تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 اسفند 1399, 09:03
  • / کد خبر: 63952

چه زمان ‌به بروز کرونای انگلیسی شک کنیم

چه زمان ‌به بروز کرونای انگلیسی شک کنیم متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وی با بیان اینکه کرونای انگلیسی از نظر علائم تقریبا شبیه کرونای قبلی است، گفت: تفاوت آن همان جهش در ویروس است که آن را تبدیل به ویروسی کرده که سرایت پذیری آن بسیار بیشتر است.
زهره آذرکار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی و بیان ویژگی‌ها، اظهار کرد: متاسفانه دو مورد کرونای انگلیسی در شهرستان بیرجند شناسایی شدند که نمونه‌ها برای تایید تشخیص به انستیتو پاستور تهران ارسال شده‌اند.
وی با بیان اینکه کرونای انگلیسی از نظر علائم تقریبا شبیه کرونای قبلی است، افزود: تفاوت آن همان جهش در ویروس است که آن را تبدیل به ویروسی کرده که سرایت پذیری آن بسیار بیشتر است.
متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: این نوع کرونا، افراد در سنین پایین تر را بیشتر درگیر می‌کند و احتمال مرگ و میر ناشی از ویروس انگلیسی بیشتر است.
آذرکار ادامه داد: اینجاست که استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه آزمایش اولیه تشخیص در بیرجند انجام می‌شود و برای تایید به انستیتو پاستور ارسال می‌شود، افزود: مرگ ناشی از کرونای انگلیسی به دلیل افزایش موارد ابتلا افزایش پیدا می‌کند، اما خطر مرگ این ویروس با ویروس قبلی تفاوت بسیاری ندارد.
متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: در مواردی که بیماری شدید در جوانان اتفاق افتد و یا درگیری شدید و وسیع خانوادگی وجود داشته و یا بیمار مسافرت خارجی داشته باشد، باید به ویروس کرونای انگلیسی شک کرد.

صدای پای پیک چهارم می‌آید
آذرکار با اشاره به ویژگی‌های پیک چهارم کرونا نیز اظهار کرد: باتوجه به اینکه متوجه شدیم موارد سرپایی کرونا طی یک تا دو هفته اخیر در استان افزایش پیدا کرده‌اند این انتظار می‌رود که به سمت پیک چهارم نزدیک می‌شویم که در این راستا لازم است مردم بیماری را جدی بگیرند.
وی افزود: معمولا در شروع پیک‌ها طی دو هفته بیماران سرپایی افزایش یافته و بعد از این مدت تعداد بیماران بستری زیاد شده و وقتی بیماران بستری افزایش پیدا می‌کنند، میزان مرگ و میر نسبت به روزهای قبل افزایش پیدا خواهد کرد.
متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: اکنون بیماران بستری زیاد نیستند، اما باتوجه به روند افزایشی بیماران سرپایی انتظار می‌رود که اگر مردم رعایت نکنند و پروتکل‌ها را جدی نگیرند وارد پیک چهارم شویم.
آذرکار بیان کرد: لازم است مردم از زمانی که بیماران علائم خفیفی دارند، در خانه بمانند، استراحت کنند و در صورتی که بیماری بعد از ۱۴ روز بهبود پیدا نکرد یا علائم شدیدتری ظاهر شد، بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: زیاد توصیه شده که مردم از برگزاری دورهمی‌ها بپرهیزند و پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در تجمعات را رعایت کنند، اما اکنون باید این رعایت‌ها افزایش یابد چراکه با خطر شیوع کرونای انگلیسی و آغاز پیک چهارم مواجهیم.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟