تبلیغات
  • زمان انتشار: 16 فروردین 1400, 13:53
  • / کد خبر: 66673

رئیس اتاق اصناف اصفهان:

با قیمت دستوری، مرغ را گران کردند

با قیمت دستوری، مرغ را گران کردند رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: اقتصاد هیچ گاه به صورت دستوری جواب نمی دهد و اگر از روز اول تصمیم گیران، قیمت مرغ را ۲۱ هزار ۵۰۰ اعلام نمی کردند، شاهد صف و تجمع مردم برای خرید نبودیم.
رسول جهانگیری در گفت‌وگو با ایسنا درباره بازار و نوسانات قیمتی کالاهای اساسی، اظهار کرد: متاسفانه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت مرغ، میوه، روغن و ... به صورت دستوری وارد شد، در حالی که اقتصاد هیچ گاه به صورت دستوری جواب نمی دهد و اگر از روز اول تصمیم گیران، قیمت مرغ را ۲۱ هزار ۵۰۰ اعلام نمی کردند، شاهد صف و تجمع مردم برای خرید نبودیم.
وی تاکید کرد: زمانی که به کالاهایی سوبسید تخصیص می گیرد، اقتصاد دچار مشکل است.
رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه درحالی که تصمیم گیرندگان اطلاع داشتند که قیمت مرغ بالاتر از ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، اما برای آن نرخ مصوبی پایین تر از نرخ بازار اعلام کردند، در این شرایط فردی که ساعت ها در صف انتظار می ایستد، حجم بالایی مرغ را در یخچال های خود ذخیره می کند.
وی تاکید کرد: در عمل از پیش از عید تاکنون، مرغ با حجم یک و نیم برابر نیاز جامعه به بازار تزریق شد، اما همچنان بازار خالی از مرغ بود و قیمت این محصول رو به افزایش رفت و متاسفانه این شرایط برای میوه نیز اتفاق افتاد.
جهانگیری تصریح کرد: برخی مواقع دخالت های بدون کارشناسی در بازار و بدون مشورت از بخش خصوصی و ... و همچنین دیر تزریق شدن کالا و تامین نشدن به موقع مواد اولیه تولید، موجب ایجاد تقاضای کاذب در جامعه و بازار می شود، در این شرایط حتی اگر دو برابر نیاز جامعه به بازار، کالای اساسی تزریق شود، متاسفانه منجر به کسری کالا می شود.
وی تصریح کرد: دولت و ستاد تنظیم بازار باید پیش از اینکه وضعیت تامین و توزیع کالاهای اساسی به بحران برسد، برای آن تصمیم گیری شود.
رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: اگر از همان روز نخست قیمت مرغ را رها و براساس عرضه و تقاضا تعیین می کردند، امروز شاهد تقاضای کاذب مرغ در بازار نبودیم و یک نفر برای خرید مرغ چندین بار در صف انتظار خرید مرغ نمی ایستاد.
جهانگیری گفت: متاسفانه این گونه تصمیمات غیرکارشناسی منجر به سلب اعتماد مردم از تصمیم گیرندگان می شود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریمپیکار نابرابر کرونا و ۵۸۰ بیمار/تعداد بستری‌ها باز هم ۳ رقمی شداگر شهری تغییر وضعیت ندهد، محدودیت ها تشدید می شود/ ابتلای دو معاون استاندار کرمان به کروناکرونا وضعیت مازندران را به سیاهی کشاند/ تداوم تعطیلی واحدهای صنفیموج کرونای چندم ما را می‌کشد؛ افزایش۳۳ درصدی مرگ‌های کرونایی در هرمزگانجولان کرونا در جنوب غرب خوزستان/ ۲۲۴ نفر مبتلا و ۴ نفر فوت شدند