تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/04/29 12:47
  • / کد خبر: 81145

مینو محرز: سرعت انتقال ویروس دلتا ۹۷ درصد است

مینو محرز: سرعت انتقال ویروس دلتا ۹۷ درصد است مینو محرز نوشت: درمورد تعداد جهش‌های ویروس کرونای ایرانی توالی‌هایی صورت گرفته و احتمال واریانت آن نیز مانند ویروس‌های دیگر وجود دارد، اما مشکل اصلی ما که باعث شد در پیک پنجم با رشد تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا روبه‌رو شویم، واریانت انگلیسی بود.
مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی در یادداشتی در روزنامه ستاره صبح نوشت: واریانت دلتا در تجمع مانند برق سرایت می‌کند و هر تجمعی اشتباه است. میزان سرایت ویروس دلتای هندی ۹۷ درصد است وقدرت بیماری زایی آن بسیار بالاست و به سرعت می‌تواند همه خانواده را گرفتار کند.

انواع واکسن‌ها بر ویروس دلتا اثر کامل ندارد؛ بنابراین خواهش می‌کنم هموطنان حتی اگر واکسن زدند همچنان از ماسک استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.... به همین دلیل بیماران اگر مبتلا به این ویروس شوند و درمان نشوند، گرفتار خواهند شد.

ویروس دلتای هندی کودکان را نیز درگیر کرده است و علائمی همچون سرماخوردگی دارد. مردم با دیدن هر نوع علائم سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه کنند. کووید۱۹ هیچ‌گونه علامت خاصی ندارد و افرادی که به ویروس هندی یا آفریقای جنوبی مبتلا می‌شوند، ممکن است بدنشان هرگونه علامتی را بروز دهد؛ بنابراین علامت آن متفاوت، اما شدت ابتلا و انتقال آن بسیار بیشتر است و متاسفانه قلب و ریه را درگیر می‌کند. کسانی که تاکنون به کرونا مبتلا شدند، امکان دارد به واریانت‌های دیگر نیز مبتلا شوند، چون یک بار ابتلا به کرونا برای فرد مصونیت ایجاد نمی‌کند.

امکان جهش هر نوع ویروسی که در سطح جامعه می‌چرخد، وجود دارد. به همین دلیل نوع واریانت برای ما اهمیتی ندارد. مهم جهش و واریانتی است که اتفاق می‌افتد. درمورد تعداد جهش‌های ویروس کرونای ایرانی توالی‌هایی صورت گرفته و احتمال واریانت آن نیز مانند ویروس‌های دیگر وجود دارد، اما مشکل اصلی ما که باعث شد در پیک پنجم با رشد تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا روبه‌رو شویم، واریانت انگلیسی بود و اکنون هم که ویروس هندی و آفریقای جنوبی وارد ایران شده و به همین دلیل اگر تجمعات به وجود بیاید، باید خدا عاقبت ما را به خیر بگذراند.
همچنان اطلاعاتی از تاثیر واکسن‌های موجود در جهان بر دو نوع ویروس هندی و آفریقای جنوبی وجود ندارد، اما واکسن کووایران برکت را بر واریانت انگلیسی آزمایش کردیم که خوشبختانه اثرگذاری آن ثابت شده است، ولی همچنان درباره تاثیر این واکسن بر ویروس هندی و آفریقای جنوبی بی‌خبر هستیم و باید روی این موضوع کار شود.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
۲۵۰۰ اصفهانی به کربلا می‌روند/ آغاز اعزام از ۲۸ شهریوربرطرف کردن معضل فاقدین شناسنامه در اولویت استاندار جدید باشد۲۵ درصد جمعیت هدف خوزستان علیه کرونا واکسینه شدندنقدعلی: مشکل اصلی اصفهان، اختلافات با چهارمحال‌وبختیاری در مورد زاینده‌رود استزنجان ظرفیت لازم برای تزریق ۴۰ هزار دُز واکسن را داردزائران اربعینی، چگونه واکسیناسیون خود را ثبت کنند؟۸ بیمار کرونایی در لرستان جان باختندمحدودیت تردد شبانه در کاشان از امشب لغو می‌شودشناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان کردستان/ یکی از بیماران بدحال به تهران اعزام شدتزریق واکسن کرونا در البرز رکورد زدقیمت تخم مرغ در ثبات/ گوشت گوساله در بازار کیلویی ۱۲۵ هزار تومان است۲۵ درصد جمعیت هدف خوزستان دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند«مهدی خلیلی» شهردار انزلی شدهر ماموریت اورژانس بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه داردزائران اربعین از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند۴۰ درصد از مردم قم واکسن کرونا را دریافت کرده اندترافیک جاده‌های استان مازندران مقطعی استجان باختن ۷ بیمار کرونایی در اردبیل/ تزریق بیش از ۶۲۹ هزار دز واکسن کرونابرنامه قطعی برق زنجان شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق هرمزگان شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق گلستان شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق شیراز شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق خراسان شمالی شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق بوشهر شنبه 27 شهریور 1400آخرین وضعیت شیوع کرونا در مازندران