تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 فروردین 1400, 10:40
  • / کد خبر: 66925

بهترین زمان دریافت واکسن کرونا برای زنان باردار چه موقع است؟

بهترین زمان دریافت واکسن کرونا برای زنان باردار چه موقع است؟ نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر چه زنان باردار زودتر واکسن کرونا دریافت کنند، احتمال انتقال آنتی بادی‌های محافظتی به جنین افزایش پیدا می‌کند.

محققان معتقد هستند که زنان باردار باید حتماً واکسن کرونا را دریافت کنند تا در برابر بیماری کووید -۱۹ ایمن شوند، اما زنان باردار نگران این موضوع هستند که این واکسن ممکن است به سلامت جنین آن‌ها آسیب بزند بنابراین گروهی از پژوهشگران به منظور بررسی تأثیر واکسن کرونا بر سلامت زنان باردار و جنین آن‌ها، مطالعه جدیدی انجام دادند.

آن‌ها برای نیل بدین هدف، نمونه خون ۲۷ زن باردار را که در سه ماهه سوم بارداری خود واکسن فایزر یا مدرنا دریافت کردند، ارزیابی کرده و خون بند ناف ۲۸ نوزاد متولد شده شامل ۲۶ نوزاد تک قلو و یک جفت دو قلو را بررسی کردند. نتایج بررسی‌ها نشان داد که زنان شرکت کننده در این مطالعه پس از دریافت واکسن کرونا، ایمنی شدیدی در برابر ابتلای بیماری کووید -۱۹ به دست آوردند.

محققان پس از انجام بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیدند که هر چه مدت زمان بین دریافت واکسن کرونا و به دنیا آوردن نوزادان بیشتر باشد، آنتی بادی بیشتری به نوزادان منتقل می‌شود. طی انجام این آزمایش فقط سه مورد از نوزادان که شامل یک جفت دو قلو و یک تک قلو می‌شد، هنگام تولد آنتی بادی نداشتند. مادران این نوزادان، اولین دوز واکسن کرونای خود را کمتر از سه هفته قبل از زایمان دریافت کرده بودند.

به گفته پژوهشگران، از آنجایی که واکسن‌های کرونا اواخر سال گذشته در دسترس افراد قرار گرفت، بهترین زمان دریافت واکسن برای زنان باردار مشخص نشد. هم اکنون با انجام دادن مطالعاتی از این قبیل مشخص شده است که هر چه زنان باردار زودتر واکسن کرونا دریافت کنند، احتمال انتقال آنتی بادی به جنین افزایش پیدا می‌کند. لازم است در این زمینه مطالعات بیشتری بشود تا نتایج به دست آمده تأیید شود.

نتایج این مطالعه در مجله آمریکایی Obstetrics and Gynecology منتشر شده است.


منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
پایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریمپیکار نابرابر کرونا و ۵۸۰ بیمار/تعداد بستری‌ها باز هم ۳ رقمی شداگر شهری تغییر وضعیت ندهد، محدودیت ها تشدید می شود/ ابتلای دو معاون استاندار کرمان به کرونا