تبلیغات
  • زمان انتشار: 14 فروردین 1400, 08:25
  • / کد خبر: 66429

هیدروکسی کلروکین چیست؟

هیدروکسی کلروکین چیست؟ هیدروکسی کلروکین و یک داروی مرتبط با آن ، کلروکین ، در حال حاضر تحت آزمایش های احتمالی COVID-19 قرار دارند. این بیماری ناشی از coronavirus جدید است. این داروها هنوز برای این استفاده توسط FDA تأیید نشده است. از این داروها برای درمان COVID-19 استفاده نکنید ، مگر اینکه پزشک توصیه کند این کار را انجام دهید.
نکات برجسته برای هیدروکسی کلروکین
قرص خوراکی هیدروکسی کلروکین به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است. 
هیدروکسی کلروکین فقط به عنوان قرصی که از طریق دهان مصرف می کنید وجود دارد.
هیدروکسی کلروکین برای درمان مالاریا ، لوپوس اریتماتوز و آرتریت روماتوئید استفاده می شود.
 
هشدارهای مهم :
هشدار خطر کودک: بلع تصادفی فقط چند قرص در بعضی از کودکان کشنده بوده است. این دارو را در یک بطری و دور از دسترس کودکان نگه دارید.
 
هشدار وضعیت وخیم پوست: در صورت وجود شرایط پوستی مانند پسوریازیس یا پورفیری ، به پزشک خود بگویید . این دارو ممکن است این شرایط را بدتر کند.
 
آسیب دیدگی چشم: این دارو می تواند به چشم شما آسیب برساند و منجر به مشکلات بینایی می شود که می تواند دائمی باشد. در صورت استفاده از دارو در مقادیر زیاد ، این آسیب بیشتر است.
 
آسیب قلبی: این دارو می تواند باعث بیماری قلبی شود. اگرچه غیر معمول است ،اما برخی موارد کشنده بوده است.
 
عوارض هیدروکسی کلروکین, هشدارهای هیدروکسی کلروکیناین دارو می تواند باعث بیماری قلبی شود
 
هیدروکسی کلروکین چیست؟
هیدروکسی کلروکین یک داروی بدون نسخه است. این یک قرص خوراکی است.
از هیدروکسی کلروکین ممکن است به عنوان بخشی از درمان ترکیبی استفاده شود. این بدان معناست که ممکن است لازم باشد که آن را با داروهای دیگر مصرف کنید.
 
چرا از هیدروکسی کلروکین استفاده می شود :
هیدروکسی کلروکین برای درمان لوپوس اریتماتوز و آرتریت روماتوئید استفاده می شود. همچنین برای پیشگیری و درمان مالاریا از آن استفاده می شود.
 
هیدروکسی کلروکین چگونه کار می کند :
هیدروکسی کلروکین یک داروی ضد مالاریا است. با کشتن انگل های عامل بیماری ، مالاریا را درمان می کند. 
کاملاً درک نشده است که چگونه این دارو برای درمان لوپوس اریتماتوز یا آرتریت روماتوئید کار می کند. با این حال ، اعتقاد بر این است که این دارو بر عملکرد سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد ، که ممکن است مفید برای لوپوس اریتماتوز و آرتریت روماتوئید باشد.
 
عوارض هیدروکسی کلروکین, هشدارهای هیدروکسی کلروکینهیدروکسی کلروکین یک داروی ضد مالاریا است
 
عوارض جانبی هیدروکسی کلروکین :
قرص خوراکی هیدروکسی کلروکین باعث خواب آلودگی نمی شود اما می تواند عوارض جانبی دیگری ایجاد کند.
 
عوارض جانبی شایع تر:
عوارض جانبی رایج دیگری که با هیدروکسی کلروکین ایجاد می شود عبارتند از:
- سردرد
- سرگیجه
- اسهال
- درد معده
- استفراغ
عوارض خفیف ممکن است در طی چند روز یا چند هفته از بین بروند. اگر شدیدتر است یا از بین نرفتید ، با پزشک خود صحبت کنید.
 
عوارض جانبی جدی :
در صورت بروز عوارض جانبی جدی ، فوراً با پزشک تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است با اورژانس تماس بگیرید. عوارض جانبی جدی و علائم آنها می تواند شامل  موارد زیر شود:
- تاری دید یا تغییر در دید ، که ممکن است در بعضی موارد دائمی باشد.
- بیماری های قلبی ، از جمله نارسایی قلبی و مشکلات مربوط به ریتم قلب شما. برخی موارد کشنده بوده است.
- زنگ در گوش شما یا کم شنوایی
- آنژیوادم (تورم سریع پوست شما)
- کهیر
- برونکواسپاسم خفیف یا شدید 
- گلو درد
پیشنهاد ویژه

- هیپوگلیسمی شدید
- خونریزی یا کبودی غیرمعمول
- رنگ پوست آبی و سیاه
- ضعف عضلانی
- ریزش مو یا تغییر در رنگ مو
- تغییر خلق و خوی غیر طبیعی
- تأثیرات بهداشت روانی ، از جمله افکار خودکشی
 
سلب مسئولیت: هدف ما این است که اطلاعات مناسب و فعلی را در اختیار شما قرار دهیم. با این حال ، از آنجا که داروها به طور متفاوتی بر هر شخص تأثیر می گذارند ، نمی توانیم تضمین کنیم که این اطلاعات شامل تمام عوارض جانبی احتمالی باشد. این اطلاعات جایگزینی برای مشاوره پزشکی نیست. همیشه در مورد عوارض جانبی احتمالی با یک پزشک مشورت کنید.
 
هیدروکسی کلروکین ممکن است با سایر داروها در تداخل باشد :
قرص خوراکی هیدروکسی کلروکین می تواند با سایر داروها ، ویتامین ها یا گیاهانی که ممکن است مصرف کنید تداخل داشته باشد. تداخل زمانی است که یک ماده نحوه عملکرد یک دارو را تغییر می دهد. این می تواند مضر باشد یا مانع از کارآیی دارو شود.
 
برای جلوگیری از تعامل داروها ، پزشک باید تمام داروهای شما را با دقت مدیریت کند. حتماً در مورد تمام داروها ، ویتامین ها یا گیاهانی که مصرف می کنید به پزشک خود بگویید. برای اطلاع از اینکه چگونه این دارو ممکن است با چیز دیگری که شما مصرف می کنید ارتباط برقرار کند ، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.
 
عوارض هیدروکسی کلروکین, هشدارهای هیدروکسی کلروکینمصرف هیدروکسی کلروکین باید در دوران بارداری اجتناب شود
 
هشدارها برای سایر گروه ها :
برای زنان باردار: این دارو باید در دوران بارداری اجتناب شود. برخی مطالعات نشان می دهد که این دارو می تواند از طریق جریان خون مادر به کودک منتقل شود.
اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید با پزشک خود مشورت کنید. این دارو فقط باید در دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد که منافع بالقوه خطر احتمالی را توجیه کند.
اگر هنگام مصرف این دارو باردار شدید ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.
 
برای زنان شیرده : مقادیر کمی از این دارو از شیر مادر عبور می کند ، اما مشخص نیست که این ممکن است چه تاثیری در کودک داشته باشد. شما و پزشکتان باید تصمیم بگیرید که آیا این دارو را مصرف کنید یا نه.
 
برای سالمندان: این دارو توسط کلیه های شما فرآوری می شود. افراد مسن با کاهش عملکرد کلیه ممکن است نتوانند این دارو را به خوبی پردازش کنند ، این می تواند خطر عوارض جانبی از جمله آسیب دید را افزایش دهد. افراد مسن ممکن است در هنگام مصرف این دارو به معاینات چشم مکرر نیاز داشته باشد تا بتواند علائم آسیب دید را کنترل کند.
 
برای کودکان: این دارو برای کودکان خطرناک است. بلع تصادفی حتی فقط چند قرص می تواند منجر به مرگ در یک کودک شود. این دارو را در یک بطری و دور از دسترس کودکان نگه دارید. کودکان نباید مدت طولانی از این دارو استفاده کنند. کودکانی که به مدت طولانی از این دارو استفاده می کنند ممکن است آسیب دائمی در بینایی و سایر عوارض جانبی داشته باشند.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
پایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریمپیکار نابرابر کرونا و ۵۸۰ بیمار/تعداد بستری‌ها باز هم ۳ رقمی شداگر شهری تغییر وضعیت ندهد، محدودیت ها تشدید می شود/ ابتلای دو معاون استاندار کرمان به کرونا