تبلیغات
  • زمان انتشار: 19 فروردین 1400, 08:25
  • / کد خبر: 67041

بحران قرمز کرونایی در قم / بستری‌های کرونایی به روزی ۳۰۰ نفر رسید

بحران قرمز کرونایی در قم / بستری‌های کرونایی به روزی ۳۰۰ نفر رسید مدیرکل مدیریت بحران استان قم با بیان اینکه افزایش بیش از ۳۰۰ نفر بستری کرونایی در قم، زنگ خطری جدی است گفت: افزایش تست‌های مثبت کرونا در قم نگران‌کننده است.

محسن اروجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قمبا اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در استان اظهار داشت: در حدود 15 ماه جهان و کشور درگیر ویروس کروناست و در این مدت افت و خیزهای زیادی داشته‌ایم.

وی در خصوص شرایط قم در مواجهه با ویروس کرونا ابراز کرد: از دی‌ماه تا پایان اسفند سال گذشته، قم در شرایط آبی به لحاظ شیوع کرونا قرار داشت و سی و یکمین استان در کنترل ویروس بودیم، اما در اواخر سال گذشته با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه شدیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم تصریح کرد: بی‌توجهی به رعایت ضوابط بهداشتی، سبب گردش ویروس در کشور و استان قم شد و در شرایط نارنجی قرار گرفتیم و از روز گذشته وارد وضعیت قرمز کرونایی شده‌ایم.

وی یادآور شد: منحنی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بروز بیماری دو روی سکه است و هرگاه رعایت پروتکل‌ها کاهش‌یافته، بیماری افزایش داشته است، شهروندان باید تمامی پروتکل‌ها ازجمله ماسک زدن و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

اروجی با بیان اینکه کاهش زدن ماسک توسط شهروندان نسبت به اسفند و دی‌ماه گزارش‌شده است، اضافه کرد: ضمن اینکه شرکت در تجمعات و دورهمی‌ها و دیدوبازدیدهای عید و برگزاری مراسم‌های عروسی تأثیر زیادی در افزایش ابتلا به ویروس را داشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم عنوان کرد: با رعایت این پروتکل‌ها می‌توانیم به شرایط عادی برگردیم ولی در حال حاضر با افزایش قابل‌توجه میزان بستری‌ها در وضعیت قرمز قرار گرفته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها در روزهای اخیر در قم افزایش داشته است، گفت: ما روزهایی داشتیم که اصلاً هیچ‌گونه فوتی در قم اتفاق نمی‌افتاد، همچنین افزایش بستری‌ها به بیش از 300 نفر زنگ خطری جدی به شمار می‌رود، به‌خصوص اینکه تست مثبت نیز افزایش چشمگیری داشته است.

اروجی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه سال قبل در قم عملیاتی شد که طرح خوبی بود و نتایج خوبی شاهد بودیم و قطعاً اگر چنین طرحی اجرایی نمی‌شد، امروز وضعیت بدتری در افزایش شیوع ویروس داشتیم، این طرح همچنان ادامه دارد و همه اطرافیان افراد با تست مثبت، مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

وی افزود: رعایت قرنطینه برای افراد دارای تست مثبت، الزامی و ضروری است و شکستن قرنطینه، تبعات بدی به همراه دارد، اگر افراد جایی در منزل برای قرنطینه ندارند، از سوی علوم پزشکی، فضایی در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم تصریح کرد: افراد دارای تست مثبت باید به‌طورجدی از حضور در خیابان‌ها و شکستن قرنطینه خودداری کنند، چراکه آسیب زیادی به سلامت خود و دیگران وارد می‌کنند، یک فرد مثبت می‌تواند تعداد زیادی از افراد را مبتلا کند.

وی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی با همراهی مرکز بهداشت، بسیج و هلال‌احمر و با همراهی شهرداری و دیگر ارگان‌ها و فرماندهی فرمانداری مدیریت می‌شود و به‌شدت درگیر امور است و افراد دارای تست مثبت را شناسایی و قرنطینه می‌کنند، هرچند متأسفانه برخی از شهروندان در قرنطینه ماندن همکاری نمی‌کنند.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
کمبود تخت برای بیماران کرونایی نداریمبا تداوم قاچاق جوجه یک‌روزه، مرغ حتما گران می‌شودپایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریم