تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 اسفند 1399, 08:19
  • / کد خبر: 63933

2 عدد "ماسک" بزنید!

2 عدد "ماسک" بزنید! یک متخصص بیماریهای عفونی تاکید کرد: برای محافظت بیشتر در برابر کرونای انگلیسی توصیه می شود افراد از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کنند.
دکتر سیاوش وزیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به قدرت نفوذ بالای کرونای انگلیسی، گفت: متاسفانه این نوع ویروس جهش یافته هم قدرت انتقال بالایی داشته و هم قدرت بیماری زایی بیشتری دارد ، بنابراین محافظت های فردی در برابر این ویروس باید با حساسیت بیشتری انجام شود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک های سه لایه جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس، گفت: توصیه می شود در بحث محافظت بیشتر در برابر ویروس کرونای انگلیسی از دو عدد ماسک سه لایه استفاده شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: توصیه به استفاده از دو ماسک به خاطر این است که اگر ماسک اول خوب صورت را نپوشانده و یا سوراخ بوده و یا آسیب دیده باشد، ماسک دوم بتواند محافظت موثر را اعمال کند.
وزیری تصریح کرد: از طرفی تحقیقات علمی نشان می‌دهد که استفاده از یک عدد ماسک سه لایه تا 80 درصد و استفاده همزمان از دو عدد ماسک سه لایه تا 93 درصد می تواند در بحث ابتلا به کرونا پیشگیری داشته باشد.
این متخصص بیماریهای عفونی افزود: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس کرونای انگلیسی و شدت بیماری زایی این ویروس توصیه بر این است افراد سطح محافظت را بالا برده و حتما از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کنند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟