تبلیغات
  • زمان انتشار: 10 اسفند 1399, 10:36
  • / کد خبر: 64331

ماجرای حمله ۳ سگ به ۲ کودک در پارکی در تهران؛ موضع پلیس در قبال سگ‌گردانی چیست؟!

ماجرای حمله ۳ سگ به ۲ کودک در پارکی در تهران؛ موضع پلیس در قبال سگ‌گردانی چیست؟! حدود ساعت ۱۰ شب به همراه همسر و پسر و دختر خردسالم به بوستانی در شمال شرقی تهران رفتیم؛ یک خانم با ۳ سگ نیز در پارک در حال سگ‌گردانی بود که به محض ورود ما به پارک، سگها به فرزندان و همسرم حمله‌ور شدند و ...
یکی از مخاطبان خبرگزاری تسنیم در تماس با این خبرگزاری عنوان کرد که چند شب پیش به اتفاق خانواده‌اش به پارکی در تهران رفته‌اند که در آنجا مورد حمله توسط سه سگ قرار گرفته‌اند و در زمان اعتراض به صاحب این سگها و پس از حضور پلیس، در نهایت اقدام خاصی توسط مأمور انتظامی صورت نگرفته بود.
وی در تشریح این ماجرا به خبرنگار تسنیم گفت: حدود ساعت 10 شب به همراه همسر و پسر و دختر خردسالم به بوستانی در شمال شرقی تهران رفتیم؛ یک خانم با سه سگ نیز در پارک در حال سگ‌گردانی بود که به محض ورود ما به پارک، سگها به فرزندان و همسرم حمله‌ور شدند، دختر دو ساله و پسر 12 ساله و همسرم در پی حمله سگها ترسیدند که مجبور شدم آنها را به داخل خودرو هدایت کنم.
وی افزود: زمانیکه به این خانم معترض شدم که اینجا محل سگ‌گردانی نیست و حتی مقابل ورودی پارک نیز ذکر شده ورود حیوانات به پارک ممنوع است، این خانم به من توهین و داد و بیدا کرد که من گفتم با پلیس تماس می‌گیرم اما وی به داد و بیدا و توهین‌هایش ادامه داد.
وی ادامه داد: پس از دقایقی مأمور کلانتری در صحنه حاضر شد اما اذعان داشت که به لحاظ قانونی نمی‌تواند کاری انجام دهد! نه از آن خانم کارت شناسایی خواست، نه به وی تذکری داد و در نهایت به آن خانم گفت که از آنحا برود؛ این مأمور گفت که قانوناً نمی‌تواند در این قضیه کاری کند در صورتیکه فرماندهان نیروی انتظامی عنوان کرده بودند که سگ‌گردانی جرم است و با آن مقابله می‌شود؛ اگر سگ‌گردانی جرم است، چرا مأمور انتظامی گفت که قانوناً نمی‌تواند کاری انجام دهد البته این مأمور پلیس گزارشی نوشت اما این سؤال مطرح می‌شود که این تضاد رفتار و گفتار از کجا نشأت می‌گیرد، اگر سگ‌گردانی به گفته فرماندهان انتظامی، خلاف قانون است چرا مأمور پلیس می‌گوید در این رابطه کاری نمی‌تواند انجام دهد!
این شهروند گفت: البته این سگ‌گردانی و حمله سگها منجر به ترس و اذیت فرزندان من و فرار آنها از پارک شد یعنی در اینجا نیز جرمی روی داده بود اما مأمور انتظامی کار خاصی نکرد در صورتیکه افرادی که در آن پارک نیز رفت‌وآمد داشتند می‌گفتند سابق بر این هم ورود سگها به پارک و سگ‌گردانی در آنجا منجر به ایجاد مزاحت برای کودکان و والدین آنها شده بود.
در ادامه، موضع نیروی انتظامی در قبال سگ‌گردانی و اینکه پلیس با سگ‌گردانی برخورد می‌کند یا خیر را از فرماندهان ارشد این نیرو جویا شدیم؛ سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی نیروی انتظامی به این سؤالات پاسخ داد.
سردار حاجیان در این رابطه به خبرنگار تسنیم گفت: سگ‌گردانی خلاف قاعده و عرف اسلامی و کشور ما است؛ پلیس برای اینکه بتواند با سگ‌گردانی مقابله و از این قضیه جلوگیری کند، نیاز به ساز و کار مناسب دارد و باید در این رابطه با نهادهای دیگر همکاری کند، اگر پلیس آن سگ را گرفت، باید سگ را به چگونه نگهداری کند و به کدام نهاد تحویل دهد؟ یعنی قدری در فرآیند کار مشکل ایجاد می‌کند.
سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: اگر سگ‌گردانی منجر به رعب و وحشت شود، فرد می‌تواند در قبال رعب و وحشت ایجاد شده یا توهین صورت گرفته توسط صاحب سگ، شکایت کند؛ این موضوع ضمان دارد و ضمان اجرایی آن مشخص است، اگر در مورد مذکور نیز فرد شاکی شده باشد، نیز مأمور پلیس نمی‌توانست شکایت وی را اخذ نکند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟