تبلیغات
  • زمان انتشار: 14 اسفند 1399, 11:53
  • / کد خبر: 64856

چگونه عقب رفتگی‌های زانو را درمان کنیم؟

چگونه عقب رفتگی‌های زانو را درمان کنیم؟ یک متخصص فیزیوتراپی گفت:عقب رفتگی زانو بیشتر در سنین پایین و بین خانم‌ها دیده می‌شود که برای درمان آن توصیه‌های کاربردی داریم.
عارف سعیدی متخصص فیزیوتراپی و مدرس دانشگاه تهران ، با اشاره به اینکه عقب رفتگی زانو موضوعی است که در بعضی افراد به خصوص خانم‌ها شایع است،  اظهار کرد: عقب رفتگی زانو علت‌های مختلفی مانند وراثت، چرخش‌های نامناسب لگن و ساق پا، شکستگی در ساختار ران و وراثت را شامل می‌شود.
سعیدی افزود: بیشتر عقب رفتگی‌های زانو بین ۱۰ تا ۱۵ درجه صورت می‌گیرد، همچنین این موضوع در بین دانش آموزان زمان غربالگری بیشتر دیده می‌شود؛ بنابراین افراد در سنین پایین و خانم‌ها به میزان بیشتری در معرض عقب رفتگی زانو قرار دارند. افرادی هم که به مدت طولانی سرپا هستند، دارای اضافه وزن بوده و کار‌های سنگین می‌کنند در معرض خطر بیشتری قرار می گیرند. توصیه می‌شود به موارد تمرینی در ادامه این گزارش توجه کنید تا بتوانید از عقب رفتگی زانو پیشگیری یا آن را درمان کنید.
این متخصص فیزیوتراپی مطرح کرد: یکی از بهترین درمان‌ها برای درمان عقب رفتگی زانو یا پیشگیری از ابتلا، تقویت عضلات چهارسر است. برای تقویت این عضله حالت نیم خیز بگیرید و کشش را برای این عضلات انجام دهید، همچنین تقویت عضلات ساق پا بسیار مهم است که می‌توانید در حالت ایستاده روی پنجه‌های پا قرار بگیرید و تا ۵ ثانیه مکث کنید و این کار را چند مرتبه در طول روز انجام دهید.ورزشورزش
سعیدی در پایان تصریح کرد: یکی از کار‌های مهم در این زمینه استفاده از زانو بند است تا بتواند کمک دهنده زانو باشد و از عقب رفتگی بیشتر آن جلوگیری کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟