• زمان انتشار: 14 آذر 1397, 15:29
  • / کد خبر: 7088

اکرم محمدی، بازیکن بیلیارد در گفت و گو با «قانون» و در انتقاد از فدراسیون:

اتهام می زنند تا کارشان را قانونی نشان دهند!

اتهام می زنند تا کارشان را قانونی نشان دهند! این روزها، بحث محرومیت دوساله اکرم محمدی از تمامي فعاليت های مربوط به فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، جزو داغ‌ترین موضوعات ورزش ایران است. ورزشکاری که اولین مدال آور تاریخ بیلیارد بانوان کشور محسوب می شود حالا با رای کمیته انضباطی فدراسیون باید خودش را از میز بیلیارد دور نگه دارد! محمدی دارای عنوان سومی در آسیاست و مدال های رنگارنگ زیادی را نیز در مسابقات کشوری به دست آورده است. 

ین روزها، بحث محرومیت دوساله اکرم محمدی از تمامي فعاليت های مربوط به فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، جزو داغ‌ترین موضوعات ورزش ایران است. ورزشکاری که اولین مدال آور تاریخ بیلیارد بانوان کشور محسوب می شود حالا با رای کمیته انضباطی فدراسیون باید خودش را از میز بیلیارد دور نگه دارد! محمدی دارای عنوان سومی در آسیاست و مدال های رنگارنگ زیادی را نیز در مسابقات کشوری به دست آورده است. شاید از نظر فنی ایرادی به او وارد نباشد اما به نظر می رسد یک مصاحبه برخلاف میل ريیس فدراسیون، به راحتی او را در وضعیت تعلیق قرار داد. ريیسی که انتقادات زیادی به او وارد است و شبهاتی نیز درباره انتخاب دوباره او وجود دارد اما به جای برطرف شدن شبهات، خبر محرومیت مدال‌آور تیم ملی منتشر می شود. بانوی محروم شده بیلیارد کشورمان معتقد است انتقاد از اعزام تیم ملی با هزینه ورزشکاران باعث شده تا مسئولان فدراسیون علیه او موضع بگیرند. محمدی حتی یک‌بار نیز در این مورد با معاونت بانوان وزارت ورزش نیز صحبت کرده اما شهریان مدتی بعد منکر این گفت و گو شده است! عضو سابق تیم ملی همچنین می گوید همیشه فکر می کرده، فدراسیون بودجه ای از وزارت ورزش دریافت نمی‌کند و به همین دلیل همیشه در مصاحبه‌هایش از وزارت تقاضای اختصاص بودجه به فدراسیون را می کرده است! موضوع محرومیت عجیب و غریب این ورزشکار باعث شد تا با او گفت و گو کنیم. این گفت و گو را از دست ندهید.

حکمی علیه شما صادر شد و امروز در همه جا از محرومیت شما صحبت می شود.

به جز محرومیت، قبل از اینکه جلسه ای تشکیل شود من سه مسابقه رسمی شامل دو مسابقه کشوری و یک مسابقه جهانی را از دست دادم و فکر می کنم این کار غیرقانونی باشد.

چرا این مسابقات را از دست دادید؟

به من گفتند که محروم هستم.

دلیل این محرومیت چه بود؟

دقیقا این سوال را از خانم اسدالهی، نایب رييس بانوان فدراسیون پرسیدم و ایشان به من گفتند چون در سال96 یک مصاحبه علیه فدراسیون انجام دادید و گفتید با هزینه شخصی اعزام شدم. من هم گفتم فکر نمی کنم حرف بدی زده باشم. قبل از انتخابات که سه ماه پیش بود، از بازرسی وزارت ورزش با من تماس گرفتند و ما مراجعه کردیم و آنجا نوشتیم که با هزینه شخصی رفتیم. بعد از انتخاب مجدد اسکندری برای ریاست فدراسیون، خودشان در مصاحبه ای اعلام کردند که خیلی ها را برکنار خواهم کرد که الان این مساله را به خوبی می بینیم. بعد از اینکه ایشان دوباره رای آوردند، برای مسابقات درخواست دادم اما اجازه ندادند. به نظرم در حال حاضر به صورت سلیقه ای برخورد می شود و تک تک کسانی که در لیست سیاه ایشان قرار دارند، در حال حذف شدن هستند.

پیش از این، افراد دیگری هم در مورد این هزینه شخصی صحبت کرده بودند...

در سایت خود فدراسیون اعلام می کنند که اعزام به مسابقات با هزینه شخصی است.

گفته می شود فدراسیون به بازیکنان اعلام می کند که این هزینه ها را از وزارت ورزش می گیرد تا به آن‌ها بدهد اما در عمل پولی به بازیکنان نمی رسد.

به من، همین را هم نگفته اند اما این مساله از بعضی بازیکنان آقایان شنیده ام. فقط به من گفتند با هزینه شخصی است و من هم پول داده ام و رفته ام.

پس به شما قول بازگرداندن هزینه ها را نداده اند و از ابتدا مشخص بوده که باید با هزینه شخصی خودتان به مسابقات بروید.

بله. همین‌طور است در صورتی‌که از بعضی پسران تیم شنیدم که چنین مساله ای وجود داشته‌است.

یعنی هزینه را جمع می کردند و بعد به نام هزینه اعزام ورزشکاران، پولی هم از وزارت ورزش می گرفتند؟

این را نمی دانم اما چیزی که بازرسی وزارت به ما گفت این بود که ما تمام هزینه های شما را به فدراسیون پرداخت کردیم.

آیا فقط به خاطر مصاحبه و اینکه گفته‌اید با هزینه شخصی اعزام شدم، این حکم را برای شما صادر کردند؟

خانم اسدالهی این حرف را زدند اما پس از اینکه این موضوع رسانه‌ای شد، گفتند که این خانم مشکلات اخلاقی دارد. در جلسه کمیته انضباطی به موضوعاتی مانند عدم رعایت شئونات اسلامی و بی حجابی، به صورت کلی پرداختند. هیچ موردی را جزيی به من نگفتند که کجا بوده و چه تاریخی بوده تا بتوانم از خودم دفاع کنم. بعد ازپنج ساعت رای‌شان را اعلام کردند. یعنی 9صبح جلسه بود و سه بعدازظهر در سایت اعلام کردند من دو سال محروم هستم. فکر می کنم حکمی که صادر شد وجاهت قانونی ندارد چون بدون حضور نماینده ای از وزارت ورزش برگزار شد.

شما در جریان این جلسه بودید؟

به من اطلاع دادند که جلسه کمیته انضباطی روز شنبه و در تاریخ 10/9/97 برگزار می شود و من فکر می کردم یک جلسه رسمی با حضور نماینده وزارت ورزش و ریاست فدراسیون خواهد بود اما در این جلسه تنها سه نفر حضور داشتند. دبیر، نایب ريیس بانوان و ريیس کمیته انضباطی فدراسیون.

شاید به شکل برگزاری جلسه نتوان ایرادی گرفت اما اینکه به چه دلیلی این جلسه برگزار شده جای سوال دارد. 

در ابتدا به من گفتند به دلیل مصاحبه علیه فدراسیون بوده و بعد شد مشکلات اخلاقی! من در مرداد امسال، در مسابقات کشوری شرکت کردم. آیا این مشکلات اخلاقی در عرض سه ماه به وجود آمدند؟! دقیقا بعد از انتخاب مجدد ريیس فدراسیون؟!

شما در دوره قبلی ریاست اسکندری هم اعزام شده بودید.

بله. من تا حدودی در تمام اعزام ها بوده ام. جایی که می‌توانستم هزینه ها را پرداخت کنم در مسابقات شرکت می کردم.

چگونه در آن زمان جزو نفرات اصلی تیم ملی بودید اما در حال حاضر...

نمی دانم!

در مورد انتخابات این دوره انتقاداتی مطرح شده است. شما صحبتی ندارید؟

فکر می کنم من به عنوان تنها مدال آور و نماینده بانوان باید در مجمع انتخاباتی حاضر می شدم که این‌گونه نشد. این موضوع نیز می تواند جزو تخلفات باشد چون بر اساس قانون نفر اول بانوان باید شرکت می کرد. البته من به این موضوع هیچ اعتراضی نکردم. چون نمی خواستم در حاشیه قرار بگیرم اما پس از انتخابات وقتی این تصمیم در مورد من گرفته شد، شوکه شدم.

پس از اعلام رای، شما اقدامی انجام ندادید؟

این موضوع از طریق نهادهای نظارتی و بازرسی در حال پیگیری و رسیدگی است. چیزی که من شنیده‌ام این است که خود این کمیته انضباطی هیچ وجاهت قانونی نداشته و ندارد. بنابراین حرف های‌شان نمی تواند درست باشد. ابتدا باید مسائلی را اثبات کنند. این کشور بی قانون نیست و باید به خاطرکارهایی که فدراسیون خودسرانه و سلیقه‌ای انجام می دهد، پاسخگو باشند. از نهادهای بازرسی و نظارتی تقاضا کردم به این مسائل ورود کنند و بررسی کنند که تخلفی از جانب من صورت گرفته یا فدراسیون؟ باید منتظر باشیم ببینیم چه اتفاقي می افتد.

فقط با وزارت ورزش صحبت کرده اید؟

خیر، به نهادهای دیگری هم رجوع کرده ام.

امکان دارد بگویید به چه نهاد های دیگری مراجعه کرده اید؟

خیر. در حال حاضر نمی توانم در مورد آن ها صحبت کنم اما باید بگویم که به من قول بر خورد با تخلفات را داده اند. در مورد محروم کردن از طرف فدراسیون بولینگ و بیلیارد باید بگویم، یکی از بازیکنان زیر21 سال نیز به همین صورت از مسابقات داخلی و خارجی محروم شد و سه مسابقه مهم را از دست داد اما او سکوت کرد و بعد از دادن تعهد با فدراسیون به توافق رسید.

در گذشته اعتراض نکردید که چرا اعزام تیم ملی باید با هزینه شخصی ورزشکار انجام شود؟

یادم است که دو سال پیش، در اردویی که قبل از اعزام به مسابقات امارات داشتیم، خانم شهریان که در آن زمان معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش بودند برای بازرسی به محل اردوی ما آمدند. در آن بازدید، خانم اسدالهی نایب ريیس ما و دبیر فدراسیون، به همراه7-6 بازیکن خانمی که قرار بود اعزام شویم، حضور داشتند. خانم شهریان در آنجا اعلام کردند تمام هزینه های آسیایی و جهانی به شما پرداخت می شود. همه ما تعجب کرده بودیم که مگر می شود و به خانم اسدالهی نگاه می کردیم که آیا این مساله واقعیت دارد یا خیر؟! حتی خودم از خانم شهریان سوال کردم که شما مطمئن هستید هزینه سفر ما پرداخت شده است؟ گفتند بله. اما سال گذشته که در مسابقات ترکمنستان خانم شهریان را دیدم، گفتم یادتان هست در آن زمان این موضوع را اعلام کردید؟ گفتند خیر! به هیچ وجه چنین چیزی نبوده است! در واقع منکر آن حرف شدند. ضمن اینکه باید بگویم، اگر کسی بخواهد مانند من صحبتی کند شامل اتهامات و محرومیت‌ها می شود و باید این را نیز در نظر بگیریم که ممکن است از طرف فدراسیون عواقب این چنینی را به همراه داشته باشد. اعتراض کردن راحت نیست.

درباره اعزام با هزینه شخصی حتی سوال هم نمی کردید؟

بارها سوال کردیم. همیشه جوابی که می‌شنیدیم این بود که وزارت ورزش هیچ بودجه ای به ما نداده است. اگر شما صحبت های گذشته من را نگاه کنید، می بینید که بارها از وزارت خواهش کرده ام به فدراسیون ما بودجه بدهد! در واقع قبل از اینکه بدانم به فدراسیون پول می دهند، همیشه در مصاحبه هایم می خواستم که وزارت بودجه بدهد تا شرایط برای ما مهیا شود! غافل از اینکه...! من در تمام مصاحبه هایم این مساله را عنوان می‌کردم و الان که در موردش صحبت می کنم خنده ام می‌گیرد!

با این شرایط امیدی برای بازگشت به تیم ملی دارید؟

همیشه امیدم به خدا بوده و خواهد بود. فکر می‌کنم کار درستی کردم. زمانی که با عزت و آبروی من که یک خانم هستم بازی می شود و برای اینکه نقص ها و کمبودهای خودشان را بپوشانند به من اتهام می زنند تا کارشان را قانونی نشان دهند، فکر می کنم بهترین کار را کردم. امیدوارم خدا کمک کند و مسئولان به داد ما برسند تا بتوانیم حق‌مان را بگیریم. همه چیز را به خدا سپرده ام.

به نظر می رسد در دوره اسکندری دیگر امیدی برای بازگشت شما نیست!

حداقل سرم پیش خودم و خدای خودم بالاست که راه درست را رفتم.

می توان گفت با شما که افتخارات زیادی را در بیلیارد دارید این‌گونه برخورد شد، وای به حال دیگران!

شاید یکی از دلایلی که وضعیت ما به اینجا رسیده است، همین باشد که اگر صحبتی کنید و حق‌تان را بخواهید ممکن است این برخوردها با شما بشود.


منبع: قانون

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
ایرانیان در تور افغان‌های بلگرادپولدارهای خانه‌نشینمن نه اسب دارم و نه هزینه نگهداری آن را دارمصرفه‌جویی در همه چیزکریمی‌قدوسی و کارخانه هیاهوسازیبوی تخریب ز اوضاع جهان می‌شنویمشوخی می‌کنید با ما؟جابه‌جایی نسل اول انقلاب به جای نسل جدید از اهم مواهب این قانون استبهتر است نیازی به اجازه رهبری نباشدتهران از آواز ‌پرندگان خالی می‌شودجزئیات فاز دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلیچالش 13 میلیون نفری تجرددل شیر برگشتحواس‌تان هست که خیلی از نخبه‌ها مهاجرت می‌کنند؟‏سفارش گوشی به مسافران ایران!فروش ٢ میلیون نسخه‌ای در ١٥ روز رکوردشکنی کتاب خاطرات میشل اوباماپوتین محاصره بن‌سلمان را شکستچه سرنوشتی در انتظار باشگاه‌های مثبت ایدز است؟بسته «ویژه» شبکه سهاستیضاح و پاس گل طلایی به ظریفساربان فداکاردلار در سراشیبیبَت گوران، نهنگِ تنهای بندردر کنار مردم کرمانشاه هستیممشکل ٢٠:٣٠ با وزیر ارتباطات چیست؟تحول، شاید وقتی دیگر!هنر باید میدان‌دار باشدکلاهبرداری ایرانی با رویای آمریکاییشفاف‌سازی وزیر جوان با توفان توییتریعفو بابک زنجانی با پرداخت بدهی ممکن می‌شود؟ازدواج ناگهانی خمینی جوانادامه حیات اجتماعی با بخشش قضاییصنوبرها پیشمرگ جنگل می‌شوندپسری، روی اعصاب همه!ترانه پولی کی جای ترانه دلی را گرفت؟
تهران| مراسم ازدواج ۱۱۰ زوج معلولفهرست پایگاه های خبری تهرانتهران| 22معبر مناسب برای تردد معلولان ساخته می‌شودتهران| اصلاح و آماده کردن برنامه سوم توسعه شهرداری در اولویت استتهران| تبصره ۱۹ در راستای مباحث کمیسیون عمران مجلس پیگیری شودتهران| کمبود 32 هزار کلاس درس در استان تهرانتهران| شرکت‌های لبنی متخلف ۸۰ میلیارد تومان ‌جریمه شدندتهران| رینگ دوم طرح ترافیک در راه استتابلوی همه گالری‌های تهران روی یک دیوارتهران| اندر حکایت ویلای غول آسا!تهران| گسترش همکاری‌های یونیسف و شهرداری تهران در حوزه کودکانتهران| دیدار شهردار تهران با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلستهران| اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاماندگان اربعینتهران| پلیس به‌تنهایی نمی‌تواند معضل اعتیاد را از بین ببردتهران| فرار از گود آلودگیتهران| برداشت بیش از 320 هزار تن ذرت علوفه‌ای از دشت ورامینفهرست روزنامه های تهرانتهران|دردسر پخت نان با سبوس اضافه«بی بی گلنار» بازمانده عهد قجرتهران| اسلامشهر در حسرت بیمارستانتهران| مدیریت شهری باید اعتمادسازی کندتهران| هزارمین شماره روزنامه صبا منتشر شدتهران| ورامین رتبه یک فرونشست زمین در جهانتهران| توزیع ۲۵۰۰۰ غذا در حسینیه اعظم کرشته شهریارتهران|سرکیسه کردن 50 تهرانی از روی دیوارآشتی با طبیعت در گردشگری کشاورزیتهران| هفدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات ایران‎تهران| تا نگاه می‌کنی وقت رفتن استتهران| کاهش 20 کیلومتری سرعت مجاز کامیون‌ها در بزرگراه‌های تهرانتهران| آزادسازی 170 هکتار از زمین‌های بوستان جمشیدیه از دست جاعلانتهران| ١٢٠ تن گوشت یارانه‌ای وارد بازار تهران می‌شودتهران| تشدید نظارت بر مراکز تولیدکننده پسماند حاوی آلاینده جیوه در بهارستانتهران| کمک مالی مستقیم به سمن‌ها در دوره جدید انجام‌نشده استتهران| جشنواره بین‌المللی هنر برای صلحتهران| افتتاح ۵ هزار و ۲۰ واحد مسکن مهر در پردیس
کرمانشاه| رانندگی در پیچ مرگمازندران| چشم‌انتظاری برای کشت لیموترشگلستان| بزرگ‌ترین پروژه گردشگری شمال کشور در گرگان کلنگ زنی می‌شودمرکزی| به کارگران هپکو کمتر از گل گفته نشده استاصفهان| حلقه حفاظتی شهر اصفهان تکمیل می‌شودالبرز| اجرای طرح مدیریت سرعت در 27 نقطه از محور کرج –کندوانفهرست پایگاه های خبری زنجانزنجان| شناسایی ۲۰ هزار و ۲۳۹ معلول در سطح استان زنجانزنجان| جشنواره حضرت زینب (س) در اسفندماه برگزار می‌شودزنجان| تکلیف ساختمان‌های فرسوده در شهر زنجان روشن می‌شودزنجان| حمایت استان زنجان از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجیزنجان| بیابانی شدن 38 درصد از مساحت استان را تهدید می‌کندزنجان| بر دار مشکلاتایلام| رونق صادرات به عراق در مرز مهرانآذربایجان غربی | غار سهولان،دومین غار بزرگ آبی کشورفهرست پایگاه های خبری خوزستانسیلاب در برخی نقاط باعث خسارت صددرصدی به مزارع شده استخوزستان| هنر تجسمی مظلوم واقع‌شده استخوزستان| ساماندهی دکل‌های مخابراتی شهر ضروری استخوزستان| اعطای بورسیه تحصیلی به 3 هزار دانش‌آموز کم برخوردار خوزستانیخوزستان| گردشگری دریایی دوای درد بیکاری استانخوزستان| معضل سرقت تابلوهای علائم راهنمایی در جاده‌هاقزوین| دریاچه اوان رکورد بازدید را شکستفارس| شیراز میزبان دهمین نمایشگاه گردشگری بزرگ پارسمازندران| استاندار جدید شکایت از رسانه‌ها را ممنوع کردلرستان| با متخلفان بازار لرستان برخورد جدی می‌شودالبرز| بهسازی لرزه‌ای پل سرحد آباد در دستور کار مدیریت شهری فردیسمازندران| دردسر ماهی گیران مازندرانی ادامه داردقم| گره کمبود مواد اولیه بر تاروپود قالی قممرکزی| جشن تولد پیرمرد ۱۱۰ سالهخراسان شمالی| جشنواره آش رشتهفهرست پایگاه های خبری خراسان شمالیخراسان‌شمالی| تعاونی‌ها غرق در مشکلاتخراسان شمالی| نرخ تورم در خراسان‌شمالی از میانگین کشوری بالاتر استخراسان شمالی| ظرفیت پارکینگ چهارراه مخابرات بجنورد افزایش می‌یابد

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ویژه استان ها
کرمانشاه| رانندگی در پیچ مرگمازندران| چشم‌انتظاری برای کشت لیموترشگلستان| بزرگ‌ترین پروژه گردشگری شمال کشور در گرگان کلنگ زنی می‌شودمرکزی| به کارگران هپکو کمتر از گل گفته نشده استاصفهان| حلقه حفاظتی شهر اصفهان تکمیل می‌شودالبرز| اجرای طرح مدیریت سرعت در 27 نقطه از محور کرج –کندوانفهرست پایگاه های خبری زنجانزنجان| شناسایی ۲۰ هزار و ۲۳۹ معلول در سطح استان زنجانزنجان| جشنواره حضرت زینب (س) در اسفندماه برگزار می‌شودزنجان| تکلیف ساختمان‌های فرسوده در شهر زنجان روشن می‌شودزنجان| حمایت استان زنجان از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجیزنجان| بیابانی شدن 38 درصد از مساحت استان را تهدید می‌کندزنجان| بر دار مشکلاتایلام| رونق صادرات به عراق در مرز مهرانآذربایجان غربی | غار سهولان،دومین غار بزرگ آبی کشوربرکت محرومیت‌زداییفهرست پایگاه های خبری خوزستانسیلاب در برخی نقاط باعث خسارت صددرصدی به مزارع شده استخوزستان| هنر تجسمی مظلوم واقع‌شده استخوزستان| ساماندهی دکل‌های مخابراتی شهر ضروری استخوزستان| اعطای بورسیه تحصیلی به 3 هزار دانش‌آموز کم برخوردار خوزستانیخوزستان| گردشگری دریایی دوای درد بیکاری استانخوزستان| معضل سرقت تابلوهای علائم راهنمایی در جاده‌هاقزوین| دریاچه اوان رکورد بازدید را شکستفارس| شیراز میزبان دهمین نمایشگاه گردشگری بزرگ پارس