تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 اسفند 1399, 12:58
  • / کد خبر: 64195

فوق تخصص جراحی عروق خبر داد:

درمان واریس با تغییر سبک زندگی

درمان واریس با تغییر سبک زندگی دکتر شجاعی گفت: بسیاری از واریس‌ها را میتوان با تغییر سبک زندگی برطرف کرد.
شجاعی، فوق تخصص جراحی عروق در اراک  ، گفت: تمامی بیماران واریس لزوما نیاز به جراحی ندارند و بسیاری از واریس‌هایی که درمراحل اولیه هستند را میتوانیم با تغییر سبک زندگی برطرف کنیم.
شجاعی افزود: اضافه وزن بی تحرکی رژیم غذایی نامناسب نشستن‌ها وایستادن‌های طولانی مدت عوامل ایجاد واریس هستند که با تغییر این رفتار‌ها می‌توان از واریس جلوگیری و آن را برطرف کرد.
او با بیان اینکه اندام تحتانی (پا) رایج‌ترین محل واریس است اضافه کرد: درمان در درجه اول با استفاده از جوراب‌های واریس خواهد بود.
فوق تخصص جراحی عروق در اراک با اشاره به اینکه واریس صرفا به اندام تعلق ندارد و واریس را در قسمت‌های مختلف بدن داریم بیان کرد: به عروق پیچ خورده وبرجسته شده در طیف‌های مختلف عروق واریسی می‌گوییم.
او ادامه داد: واریس شایع‌ترین بیماری جراحی عروق است که علت اصلی آن نارسایی عروق وریدی است که خون را به قلب انتقال می‌دهند.
شجاعی تصریح کرد: واریس به دوصورت اولیه وثانویه و اصلی‌ترین علت واریس اولیه ژنتیکی و واریس ثانویه به علت آسیب‌های دیگر است.
او اظهار کرد: واریس اولیه ژنتیکی به علت نقص در دریچه‌ها ونقص در دیواره ورید‌ها ایجاد میشود و واریس‌های ثانویه به علت آسیب‌های دیگری که به پا وارد شده اند ایجاد میشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟