تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 فروردین 1400, 11:06
  • / کد خبر: 66935

انفجار کرونایی در استان فارس؛ ۲۴ شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفت

انفجار کرونایی در استان فارس؛ ۲۴ شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفت براساس جدیدترین رنگ‌بندی شیوع کرونا ۲۴ شهرستان فارس در وضعیت قرمز شیوع قرار گرفت.
 به دنبال بحران شیوع گسترده کرونا در استان فارس وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان تغییر پیدا کرده است. 
عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار فارس امروز در نشستی مجازی به خبرنگاران از این تغییر خبر داد و اظهار داشت: وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان تغییر کرده و از مجموع 36 شهرستان 24 شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد. 
وی با بیان اینکه محدویت‌های اعلام شده از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا برای همه این شهرستان‌ها قابل اعمال است، گفت: 12 شهرستان استان نیز در وضعیت نارنجی هستند. 
این وضعیت نه تنها زنگ خطر که عین خطر و بحران در استان فارس است و هشدارهای جدی‌تری را از سوی مسئولان بهداشت و درمان استان در پی داشته است. 
در همین راستا مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزایش آمار مبتلاها و چهار رقمی شدن آن را به منزله انفجار کرونایی در ماه‌های اخیر اعلام کرد. 
به گفته وی پیامد نوروز امسال به دلیل برخی بی‌توجهی‌ها، رقم خوردن شرایط سخت کرونایی از نظر میزان ابتلا، بستری بیماران و جان باختن هم استانی‌ها بود که طی روزهای اخیر، با شیب قابل توجهی در حال افزایش است.
لطفی شناسایی روزانه دو هزار بیمار جدید را در استان فارس به منزله کوه یخی سهمگین در جامعه دانست که نشان‌دهنده گستردگی چرخه‌های انتقال این بیماری بوده و تمامی ما را تهدید می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم شیراز همچنین نسبت به خطر بالای گونه انگلیسی کرونا و قدرت بالای سرایت آن از فرد مبتلا به دیگران هشدار داد که حجم بالایی از بیماران کووید 19 استان در حال حاضر به این گونه مبتلا هستند که نشان می‌دهد در روزهای آینده، شرایط بحرانی‌تر نیز در پیش داریم.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟