تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 فروردین 1400, 08:33
  • / کد خبر: 66888

مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی مطرح کرد

آخرین وضعیت فعالیت سینماهای مشهد/ اکران ویژه ماه رمضان نداریم

آخرین وضعیت فعالیت سینماهای مشهد/ اکران ویژه ماه رمضان نداریم مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت سالن‌های سینمایی مشهد در وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا، گفت: برنامه‌ای برای اکران‌های ویژه ماه رمضان نداریم.
حسن پهلوانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص ادامه فعالیت سینماهای مشهد در وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: سازمان سینمایی به تازگی مجوزی را از دولت دریافت کرده است تا سینماها در وضعیت نارنجی شهرها هم فعال باشد. بر همین اساس تاکنون مصوبه‌ای برای تعطیلی سینما در پی نارنجی شدن وضعیت شهر مشهد به ما ابلاغ نشده است و سینماها طبق روال سابق اکران را ادامه می‌دهند و فقط در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا، سینما تعطیل خواهد شد.
وی با بیان این‌که «هیچ‌گونه محدویت جدیدی در فعالیت سینماهای مشهد اعمال نشده است»، ادامه داد: اگر محدودیت جدیدی اعمال شده باشد در سامانه سمفا لحاظ خواهد شد، اما تا کنون نه تنها محدودیتی به ما ابلاغ نشده است، بلکه طبق سامانه سمفا که سامانه فروش بلیت سینمای کل کشور است، هنوز تغییری در ظرفیت سینماهای مشهد اعمال نشده و ظرفیت فروش بلیت سینماهای مشهد در سامانه سمفا از 50 درصد پایین‌تر نیامده است و تغییری نسبت به وضعیت زرد نداشتیم.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به استقبال ضعیف مردم مشهد از سینما، بیان کرد: این‌طور نیست که اگر سالنی 400 نفر ظرفیت دارد 200 نفر در هر سانس آن به تماشای فیلم بنشینند، بلکه میزان استقبال به‌شدت کم‌تر از این است و می‌توانم بگویم شاید حدود پنج درصد ظرفیت سالن در هر سانس، به فروش می‌رسد.
برنامه‌ای برای اکران‌های ویژه ماه رمضان نداریم
پهلوانی با بیان این‌که «برنامه‌ای برای اکران‌های ویژه ماه رمضان نداریم»، گفت: اگر وضعیت شیوع کرونا در مشهد در حالت نارنجی باقی بماند و محدودیت جدیدی هم اعمال نشود، بازهم بعید می‌دانم برنامه خاصی برای اکران ویژه فیلم در ماه رمضان وجود داشته باشد. با این‌ حال احتمالاً پخش‌کننده‌ها فیلم‌هایشان را در عید فطر در اختیار سینما قرار خواهند داد. در چنین شرایطی تا آن زمان اکران فیلم‌هایی که از یک فروردین روی پرده هستند را ادامه خواهیم داد، چراکه طبیعتاً فروش سینماها در ماه رمضان کمتر از میزان کنونی هم خواهد بود و اضافه شدن فیلم جدید به چرخه اکران دور از ذهن بنظر می‌رسد.
وی با انتقاد از طرح ممنوعیت تردد شبانه و تأثیر آن بر فروش کم سینما، تصریح کرد: طبق تجربه‌ای که داریم هرچقدر از صبح تا 6 عصر فروش بلیت داشته باشیم، از ساعت 6 تا سانس پایانی هم همان قدر فروش خواهیم داشت، چراکه تا قبل از آن همه افراد مشغول کارهای خودشان هستند و معمولاً عصرها فرصتی برای حضور در سینما به عنوان یک فعالیت تفریحی و فرهنگی را پیدا می‌کنند. بنابراین اگرچه که کاهش ساعات ممنوعیت تردد شبانه، میزان فروش بلیت سینما را مقداری افزایش داده است، اما باز هم فاصله زیادی تا شرایط مطلوب دارد.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: البته شایان توجه است که طرح منع تردد شبانه فقط مخصوص وسایل نقلیه شخصی است و مردم می‌توانند در این ساعت‌ها با وسایل نقلیه عمومی به سینما بیایند و ما هم آمادگی این‌ را داریم که سانس‌های شبانه خودمان را اضافه کنیم، هرچند که باز هم استقبال از آن محدود به عده کمی خواهد بود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
کمبود تخت برای بیماران کرونایی نداریمبا تداوم قاچاق جوجه یک‌روزه، مرغ حتما گران می‌شودپایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریم