تبلیغات
  • زمان انتشار: 4 اسفند 1399, 14:08
  • / کد خبر: 63817

زنان باردار چه نکاتی را درباره کرونا رعایت کنند؟

زنان باردار چه نکاتی را درباره کرونا رعایت کنند؟ زنان باردار باید افزون بر رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، مراقب سلامت روحی خود باشند و خود را از اخبار نگران کننده دور کنند.
کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: زنان باردار مبتلا به کووید ۱۹ نسبت به سایر بانوان، احتمال بیشتری برای بستری در بخش مراقبت‌های ویژه دارند.
دکتر طیبه احمدزاده ادامه داد: همه زنان باردار اگر در تماس نزدیک با افراد مبتلا یا متحمل ابتلا به کووید- ۱۹ بوده‌اند باید از نظر نشانه‌های کووید ۱۹ و پیشرفت علائم بررسی شوند، زیرا بعضی از علائم مانند تنگی نفس، احتقان بینی، خستگی، تهوع و استفراغ با علائم بارداری طبیعی شباهت دارند.
او، با اشاره به عوامل خطر این بیماری در زنان باردار بالاتر از سن ۳۵ سال گفت: بیماری شدید یا بستری در بخش مراقبت ویژه در زنان باردار بالاتر از ۳۵ سال سن شامل چاقی، فشارخون بالا و دیابت شیرین است.

توصیه‌هایی برای پیشگیری و درمان کرونا در مادران باردار

کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تاکید کرد: در مراجعه مادران باردار به مرکز خدمات جامع سلامت، باید علائم بیماری کووید – ۱۹ بررسی شود و در صورت علائم خفیف بیماری، مادر می‌تواند با دریافت آموزش‌های بهداشتی و تغذیه‌ای، در منزل تحت مراقبت قرار گیرد.
احمدزاده ادامه داد: وجود اتاق مجزا برای مراقبت از مادر مبتلا، جداسازی فضای زندگی افراد با احتمال خطر بالا (مانند افراد با سن بالای ۶۵ سال و بیماران زمینه‌ای)، سرویس بهداشتی مجزا در صورت امکان، رعایت فاصله دو متر در صورت نبود فضای مجزا و استفاده مادر باردار از ماسک از جمله اصول پیشگیری در منزل است.
او، ضدعفونی سطوح را ضروری دانست و افزود: سطوحی که در تماس مداوم هستند، مانند دستگیره‌های در،کلید، پریز، میز و صندلی‌ها هر روز به صورت اصولی ضدعفونی شوند.
این کارشناس بهداشتی بر حضور نیافتن این مبتلایان در فضا‌های مشترک تاکید کرد و گفت: در صورت ضرورت شدید برای حضور در فضا‌های مشترک این مبتلایان از ماسک طبی استفاده کنند، همچنین تعویض روزانه ماسک، پوشاندن دهان و بینی با دستمال کاغذی در زمان عطسه و سرفه و شستن دست‌ها قبل و بعد از دور انداختن دستکش و ماسک در جلوگیری از انتشار این ویروس مهم است.
احمدزاده بیان کرد: با توجه به شرایط خاص دوران بارداری زنان باردار باید در بحران کرونا مراقب سلامت روحی خود نیز باشند. به همین منظور توصیه می‌شود اخبار و اطلاعات لازم را از منابع موثق دریافت کنند و با شنیدن پیام‌های نگران کننده بی‌جهت خود را در معرض اضطراب قرار ندهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟