تبلیغات
  • زمان انتشار: 15 فروردین 1400, 01:12
  • / کد خبر: 66565

تصویب طرح‌های سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها کمک کار و نقشه راهی است که انحراف‌ها را از مسیر توسعه کم می‌کند

تصویب طرح‌های سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها کمک کار و نقشه راهی است که انحراف‌ها را از مسیر توسعه کم می‌کند به گزارش پایگاه خبری هم وطن اردکانیان وزیر نیرو در جلسه امروز با مدیران عامل صنعت آب و برق ضمن تشکر و تبریک ایام گفت: در سال 99 توانستیم در کنار پروژه های ساخت و سازی ، پروژه های سازو کاری نیز افتتاح کنیم که آینده مطلوب در عرضه و توسعه دو خدمت آب و برق همین توسعه پروژه های ساز و کاری است .

وی افزود : در سال جدید که طلیعه آن با اعیاد شعبانیه است و کم کم به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رویم، با مصرف صحیح و مدیریت دقیق همکاران سعی خواهد شد که تابستان کم مشکل و ان‌شاءالله بی‌مشکلی را سپری کنیم.
اردکانیان گفت: جا دارد که از سوی دولت دوازدهم از دست‌اندرکاران صنعت آب و برق تشکر کنم که افتخار سخنگویی‌شان را در مجامع و محافل داشتم. انصافا جامعه و به‌ویژه رهبر معظم انقلاب، مدیران ارشد و افکار عمومی هم در تشویق، دلگرمی دادن، پشتیبانی و حمایت کم نگذاشتند.

وزیر نیرو در ادامه در خصوص برنامه های پویش هر هقته الف_ب_ایران یادآور شد : پویش هر هقته الف_ب_ایران  در نیمه دوم فروردین سال 99 و تشکیل نخستین نشست با حضور رئیس جمهوری در خصوص طرح‌های آب و برق استان تهران شروع شده بود و اعلام شد که 250 طرح بزرگ و مهم را می‌خواهیم در طول سال با سرمایه‌گذاری حدود 50 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم که با امید به خداوند و زحمات همه مسئولین توانستیم این پروژه ها را به 307 پروژه با هزینه 81 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم

اردکانیان با اشاره به ادامه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ یادآور شد: این پویش، سه‌شنبه همین هفته ۱۷ فروردین‌ماه با تمرکز بر طرح‌های صنعت برق، کار خود را در سال جدید آغاز خواهد کرد.
وی ادامه داد: جلساتی را نیز طی همین هفته با شرکت‌های مادر تخصصی برای قطعی کردن برنامه پویش تا پایان سال ۱۴۰۰ و البته برای به اتمام رساندن طرح‌هایی که تا پایان دولت دوازدهم وعده داده شده خواهیم داشت

اردکانیان در ادامه اظهار داشت : اطلاع رسانی تلفیقی از علم و هنر است و توجه به روابط عمومی یکی از پیش زمینه های پیشرفت در هر پروژه ای است ،علی الخصوص در این صنعت آب و برق که با توجه به گستردگی ارتباط برای آحاد جامعه مهم است .

 وی در عین حال با اشاره به ساز و کار یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: نمی‌شد این کار را حتی به یک مهندس مشاور و یک شرکت خدمات مشاوره واگذار کرد؛ این یک جراحی تمام عیار و ضروری بود که باید در حین تامین و عرضه و توزیع آب و جمع‌آوری فاضلاب و خدمات مربوط به آن در داخل سیستم توسط ستادها، شرکت مهندسی آب و فاضلاب، ستاد وزارت نیرو، دستگاه‌های همکار در دولت، هیئت وزیران، شورای عالی اداری و بقیه اجزا و ارکان طراحی و اجرا می‌‌شد.
وزیر نیرو با اشاره به تدوین سند سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها خاطرنشان کرد: در سال گذشته یکی از دستاوردهای ساز و کاری، نهایی شدن و تصویب طرح‌های سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها بود. اکنون سندی تحت عنوان اسناد مصوب سازگاری با کم‌آبی برای همه استان‌ها در اختیار آینده کشور است.
ایشان اضافه کرد: این سند در نبود طرح مصوب آمایش سرزمین، کمک کار و نقشه راهی است که انحراف‌ها را از مسیر توسعه کم می‌کند. امیدواریم در استان‌ها به‌ویژه در مقطع تغییر دولت، همکاران نسبت به تبیین این سند و کار‌های انجام شده حداکثر تلاش را داشته باشند.

وزیر نیرو با اشاره به پنج ستون توسعه پایدار در صنعت آب و برق یادآور شد: پنج ستون اخلاق حرفه‌ای، قانون‌مداری، شایسته‌گزینی، تمرکززدایی و کار بین‌بخشی در صنعت آب و برق از ضروریاتی است که به عنوان ستون‌های خیمه توسعه پایدار و یک سیستم کارا و چابک روز به روز تقویت خواهد شد.

اردکانیان همچنین با اشاره به منابع انسانی به عنوان اصلی‌ترین ثروت کشور گفت: از این منابع باید به درستی استفاده کنیم. یکی از آسیب‌های بزرگی که دیدیم از کم توجهی نسبت به مسئله ورود نیروی انسانی به این خانواده بسیار بزرگ است. و باید در بکارگیری نیروها تخصص را در بالاترین اولویت قرار دهیم

وی با اشاره به شعار سال خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که وزارت نیرو مثل پارسال یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های مخاطب برای نامگذاری شعار سال رهبر معظم انقلاب است. در عرصه تولید به عنوان دو زیرساخت، برنامه و فعالیت‌های خود را ادامه خواهیم داد و پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها هم باید در وهله اول معطوف به مجموعه‌های تولید‌کننده در داخل این صنعت باشد.

وزیر نیرو با اشاره به بودجه ۱۴۰۰ برای صنعت آب و برق خاطرنشان کرد: به زعم بنده اگر با دقت بیشتری به تبصره‌ها بنگریم و با سال‌های قبل مقایسه کنیم، بودجه ۱۴۰۰، بهترین بودجه صنعت آب و برق است که تاکنون در این صنعت داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم از این بودجه بهره‌برداری حداکثری را داشته باشیم و عملکرد اینگونه باشد که این بودجه از حالت یک ساله خارج و عملکرد مثبت وزارت نیرویی‌ها باعث تصویب و تکرار احکام این بودجه شود.
به گفته اردکانیان، بودجه مربوط به تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نسبت به سال ۹۹ بیش از ۵۰ درصد افزایش دارد.
وزیر نیرو افزود: اصلاح قیمت فروش انرژی به صنایع بزرگ انرژی‌بر به حکم قانون صورت گرفت و موجب منابع درآمدی قابل‌ملاحظه‌ای بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان شد که البته مصارف هم به درستی در خود قانون بودجه تعریف شده است.
وی ادامه داد: این موارد به‌ویژه در سرفصل مورد تاکید رهبری در خصوص بازسازی و رفع فرسودگی شبکه‌های برق، آبرسانی به روستاها، بحث استفاده تجدید‌پذیر‌ها از منابع سوخت صرفه‌جویی شده برای توسعه تجدید‌پذیر‌ها (برای اولین بار)، تهاتر‌هایی که امسال می‌توانیم انجام دهیم و غیره موجب گشایش قابل ملاحظه‌ای خواهد شد.اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
با حضور سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ؛ اختتامیه مرحله دانشگاهی آیین ملی تندیس فرشته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شدقم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدند