تبلیغات
  • زمان انتشار: 16 فروردین 1400, 12:04
  • / کد خبر: 66645

چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟

چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟ یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مضرات نوشیدن آب همراه با وعده غذایی به بیان توضیحاتی پرداخت.
خدیجه رحمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی ، اظهار کرد: یکی از اصولی که هنگام صرف غذا باید رعایت شود این است که در زمان خوردن غذا آب نوشیده نشود.
رحمانی افزود: حداکثر مایعاتی که همراه با وعده غذا می‌شود مصرف کرد در حد یک لیوان است. البته اگر غذا به صورت مایع باشد مانند سوپ یا آش  نیازی به مصرف آب نیست. نوشیدن آب همراه غذا باعث می‌شود که بخش زیادی از حجم معده گرفته شود و زمانی که حجم معده گرفته شود دریافت غذا کاهش پیدا می‌کند. از طرف دیگر وقتی که همراه با غذا مایعات مصرف شود در هضم آن مشکل ایجاد شده و باعث رقیق شدن شیره‌های گوارشی می‌شود.
این متخصص تغذیه ادامه داد: با رقیق شدن شیره‌های گوارشی ممکن است که هضم دیرتر انجام شود و به همین دلیل توصیه می‌شود که همراه با غذا آب و بلافاصله بعد و قبل از غذا نوشیدنی مصرف نشود.
او گفت: البته کسانی که دچار افزایش وزن هستند و قصد کاهش وزن دارند بهتر است قبل از وعده غذایی یک لیوان آب بنوشند، در صورتیکه بعد از نوشیدن یک لیوان آب احساس سیری کردند در آن صورت می‌توانند غذایشان را میل کنند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
کمبود تخت برای بیماران کرونایی نداریمبا تداوم قاچاق جوجه یک‌روزه، مرغ حتما گران می‌شودپایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریم