تبلیغات
  • زمان انتشار: 16 اسفند 1399, 13:02
  • / کد خبر: 64985

چرا پارکینگ آزادی گران ساخته شد؟

چرا پارکینگ آزادی گران ساخته شد؟ رئیس کمیسیون خدمات شهری،سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت:پروژه پارکینگ آزادی، فقط پارکینگ است و هزینه‌های بالای ظریف کاری داخل آپارتمان را ندارد. حال صاحب نظران قضاوت کنند این پارکینگ آیا نیاز به این میزان بودجه داشته است؟
محمد حاجیان شهری در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
"با درود به مردم شریف مشهد مقدس؛ آقای کلایی شهردار محترم مشهد در ویدئو کنفرانس گفتند هزینه احداث پارکینگ آزادی ۳۳۶ میلیارد تومان می‌باشد، درحالی که در زمان شروع پروژه برآورد بودجه ۶۰ میلیارد تومان شده بود. ۳۳۶ میلیارد تومان برای ۳۳ هزار متر مربع زیر بنا، متر مربعی ۱۰ میلیون تومان می‌شود.
الان ساخت و ساز هر مترمربع آپارتمان با پروانه و عوارض شهرداری (بدون زمین) متری ۷ تا ۸ میلیون تومان می‌شود و اگر خیلی لوکس بخواهد ساخته شود حداکثر متر مربع ۱۰ میلیون تومان تمام می‌شود اما این پروژه سال ۹۶ شروع شده که هزینه ساخت با شرایط فوق حدوداً ۳-۴ میلیون بود.
اضافه بر اینکه این پروژه فقط پارکینگ است و هزینه‌های بالای ظریف کاری داخل آپارتمان را ندارد. حال صاحب نظران قضاوت کنند این پارکینگ آیا نیاز به این میزان بودجه داشته است!؟ چرا باید اینقدر گران ساخته شود؟
امیدوارم علت این موضوع مورد بررسی همکاران خوبم در کمیسیون عمران شورا قرار گیرد! "
سید مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در پاسخ به اظهارات حاجیان شهری در زیر این پست نوشت:
"همکار محترم جناب آقای دکتر حاجیان، سلام
همانطور که حتماً به خاطر دارید این پروژه در زمان آقای مهندس تقی زاده و با پیشنهاد معاونت حمل و نقل آن موقع در جلسه‌ی کاری شورا مطرح شد. آقای تقی زاده به عنوان شهردار (با تخصص عمرانی) مطرح کرد که با این پروژه موافق نیست. اینجانب هم به عنوان تنها همکار عمرانی شما با شروع این پروژه موافق نبودم و به نظرم تنها عضو مخالف آن جلسه بودم ولی مع‌الوصف همه همکاران رأی دادند و من هم به آن تصمیم جمعی احترام می‌گذارم.
علیرغم همه دلخوری از انجام این کار که هنوز هم از نظر من ایراد فنی دارد اگر منصفانه نگاه کنیم شهردار وقت و معاون حاضر در این پروژه صرفاً مجری تصمیمات قاطبه شورا بودند که به موقع برسد و با کیفیت تمام شود.
در مورد هزینه‌ی تمام شده نکته شما قابل بررسی ست ولی طبیعی ست که یک پروژه‌ی زیر سطحی، پر معارض و سریع گران هم تمام می‌شود و من برخلاف شما قیمت را غیر معمول نمی‌دانم. البته این را هم بگویم که با تمام وجود آرزو می‌کنم که من شخصاً در اشتباه باشم و این پروژه خصوصاً در بحث ورودی‌ها و خروجی‌هایش به مشکل ترافیکی نخورد. "

منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟