تبلیغات
  • زمان انتشار: 16 اسفند 1399, 09:13
  • / کد خبر: 64914

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

بیمارستان‌های اصفهان آماده افزایش ظرفیت بیماران کرونایی باشند

بیمارستان‌های اصفهان آماده افزایش ظرفیت بیماران کرونایی باشند نجیمی گفت: بیمارستان‌های استان اصفهان باید آماده افزایش ظرفیت‌های پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در صورت سیر پیش رونده این بیماری در روزهای آینده باشند.
 آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته درباره افزایش موارد ابتلا در اصفهان و وضعیت استان‌هایی مانند خوزستان، تغییراتی درباره بیمارستان‌های مرجع کرونا در استان و نحوه افزایش ظرفیت آن‌ها در صورت سیر پیش رونده بیماری کووید ۱۹ اعمال شده است.

او با بیان اینکه بیمارستان خورشید اصفهان از شانزدهم اسفند با همه ظرفیت خود به عنوان بیمارستان مرجع نسبت به پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کرونا اقدام می‌کند، گفت: با تبدیل شدن وضعیت این مرکز به مرجع کرونا، پذیرش بیماران روانپزشکی نیازمند خدمات بستری به عهده بیمارستان‌های فارابی و شهید آیت الله مدرس و بیماران بخش مسمومان به عهده بیمارستان الزهرا (س) است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بیمارستان عیسی بن مریم (ع) از بیستم اسفند بیمار جدید مشکوک به کرونا پذیرش نمی‌کند، اضافه کرد: بیمارستان امین باید به گونه‌ای برنامه ریزی کند که در صورت افزایش تعداد بیماران کرونا از دهم فروردین سال آینده، آمادگی پذیرش و بستری بیماران کووید ۱۹ را با همه ظرفیت خود داشته باشد.

نجیمی ادامه داد: بیمارستان کودکان امام حسین (ع) از شانزدهم اسفند به عنوان بیمارستان مرجع اطفال مشکوک به کرونا نسبت به پذیرش و بستری آن‌ها اقدام می‌کند.

او با اشاره به اینکه مادران باردار مشکوک به کرونا و نوزادان آن‌ها باید در بیمارستان الزهرا (س) پذیرش و بستری شوند، خاطرنشان کرد: بیمارستان سیدالشهدا (ع) نیز باید ۲۵ درصد از ظرفیت تخت‌های فعال خود را به پذیرش و بستری بیماران مبتلا به سرطان مشکوک به کرونا اختصاص دهد.

نجیمی اضافه کرد: بر اساس دستور العمل معاونت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی باید به گونه‌ای برنامه ریزی کند که از بیستم اسفند ۹۹ آمادگی اختصاص ۱۵۰ تخت بستری از ظرفیت یکی از بیمارستان‌های شهر اصفهان را برای پذیرش و بستری بیماران مشکوک به کرونا داشته باشند.

او با بیان اینکه در صورت سیر پیش رونده بیماری، بیمارستان شهید آیت الله صدوقی از بیست و پنجم اسفند باید آمادگی اختصاص ۱۰۰ تخت از ظرفیت تخت‌های خود را جهت پذیرش این گروه از بیماران داشته باشد، تاکید کرد: برای سایر بیمارستان‌ها در شهرستان‌های مختلف استان، شرایط افزایش تخت و ظرفیت بستری در صورت افزایش تعداد مبتلایان، مشخص و به آن‌ها اعلام شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه حضور همراه بیمار در بیمارستان‌های مرجع و بخش‌های کرونا ممنوع است، گفت: ملاقات عمومی برای همه بیمارستان‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

نجیمی درباره سفر‌های نوروزی تصریح کرد: این مسافرت‌ها می‌تواند نقطه شروعی برای موج جدیدی از شیوع کرونا در کشور باشد.

او با تاکید بر اینکه اصل اولویت دار برای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سلامت و جان مردم است، افزود: موضع این دانشگاه این است که تا جای ممکن مسافر در اصفهان پذیرفته نشود و مسافری از اصفهان به مناطق دیگر نرود.

او بدون اشاره به موارد شناسایی شده کرونای انگلیسی گفت که اعلام آمار آن در زمان حاضر در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیست.

طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تازگی در شورای اداری استان که با حضور رییس دفتر رییس جمهوری برگزار شد تعداد افراد مبتلای به کرونای انگلیسی در این استان را یازده نفر اعلام کرد.

منبع: ایرنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟