تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 اسفند 1399, 10:50
  • / کد خبر: 63981

ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

موج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بود

موج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بود طاهره چنگیز گفت: استان اصفهان بعد از استان خوزستان در خط اول حمله کرونای انگلیسی قرار دارد.
طاهره چنگیز ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: یک سال از درگیری ما با ویروس منحوس کرونا گذشت در این مدت رنج‌های زیادی کشیدیم، از کادر درمان گرفته تا مردم جای جای کشورمان که با این بیماری دست و پنجه نرم کردند و می کنند.

او ادامه داد: امروز می‌دانیم که برای مراقبت چه اقداماتی باید انجام دهیم هرچند هنوز ویروس درمان قطعی ندارد، اما راه‌های محافظت از خود دربرابر بیماری را آموختیم و می‌دانیم چه باید بکنیم.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: در ابتدای مواجهه با بیماری، تولیدات لوازم حفاظت فردی در استان اندک بود، ولی الان تولید مازاد داریم و کسی سرگردان تهیه این لوازم بهداشتی نیست.

چنگیز گفت: پارسال حتی امکان انجام یک آزمایش pcr نداشتیم، اما الان مجموعه آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی قادرند در صورت نیاز روزانه بیش ۲۰۰۰ تست انجام دهند که این مقدار به دو برابر قابل افزایش است.

او بیان کرد: بضاعت ما در امکانات بیمارستانی افزایش یافته همچنین در مخازن اکسیژن و روش‌های مراقبتی تجهیزات آی سی یو در بیمارستان ها، اما همه این‌ها به اندازه رعایت چند دستورالعمل ساده پیشگیرانه موثر نیست.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اگر همراهی و حساسیت تک تک مردم برای مراقب از خود، رفیق راه ما باشد با موج بعدی موجه نخواهیم شد و اگر هم افزایشی در مبتلایان رخ دهد بسیار اندک است.

چنگیز ادامه داد:، اما متاسفانه گزارشی به من رسید که دو نفر از مراجعین بر اساس آزمایش تایید شده قویا مشکوک به کووید انگلیسی هستند. اینبار جهش ویروس هم مسری‌تر و واگیردار‌تر است و رفتار وحشیانه‌تر دارد و هم کشدگی آن نسبت به والد خود بیشتر است این یعنی خطر بسیار جدی که هم وطنان مادر خوزستان به شدت با آن درگیرند و باعث افزایش سریع و سهمگین مبتلایان شده است.

او تاکید کرد: اگه مراعات شیوه نامه‌های بهداشتی ادامه پیدا کند، تعداد مبتلایان جدید مثل منحنی زرد ادامه خواهد داشت، اما اگر غفلت و عادی انگاری شود، ماندن در فضای بدون تهویه، عدم استفاده از ماسک و تجمع و. با توجه به شیوع ویروس انگلیسی موج چهارم را تجربه می‌کنیم.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: من صمیمانه از تک تک هم استانی‌ها خواهش می‌کنم و هشدار می‌دهم که ما مسئولیت حفظ جان خود و خانواده هایمان را داریم. تجمع در پاساژها، رستوران‌ها، اماکن تفریحی و مهمانی‌ها موج چهارم کرونای انگلیسی را به همراه دارد.

چنگیز ادامه داد: تردد بین استانی به خصوص استان‌های جنوبی و غربی به شدت ما را در معرض ابتلای کرونای انگلیسی قرار می‌دهد، بعد از استان خوزستان اصفهان در خط اول حمله ویروس انگلیسی قرار دارد.

او گفت: از همه شما خواهیم شیوه نامه‌ها را جدی‌تر دنبال کنید و اگر کوچکترین علایمی داشتید در اولین فرصت به مراکز درمانی مراجعه کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟