تبلیغات
  • زمان انتشار: 16 فروردین 1400, 13:50
  • / کد خبر: 66671

ورود و خروج به شیراز و سایر نقاط قرمز و نارنجی استان فارس ممنوع است

ورود و خروج به شیراز و سایر نقاط قرمز و نارنجی استان فارس ممنوع است جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در شرایط فعلی ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.
 عبدالرضا قاسم پور در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری‌ کنند، اظهار داشت: در موج چهارم محدودیت‌ها بر اساس طرح جامع و رنگ‌بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.
قاسم‌پور از آماده باش کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خدمات‌رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد و گفت:  فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی و کمک‌های مومنانه نیز همچنان ادامه پیدا می‌کند.
معاون استاندار فارس از همه ادارات و نهادهای استان خواست  برای راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند. تشدید نظارت‌ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها، مراکز خرید و رستوران‌ها و بخش‌های مختلف استان از دیگر موارد مورد تاکید قاسم‌پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.
وی خاطرنشان کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپاکنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با حدیت باید ادامه پیدا کند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در دو سال گذشته هیچ گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکانپذیر نبوده و  طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.
وی افزود: استان فارس از استان‌های بزرگ و مسافرپذیر است و  زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده  پلیس نمی‌تواند مانع ورود مسافر به این استان شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  ورود به شیراز را پیش از  نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع‌رسانی کردیم  که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد. در ابتدای نوروز  تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها تعداد  شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.
وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد:  نمی‌شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی‌توان به معیشت و امنیت آنها  توجه نکرد در این راستا مشکلات و گرفتاری‌های مردم و اصناف را نیز  باید در نظر گرفت.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا می‌رود عده‌ای بدون در نظر گرفتن تلاش‌ها طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.
وی عنوان کرد: به گفته ستاد ملی، فارس با برنامه‌ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد  و برنامه‌ریزی مناسب چهارده ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان‌ها قرار داده است.
قاسم‌پور افزود:  فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ  و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان‌ها است اما به رغم چنین شرایطی آمار پایین‌تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش‌ها زحمات و برنامه‌ریزی‌های علمی و کارشناسی دارد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعمال 366هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمپ 8560 واحد صنفی را نشان از سختگیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تاکید کرد: به رغم همه این سختگیری‌ها  مردم خود باید بیشتر رعایت کنند.
 وی افزود: در شرایط فعلی  ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز 13 فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی‌ها تدوام داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
کمبود تخت برای بیماران کرونایی نداریمبا تداوم قاچاق جوجه یک‌روزه، مرغ حتما گران می‌شودپایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریم