تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 فروردین 1400, 07:45
  • / کد خبر: 66865

پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای اصفهان/ اصناف متخلف ۱۵ روز پلمب می‌شوند

پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای اصفهان/ اصناف متخلف ۱۵ روز پلمب می‌شوند سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای اصفهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ستاد ملی کرونا ارائه می‌شود.
 حجت الله غلامی دقایقی قبل در نشست خبری که به مناسبت گزارش هفتاد و هشتمین ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس اعلام دو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان ۱۷ شهر استان اصفهان در وضعیت نارنجی و قرمز کرونا هستند، اظهار داشت: ۱۰ شهرستان در وضعیت قرمز، هفت شهرستان نارنجی و هفت شهرستان در وضعیت زرد کرونا هستند.
 
اجرای طرح جامع هوشمند مقابله با کرونا در شهرهای قرمز و نارنجی کرونا

وی با بیان اینکه برای شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در استان اصفهان اجرای طرح جامع هوشمند مقابله با کرونا را در دستور کار داریم، ابراز داشت: این طرح دارای پنج برنامه است که از جمله آن اجرای طرح دورکاری کارمندان در شهرهای قرمز و نارنجی است که در شهرهای قرمز و نارنجی در مشاغل ضروری با یک دوم و یا دو سوم کارمندان حضور کارمندان را بنا بر نظر مدیران خواهیم داشت.
 
اولویت دورکاری کارمندان با افراد دارای بیماری زمینه‌ای است

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با بیان اینکه اولویت دورکاری کارمندان با افراد دارای بیماری زمینه‌ای است، ابراز داشت: در این زمینه همه کارمندان باید بنا بر دستور مدیر بالادستی خود فعالیت داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه از فردا مشاغل گروه دو و سه در شهرهای نارنجی و گروه دو و سه و چهار در شهرهای قرمز تعطیل خواهند شد، ادامه داد: این مراکز در صورت تخلف به مدت ۱۵ روز پلمب خواهند شد.
 
غلامی با بیان اینکه در شهرهای قرمز و نارنجی فعالیت مراکز فروش اغذیه، عینک‌های طبی، مراکز نگهداری سالمندان، فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو، نانوایی‌ها، رسانه‌های مکتوب، فروشگاه‌های مصالح ساختمانی، تعمیرگاه‌های لوازم برقی و الکترونیکی، سینماها، جوشکاری‌ها و تراشکاری‌ها و … مجاز است، ابراز داشت: در این شهرها برگزاری نماز جمعه، مراسم‌های مذهبی، فروشگاه‌های خودرو، آموزشگاه‌ها، مدارس و ورزشگاه‌ها و باشگاه‌ها ممنوع است.
 
وی با تاکید بر اینکه ورود به شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در استان اصفهان ممنوع است، افزود: هر گونه تردد خودروهای غیربومی مشمول اعمال قانون خواهد شد.
 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با اشاره به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای تعطیلی دو هفته‌ای شهر اصفهان در جلسه امروز مقابله با کرونای استان اصفهان ابراز داشت: این پیشنهاد را در ستاد ملی مطرح خواهیم کرد.
 
فردا چند بیمارستان صحرایی در اصفهان راه‌اندازی می شود

وی در ادامه با بیان اینکه بیمارستان الزهرا به صورت کامل در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار گرفته است، تصریح کرد: هنوز با کمبود تخت مواجه نشده‌ایم و از فردا نیز چند بیمارستان صحرایی در استان راه‌اندازی خواهد شد.
 
غلامی با تاکید بر اینکه از فردا نظارت بر تخلفات حوزه بیماری کرونا در استان اصفهان شدت می‌گیرد، ادامه داد: در این زمینه از شهروندان، اصناف و مسئولان شهر اصفهان درخواست داریم نسبت به دستورات ستاد مقابله با کرونا توجه داشته باشند.
 
وی در خصوص وضعیت آرامستان‌ها ابراز داشت: در این زمینه تنها مجوز تردد محدود برای حضور در آرامستان‌ها صادر شده است و اجازه تردد تراکمی را در این مراکز نخواهیم داد.
 
مدارس تعطیل است

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان در خصوص برگزاری حضوری امتحانات در مدارس نیز گفت: تمامی مدارس تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
پیشنهاد ویژه

 
وی در خصوص تعطیلی ادارات نیز ابراز داشت: به جز نیروهای مسلح همه کارکنان موظف هستند بر اساس دستور بالاترین مقام ادارات به فعالیت خود ادامه دهند.
 
طرح زوج و فرد خودروها در اصفهان لغو نمی‌شود

غلامی در ادامه درباره اجرای طرح زوج و فرد و احتمال لغو این طرح گفت: باید توجه داشت که سازمان اتوبوسرانی روزانه ۱۶۰ هزار مسافر و مترو ۳۰ هزار مسافر را جابجا می‌کنند که این میزان مسافر یک سوم ظرفیت این دو سیستم است و با این شرایط امکان لغو طرح زوج و فرد وجود ندارد.
 
وی در خصوص تعویق تقویم کوچ به استان اصفهان نیز ابراز داشت: در این زمینه باید توجه داشت که رایزنی‌های لازم با مسئولان استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر و خوزستان انجام شده اما طبق سوابق گذشته برای این امر بهترین راهکار دور کردن این افراد از مراکز جمعیتی است ضمن اینکه عشایر ارتباطی با مراکز جمعیتی در استان اصفهان ندارند.
 
اصفهان در وضعیت سیاه کرونا قرار ندارد
 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان در ادامه در خصوص سیاه شدن وضعیت استان اصفهان در زمینه شیوع کرونا نیز گفت: در این زمینه باید توجه داشت که بر اساس گزارش امروز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وضعیت اصفهان همچنان قرمز است و در حال کنترل بیماری در استان هستیم و پیش بینی وضعیت سیاه را در این استان نداریم.
 
وی همچنین در خصوص چگونگی نظارت بر روند دورکاری کارمندان به ویژه در اداراتی که حضور کارمندان الزامی نیست اما مدیران کارمندان را ملزم به حضور می‌کنند، ابراز داشت: در این زمینه اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری فعال شده و کارمندان شکایت خود در این زمینه را به این اداره ارجاع دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟