تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 اسفند 1399, 15:41
  • / کد خبر: 63918

قم| توجه ویژه آستان قدس رضوی به احیای آثار دانشمندان بزرگ جهان اسلام

قم| توجه ویژه آستان قدس رضوی به احیای آثار دانشمندان بزرگ جهان اسلام مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این بنیاد تاکنون 4 هزار و 500 اثر را منتشر کرده است که نشان می‌دهد آستان قدس به احیای آثار دانشمندان اسلام نگاه ویژه‌ای دارد.
به گزارش رویداد ایران_قم،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مرویان حسینی در نشست خبری آیین رونمایی از آثار کنگره بین‌المللی سید مرتضی علم‌الهدی ضمن تبریک اعیاد ماه رجب اظهار داشت: سید مرتضی از دانشمندان بزرگ قرن پنجم شیعه است و حلقه وصل دوران شیخ مفید و شیخ طوسی است.
 وی ادامه داد: سید مرتضی شخصیت جامع‌الشرایطی است که در فقه اصول کلام حدیث تاریخ تفسیر و ادب اسلامی نوآوری‌های ممتازی داشته و شخصیت کم‌نظیری است.
  حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرویان حسینی افزود: عقلانیت دینی و تقریب مذاهب اسلامی از باورمندی‌های ایشان است که نشان‌دهنده شخصیت تقریبی ایشان است.
  وی بیان داشت: رهبر انقلاب در باره سید مرتضی دو توصیه داشتند احیای آثار سید مرتضی کار ارزشمندی است و تحلیل شخصیت و اندیشه سید مرتضی خصوصاً در مباحث تاریخی و ریشه‌شناسی اسلامی کار بایسته و شایسته‌ای است.
  حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرویان حسینی تأکید کرد: در این زمینه مؤسسه دارالحدیث با اشراف آیت‌الله ری‌شهری گام اول را آغاز کردند و در طی 6 سال گذشته کار ارزشمندی را آغاز کردند و بیش از 40 جلد از آثار سید مرتضی را تحقیق و بررسی قرار دادند.
  وی با بیان این‌که با درخواست مؤسسه دارالحدیث تولیت آستان قدس رضوی نیز در بررسی آثار همکاری کرد و در این میان بنیاد پژوهش‌های اسلامی بازخوانی آثار نهایی را عهده‌دار شد.
  مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر این بحث تحلیل و بررسی دوران و مسائل تاریخی و اندیشه سید مرتضی بود که این بخش را دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش در قم مورد بررسی قرارداد و در همین زمینه بیش از 40 نشست علمی را در این زمینه برگزار کردند.
  وی بیان داشت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی بیش از 4 و 500 اثر را به مراکز علمی تقدیم کرده است و آستان قدس به احیای آثار دانشمندان اسلام نگاه ویژه‌ای دارد.
  حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرویان حسینی تصریح کرد: پژوهش احیای آثار مفاخر اسلام باید با دقت نظر و توجه کافی خوبی صورت بگیرد و در این میان باید گفت سید مرتضی در نظام‌سازی معارف و ارزش‌های اسلامی نقش بسزایی داشته است.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟