تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 فروردین 1400, 09:03
  • / کد خبر: 66300

نکات مهم "سفر رفتن" در روزهای کرونایی

نکات مهم "سفر رفتن" در روزهای کرونایی کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با هشدار نسبت به انجام سفرهای نوروزی در شرایط کرونایی، گفت: اگر برخی افراد مجبور به سفر هستند باید برخی نکات بهداشتی را در طول سفر جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت کنند.
بهمن خدادادیان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور و استان گفت: متاسفانه در استان آمار بستری های کرونا عملا دو برابر شده و با این شرایط در دو هفته آتی با افزایش آمار فوتی های کرونا مواجه خواهیم شد.
وی افزود: متاسفانه شلوغی بازارهای خرید نوروزی و نیز سفرهای نوروزی که طی هفته گذشته داشته ایم، موجب شده رنگ بسیاری از شهرها تغییر کرده و از رنگ آبی به زرد و از زرد به نارنجی تبدیل شوند که حقیقتا نگران کننده است.
خدادادیان گفت: در این شرایط تاکید اصلی بر این است که افراد از رفتن به سفرهای نوروزی جدا خودداری کنند و بدانند این سفر ممکن است به قیمت جان آنها و یا عزیزانشان تمام شود.
این کارشناس بهداشت محیط گفت: چنانچه برخی افراد به هشدارها بی توجه بوده و مجبور به انجام سفر شدند، توصیه ما این است که حداقل برخی نکات بهداشتی را رعایت کنند تا در این سفرها گرفتار کرونا نشوند.
وی افزود: در وهله اول توصیه می شود اگر افراد به شدت تمایل به انجام سفر دارند، سفرهای یک روزه بروند، بطوری که به خارج از شهر و در دل طبیعت رفته و غروب برگردند و از انجام سفرهای چند روزه و طولانی به طور جد خودداری کنند.
خدادادیان گفت: در دل طبیعت هم توصیه این است که افراد از چادر زدن و ماندن طولانی مدت چند نفر در چادر خودداری کنند، چرا که محیط چادر بسته و کوچک است و امکان انتقال ویروس کرونا به راحتی فراهم می شود.
خدادادیان هشدار داد: افراد در طبیعت از هرگونه دست زدن به حیوانات و پرندگان به طور جد خودداری کنند.
وی افزود: همچنین توصیه می شود افراد در دل طبیعت از نوشیدن آب چشمه ها و نیز مصرف گیاهان خودرو که عمدتا آلوده به انواع انگل هستند خودداری کنند.
این کارشناس بهداشت محیط در خصوص سفرهای طولانی مدت نوروزی اظهار کرد: در صورت سفر به استانهای دوردست، اقامت در هتل ها، مهمانسراها و مکان های تجمعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و توصیه این است که افراد اگر خانه یا ویلایی دارند در آن مکان اقامت داشته یا نهایتا منزل بستگان و اقوام بروند.
خدادادیان گفت: توصیه اکید این است که افراد به هیچ عنوان در مسیر در رستوران های بین راهی غذا نخورند، چرا که متاسفانه بیشتری موارد آلودگی مربوط به رستوران ها بوده است. افراد در رستوران ها مجبورند برای خوردن غذا ماسک خود را در بیاورند وحداقل نیم ساعت تا یک ساعت هم مشغول صرف غذا در رستوران هستند که زمان کافی برای آلوده شدن افراد است.
وی یادآور شد: تنها زمانی استفاده از رستوران مجاز است که فضای رستوران در محیط باز بوده و فاصله ها رعایت شود.
وی افزود: توصیه این است که افراد غذا را با خود همراه داشته و یا غذای حاضری از مکان های معتبر تهیه کرده و در جایی خلوت صرف کنند.
این کارشناس بهداشت محیط تصریح کرد: توصیه این است که سرنشینان خودرو همگی اعضای یک خانواده باشند و از حضور افراد فامیل و دوست و آشنا در خودرو جلوگیری شود و در صورت حضور این افراد حتما از ماسک استفاده شود و در طول سفر هم توصیه می شود شیشه های خودرو پایین باشد تا تهویه مناسب برقرار شود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریمپیکار نابرابر کرونا و ۵۸۰ بیمار/تعداد بستری‌ها باز هم ۳ رقمی شداگر شهری تغییر وضعیت ندهد، محدودیت ها تشدید می شود/ ابتلای دو معاون استاندار کرمان به کروناکرونا وضعیت مازندران را به سیاهی کشاند/ تداوم تعطیلی واحدهای صنفیموج کرونای چندم ما را می‌کشد؛ افزایش۳۳ درصدی مرگ‌های کرونایی در هرمزگانجولان کرونا در جنوب غرب خوزستان/ ۲۲۴ نفر مبتلا و ۴ نفر فوت شدندرکورد بستری بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بوشهر شکست/تخت‌های بستری افزایش یافتسوءاستفاده از تعطیلی‌های کرونایی و خلوت بازار اراک/۵ متخلف شناسایی شدندآمار کرونا اصفهان ۲۸ فروردین؛ ۱۸ فوتی و ۱۸۷۲ ابتلای جدیدآمار کرونا ایلام ۲۸ فرورین؛ ۵ فوتی و ۲۹۷ ابتلای جدید