطع تحصیلی در شهرستان های اردل، کوهرنگ، بن و منطقه لاران، بخش گندمان و بلداجی، نواحی یک و 2 شهرکرد، شهرستان سامان، فارسان، کیار، شهر بروجن و بخش مرکزی شهرستان بروجن مراکز پیش دبستان و دبستان با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.
طی یک هفته گذشته تاکنون بدلیل بارش برف و باران و نیز برودت هوا، مدارس استان چندین نوبت با تاخیر آغاز شد.

**شهرستانهای استان تهران
مدارس فیروزکوه، دماوند و رودهن نیز با یک ساعت تاخیر آغاز شد 
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: مدارس نوبت صبح شهرستان های فیروزکوه، دماوند و بخش رودهن به دلیل برودت هوا و یخبندان امروز شنبه با یک ساعت تاخیر آغاز شد.

**آذربایجان شرقی
بارش سنگین برف، برودت شدید هوا و یخبندان، مدارس برخی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی را امروز شنبه تعطیل کرد.
امروز در نواحی پنجگانه تبریز همه مدارس دوره‌های تحصیلی روستایی و شهری در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر از ساعت 9 شروع به فعالیت کردند.
در بخش مهربان، مدارس دوره پیش دبستانی تعطیل و مدارس سایر دوره های تحصیلی روستایی و شهری و همه مدارس دوره های تحصیلی روستایی و شهری خواجه و کاغذکنان در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر از ساعت 9 شروع به فعالیت کردند.
در ترکمانچای نیز مدارس دوره پیش دبستانی تعطیل و مدارس سایر دوره های تحصیلی روستایی و شهری و همه مدارس دوره های تحصیلی (روستایی و شهری) اسکو، شهر جدید سهند، ایلخچی، خسروشاه در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر از ساعت 9 شروع به فعالیت کردند.
در ‌عجب شیر کلیه مدارس در روز شنبه اعم از روستایی و شهری در مقطع پیش دبستانی تعطیل است، مدارس مسیر قلعه چای در مقاطع ابتدایی و دوره متوسطه اول با یک ساعت تاخیر شروع خواهد شد و سایر مقاطع مدارس شهرستان دایر است.

**اردبیل
تداوم بارش برف و سرما در استان اردبیل نیز باعث اعلام تعطیلی مدارس از سوی آموزش و پرورش در برخی از شهرستان های استان در روز شنبه شد.
روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل جمعه شب در اطلاعیه ای اعلام کرد که مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی اردبیل ، سرعین ، نمین ، نیر ، خلخال ، خورش رستم ، مشگین شهر ، ارشق و لاهرود در نوبت قبل از ظهر شنبه تعطیل می باشد.

**لرستان
به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس نوبت صبح پیش دبستانی و دبستانی شهرستان دلفان امروز شنبه تعطیل هستند.
فعالیت آموزشی مدارس متوسطه اول و دوم این شهرستان نیز با یک ساعت تاخیر از ساعت 9 صبح آغاز شد.
همچنین فعالیت مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی نوبت صبح شهرستان «دورود» فردا شنبه با تاخیر آغاز شد.
بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش لرستان، به دلیل برودت هوا و بنا به نظر فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دورود، فعالیت آموزشی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت صبح این شهرستان با تاخیر آغاز شد.

**همدان 
به علت بارش برف، برودت هوا، یخبندان و لغزندگی سطح معابر عمومی، مدارس برخی از مناطق استان همدان در نوبت صبح روز شنبه 29 دی ماه تعطیل است. 
برای جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان و فرهنگیان شریف، تمامی دوره های تحصیلی در ناحیه های یک و 2 شهر همدان، اسدآباد، بهار، لالجین، قهاوند، گل تپه، کبودراهنگ، رزن، قروه درجزین، سردرود، فامنین و جوکار و همچنین مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی نهاوند، خزل، تویسرکان، قلقل رود، ملایر و سامن در نوبت صبح امروز شنبه تعطیل است. 

**سمنان 
مدرسه های شهر دیباج شهرستان دامغان، منطقه کالپوش شهرستان میامی، شهر بسطام و روستای ابر شاهرود از استان سمنان به علت بارش سنگین برف، برودت شدید هوا و یخبندان روز شنبه 29 دی 97 تعطیل است. 
مدارس مناطق کلاته خیج، چهل دختر، مزج و جیلان با 2 ساعت تاخیر در این روز آغاز به کار می کنند. 

**کرمانشاه 
مدارس ابتدایی گروه صبح شهرستان کرمانشاه به علت یخبندان و برودت هوا امروز(شنبه 29 دی) تعطیل است. 
شروع به کار مدارس ابتدایی شهرستان کرمانشاه که پیش از این از سوی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ، با 2 ساعت تاخیر اعلام شده بود، تعطیل شد. 
مدارس سایر مقاطع تحصیلی شهرستان کرمانشاه نیز امروز با 2 ساعت تاخیر آغاز به کار می کنند. 
همچنین طبق اعلام صورت گرفته مدارس کلیه مقاطع تحصصیلی شهرستانهای پاوه، سنقروکلیایی و روانسر، امروز (شنبه) تعطیل است. 
امروز مدارس سایر شهرستانهای استان کرمانشاه نیز به جز شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در تمام مقاطع تحصیلی با 2 ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می کنند. 

**بجنورد 
به دلیل بارش برف و برودت هوا، مدارس برخی مناطق استان خراستان شمالی روز شنبه، 29 دی ماه تعطیل شده و فعالیت برخی مدارس نیز با تاخیر آغاز خواهد شد.در شهرستان گرمه مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول در دهستان های گلستان و بالادشت در نوبت صبح شنبه تعطیل است. 
در شهرستان جاجرم نیز تمام مدارس ابتدایی بخش شوقان فردا تعطیل خواهد بود. همچنین مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهر راز و روستاهای راستقان، بشدره، تکله قوز، قره باطر و اتلی شهرستان راز و جرگلان در نوبت صبح تعطیل است و فعالیت مدارس در سایر نقاط این شهرستان مرزی با 2 ساعت تاخیر آغاز می شود. 
در شهرستان شیروان هم تمام مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در بخش های قوشخانه و سرحد و در دهستان سیوکانلو از بخش مرکزی در روز شنبه تعطیل اعلام شده است. در شهرستان مانه و سملقان، مدارس روستاهای گرمک، چخماقلو، هاور، کاستان، شورسو، پوست دره، کاریزها، کهنه جلگه، اله قلی، یارچلی، سوخلی وشبلی در مقاطع ابتدایی ومتوسطه اول تعطیل است. 
در بخش مرکزی شهرستان بجنورد تمام مدارس جز مدارس روستاهای لنگر، باغچق، علی آباد، محمد علی پهلوان، آذر سا باقرخان، بابا امان، کلاغ آشیان، ینگه قلعه، برج، کلاته یاور، صندل اباد، حمزانلو، الهوردیخان، خداقلی، میرزا حسن لو، خوش منظر، مرز، کلاته نقی، مهنان، مطرانلو، ارگ، کچرانلو، فیروزه و قره باشلو تعطیل است. 
به علت بارش برف و یخبندان مدارس 11 روستای دهستان میلانلو در بخش مرکزی این شهرستان صبح روز شنبه تعطیل است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
قیمت بلیت پروازهای داخلی در نوروز ۹۸ماجرای مرموز تماس های مشکوک به خانواده‌های قربانیان کشتی سانچیاستعفای معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد پذیرفته شدپاسخ محیط زیست به احتمال تعطیل شدن مدارس در روز سه شنبهاستخدام بانک ملت 97فرد مسلح در بیستون رشت دستگیر شدتیراندازی سارق مسلح در رشتمدارس برخی مناطق کشور به خاطر سرما و بارش برف تعطیل شدمحرمانه‌های فیلترینگروایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکاننشست خبری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوانهاکوپیان: دولت‌مردان به بخش خصوصی اعتماد کنندهمایش خودروهای 206اتحاد فولادی فولادسازان در یک جشنواره ملیمنشا بوی نامطبوع تهران بوی بد تهران از آتشفشان دماوند نیستاعمال محدودیت ترافیکی پایان‌ هفته در محورهای تهران-شمال‌+هواشناسی راه‌هادخترعموهایی با ۵۰۰ فرزنددست‌های جان بخشنسبت به وضعیت مطبوعات، دچار توهم هستیمخرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال ۹۸ حذف شده استشیوه حمایت فولاد مبارکه از صاحبان ایده و سازندگان داخلیآیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص و عضو فقهای شورای نگهبان شدانتقال جنسی ایدز بین زنان 10 برابر شده استموافقت رئیس جمهور برای پرداخت ۲ نوبت «سبد کالا» به مددجویان تاپایان سالخودکشی مدیرعامل یک شرکت حمل و نقل عمومی به خاطر سرقت ۷ میلیاردیلو رفتن عملیات «کربلای۴» از نگاه یک پژوهشگر جنگخبر فوری : تعطیلی مدارس اردبیل شنبه 8 دیدرگذشت بابک فرزاد، مدال آور اصفهانی المپیاد کامپیوتراسم راننده تصادف واژگونی اتوبوس دانشگاه اعلام شدآخرین اسامی کشته شدگان تصادف واژگونی اتوبوسسکته راننده دلیل واژگونی اتوبوس دانشجویان اعلام شداولین نشست شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد برگزار شدحکایت آقای حکایتیآغازحمایت ویژه ازتحقیقات ژن درمانی در کشوراستارمیکر ایرانی
تهران|| پیکر پوران شریعت رضوی به خانه ابدی بدرقه شدتهران| هشتمین جشنواره مد و لباس فجرمدارس فیروزکوه، دماوند، رودهن و پردیس تعطیل شدندوجودآنفلوآنزای خوکی در ایران شایعه استپژوهشگاه رویان قطب درمان ناباروری در غرب آسیامدارس تهران در 21 بهمن تعطیل نیستتهران| نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع چوبتهران میزبان 5 نمایشگاه بهارهتهران| مصائب سرما در پشتکوهسگ گردانی با مجوز قضایی در تهران ممنوع شدتهران| کشف محوطه باستانی در شهر ریتهران| ویلا نشینی بلای جان دماوندپاسخ محیط زیست به احتمال تعطیل شدن مدارس در روز سه شنبهسه شنبه 2 بهمن 97 | شاخص آلودگی هوا به شرایط ناسالم وارد می‌شودتهران|قاچاق دام بیخ گوش پایتختتهران| ‌پرونده بوی نامطبوع تهران مختومه ‌شددانش‌آموزان فیروزکوه، دماوند و رودهن فردا یک ساعت دیرتر به مدرسه می‌روندتهران| کمبود بیش از 12 هزار کلاس درس در استانتهران| از سینما تا تالار تشریفاتتوسعه متوازن سبب کاهش مهاجرپذیری شهرهای بزرگ می‌شودتهران| برپایی نمایشگاه مصنوعات پلاستیکی در شوشتهران| ساخت واگن‌ها با 30 درصد تولید داخلی انجام می‌شودتهران | نیمی از درآمدهای مالیاتی کشور از استان تهران تأمین می‌شودتهران| انباشت عظیم "کود انسانی" در جنوب تهرانتهران| نمایشگاه جهیزیه ایرانیمحمدرضا جوادی یگانه،معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران شدتصادف امروز سرویس دانش آموزان در خزانه بخاراییفهرست هفته نامه های تهرانتعطیلی مدارس دماوند، رودهن، فیروزکوه و پردیس در مقطع دبستانتعطیلی مدارس پردیس اعلام شدپژوهش علمی در زمینه رنگین کمان بلورهاآخرین اخبار » در تهران دیگر بوی نامطبوع به مشام نمی‌رسد/ بوی بد رفتمنشا بوی نامطبوع تهران بوی بد تهران از آتشفشان دماوند نیستتهران میزبان بارش برف می‌شودآیا فوران آتشفشان دماوند نزدیک است؟
آذربایجان غربی| سهم گسترده کشاورزی از بحران دریاچه ارومیهفارس| دستگیری عوامل فروش گوشت گوسفند مرده در شیرازبوشهر| توجه ویژه به قرآن از نیازهای جامعه استبوشهر| سامانه هوشمند ترافیک شهری، در بوشهر عملیاتی شدبوشهر| واردات 100 قلم کالا توسط مرزنشینان مجاز استبوشهر| اماو اگرهای احیای عمارت ملک بوشهرطرح توریسم بوشهر ۲۰۲۲ عملیاتی شده استبوشهر| حفاری‌های شهر بوشهر هرچه زودتر ساماندهی شوداردبیل| برگزاری جشنواره آدم برفی در شورابیلقم| ادامه روند قاچاق مرموز دامبوشهر| بهره برداری از چهار مدرسه خیرساز در سه روستای استانقزوین| بلاتکلیفی 40 سالهتهران|| پیکر پوران شریعت رضوی به خانه ابدی بدرقه شدکرمانشاه| انتقاد یک جامعه‌شناس از برگزاری جشن‌های نامعقول "طلاق"ایلام| علاج درد بیکاری ایلام با معادنایلام| ۴ هزار ایلامی از اکران فیلم‌های جشنواره فجر استقبال کردندایلام| انتقال زندانیان به زندان جدید ایلام ضروری استایلام| توسعه ملکشاهی الگوی محرومیت‌زدایی کشور می‌شودایلام| راه‌اندازی آزمایشی کارخانه استیل کردگلستان| تولید خمیرکاغذ با کاه و کلشکردستان| تخریب درختان بلوط توسط افراد سودجو در سنندجایلام| آبشار زیبای ماهوتهخراسان رضوی| کلینیکهای آموزش جنسی برای زوجین راه اندازی می شودخوزستان| روزهای سیلابی کرخهالبرز| باغشهر سبز دیروز، شهر خاکستری امروزالبرز| گردشگری با ضعف تبلیغات مواجه استالبرز| طرح مطالعاتی آبیاری هوشمند فضای سبز در کرج کلید خوردالبرز| صد در صد اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به البرز تخصیص می‌یابدالبرز| نایب‌قهرمانی تیم کاراته موسسه رازیتهران| هشتمین جشنواره مد و لباس فجرقزوین| پرورش ماهی سردابیالبرز|چ هوای پاک و آسمان آبی البرز پس از بارش بارانالبرز| آبگرفتگی معابر در نقاط مختلف استان البرزاصفهان| جایگاه نخست اصفهان در گردشگری فرهنگی و تاریخیاصفهان| کلنگ زنی و افتتاح 13 طرح در سفر استاندار به خمینی‌شهر

روزنامه رویداد امروز سه شنبه 30 بهمن 97 پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ویژه استان ها
آذربایجان غربی| سهم گسترده کشاورزی از بحران دریاچه ارومیهفارس| دستگیری عوامل فروش گوشت گوسفند مرده در شیرازبوشهر| توجه ویژه به قرآن از نیازهای جامعه استبوشهر| سامانه هوشمند ترافیک شهری، در بوشهر عملیاتی شدبوشهر| واردات 100 قلم کالا توسط مرزنشینان مجاز استبوشهر| اماو اگرهای احیای عمارت ملک بوشهرطرح توریسم بوشهر ۲۰۲۲ عملیاتی شده استبوشهر| حفاری‌های شهر بوشهر هرچه زودتر ساماندهی شوداردبیل| برگزاری جشنواره آدم برفی در شورابیلقم| ادامه روند قاچاق مرموز دامبوشهر| بهره برداری از چهار مدرسه خیرساز در سه روستای استانقزوین| بلاتکلیفی 40 سالهتهران|| پیکر پوران شریعت رضوی به خانه ابدی بدرقه شدکرمانشاه| انتقاد یک جامعه‌شناس از برگزاری جشن‌های نامعقول "طلاق"ایلام| علاج درد بیکاری ایلام با معادنایلام| ۴ هزار ایلامی از اکران فیلم‌های جشنواره فجر استقبال کردندایلام| انتقال زندانیان به زندان جدید ایلام ضروری استایلام| توسعه ملکشاهی الگوی محرومیت‌زدایی کشور می‌شودایلام| راه‌اندازی آزمایشی کارخانه استیل کردگلستان| تولید خمیرکاغذ با کاه و کلشکردستان| تخریب درختان بلوط توسط افراد سودجو در سنندجایلام| آبشار زیبای ماهوتهخراسان رضوی| کلینیکهای آموزش جنسی برای زوجین راه اندازی می شودخوزستان| روزهای سیلابی کرخهالبرز| باغشهر سبز دیروز، شهر خاکستری امروز