تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 فروردین 1400, 09:35
  • / کد خبر: 66905

رنگ کرونایی سه شهرستان خراسان شمالی قرمز شد

رنگ کرونایی سه شهرستان خراسان شمالی قرمز شد براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهر‌ها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.
 بر اساس آخرین فهرست اعلام شده رنگ‌بندی شهر‌ها از نظر شیوع ویروس کرونا شهرستان‌های گرمه، جاجرم، مانه و سلمقان، فاروج و راز وجرگلان که در وضعیت آبی کرونایی قرار داشت به وضعیت زرد کرونایی تغییر رنگ داد.
روند صعودی آمار بیماران کرونایی در استان خراسان شمالی را باید در دید و بازدید‌های نوروزی و دورهمی خانوادگی و حتی برپایی مراسم عروسی با پایین‌ترین سطح رعایت شیوه نامه های بهداشتی در یک ماهه اخیر جست وجو کرد.
این وضعیت موجب شده است تا استان که از بهمن ماه پارسال در وضعیت زرد با خطر متوسط و آبی با خطر کم کرونایی قرار داشت، در وضعیت قرمز و زرد قرار گیرد.
بررسی میدانی خبرنگاران ایرنا نشان می‌دهد که بخش عمده مردم دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک را جدی می‌گیرند، اما کارشناسان می‌گویند این امر به تنهایی کافی نیست و رعایت فاصله اجتماعی نیز باید به جد مورد توجه شهروندان برای مدیریت بیماری قرار گیرد.

مثبت شدن تست ۵۰درصد بیماران مشکوک به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی کاهش حساسیت مردم و رفتار‌های عادی انگارانه را دلیل اصلی قرارگیری اکثر استان‌های کشور به خصوص این استان در پیک چهارم موج ویروس کرونا دانست و گفت: به طور قطع با شیوع ویروس جهشی انگلیسی در موج چهارم باید شاهد روز‌های سخت تری از گذشته در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باشیم و کار درمانگران نیز دشوارتر می‌شود.
احمد هاشمی  گفت : هم اکنون ۲۱۳ نفر بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه و ۱۷ نفر هم در بیمارستان اسفراین بستری هستند؛ سه نفر هم بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.
او تنها راهکار پیشنهادی برای کاهش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از سفر‌های غیر ضرور و حتی خارج شدن از منزل به خصوص افراد آسیب پذیر و بیماران زمینه‌ای اعلام کرد و نسبت به بی اعتنایی مردم به خصوص جوانان به هشدار‌های درمانگران ابراز نگرانی کرد.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان خراسان شمالی اظهارداشت: تجربه نشان داد که ویروس جهشی انگلیسی بر خلاف ویروس مشابه قبلی تمام سنین و گروه‌های جمعیتی را درگیر می‌کند و هیچ یک از گروه‌های سنی از این ویروس بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی مصون نخواهند ماند.

منبع: ایرنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
کمبود تخت برای بیماران کرونایی نداریمبا تداوم قاچاق جوجه یک‌روزه، مرغ حتما گران می‌شودپایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریم